SUPERLIGA: Zvezda lako protiv fenjeraša, odlična uvertira za bratski duel u Ligi šampiona (VIDEO+FOTO)

28.09.2019. 18:39
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Sudija je bio Dragan Čolović, a strelci stranci, Tomane, Ben i Kanjas.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su sa 3:1 Mačvu u utakmici 10. kola Superlige Srbije, golovima Tomanea, El Fardu Bena i Hozea Kanjasa. Počasni pogodak za fenjeraša na tabeli dao je Marko Mijailović u završnici meča na stadionu "Rajko Mitić". Pobeda domaćina bila je apsolutna zaslužena i odlična uvertira za duel Lige šampiona sa Olimpijakosom u utorak. Takođe, sada je na prvom mestu tabele.

Pitanje pobednika rešeno je već u 37. minutu kada je bilo 3:0, a gosti su se oslobodili tek u drugom poluvremenu. Zaigrali su hrabrije, stvorili nekoliko prilika (dali i gol), ali je to bilo nedovoljno da se suprostave kvalitetnijem protivniku. Milojević je malo "promešao karte", pošto su šansu od početka dobili i Milan Gajić, Mirko Ivanić, Miloš Vulić, Tomane, Hoze Kanjas, El Fardu Ben i Radživ Van la Para. U protokolu nisu bili ni Marko Marin, Ričmond Boaći, Milan Pavkov, koje je strateg Zvezde odlučio da odmori pred evropski duel.

Međutim, i ova postava (kasnije ušli Pankov, Krstović i Petrović) je bila dovoljna za pobedu nad ekipom koja je do sada osvojila samo tri boda. Odličan utisak ostavili su Kanjas, Tomane i Ben na koga Milojević neće moći da računa u elitnom UEFA takmičenju, pošto nije prijavljen.

PRED GOSTOVANJE ZVEZDI: Pobeda Olimpjakosa koja pumpa samopouzdanje (VIDEO)

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta

Fudbaleri Crvene zvezde i Mačve igraju utakmicu 10. kola Superlige Srbije. Domaćin je u sredu slavio u zaostaloj utakmici nacionalnog šampionata, protiv Voždovca, a sada ga očekuje novi duel. Meč sa Šapčanima, poslednjim na tabeli će ujedno biti i poslednja provera pred duel Lige šampiona (utorak, 21.00) sa Olimpijakosom.

Dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić" možete UŽIVO da pratite na portalu Srbija Danas

ZVEZDA DOČEKUJE MAČVU: Milojević IZNENADIO startnom postavom (SASTAVI)

ON IH NAJBOLJE POZNAJE: Kanjas OTKRIO najveću MANU Olimpijakosa i RASPALIO maštu Delija

DRAMA U LONDONU: Totenhem STREPEO pun sat sa DESETORICOM (VIDEO)

TOK UTAKMICE

KRAJ UTAKMICE

85. minut
Stevanović iskosa sa leve strane. Neprecizno.
83. minut
GOL! Smanjuje Mačva na 3:1. Strelac Mijailović, posle loše reakcije i izletanja Borjana posle slobodnog udarca.
81. minut
Umesto Kanjasa Petrović.
75. minut
Ašćerić se loše snalazi u kaznenom Zvezde. Lopta ga je iznenadila.
74. minut
Vulić snažno sa 20-ak metara. Pravo u Puletića.
71. minut
Umesto Tomanea Krstović, a u Mačvi umesto Ivića Božić. Aničić više nema prava na izmenu.
70. minut
Ben pokušava da nađe Ivanića na petercu. Presečen pas. Korner za Zvezdu. Ben izvodi. Glavom Milunović, ali preko gola.
63. minut
Van la Para pada van kaznenog. Slobodan udarac za Zvezdu. Ben se sprema. Nema kornera, pre toga kači prečku.
61. minut
Izmena u Zvezdi. Pankov umesto Rodića.
57. minut
Korner za Mačvu. Brani Borjan posle šuta Jevtića, onda Šušnjar pokušava. Opet uspešan golman Zvezde. Do sada najopasniji pokušaj Šapčana.
55. minut
Umesto Marića Šušnjar.
53. minut
Aut za Zvezdu sa leve strane. U nastavku akcije, Van la Para zaustavljen u kaznenom prostoru.
50. minut
Korner za Mačvu. Marić, ali izbacuje Ben.
49. minut
Faul nad Van la Parom. Slobodan udarac, ali se Mačva brani.
46. minut
Počinje poluvreme. Izmena u Mačvi. Umesto Jeremića Stevanović.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minut
Gajić centrira, ali Puletić boksuje.

Na severnoj tribini su uz Delije i navijači Olimpijakosa. Razlog je dobro poznat, predstojeća utakmica u utorak.

37. minut
GOL! Prvenac Kanjasa, za 3:0. Pre toga šutira Gajić. Puletić na kratko odbija. Španac se odlično snalazi na pet metara. Lopta ponovo u mreži gostiju.

32. minut
GOL! Van la Para upisuje asistenciju. Ben lako zaobilazi golmana Mačve i još lakše pogađa. Sada je 2:0 za Zvezdu.

27. minut
Tomane traži penal posle duela sa Marićem. Sudija Čolović ne smatra tako. Igra se dalje.
25. minut
Ivanić prima loptu, odmah se okreće i šut iz daljine. Preko gola, nema opasnosti za Puletića. U narednim napadu, i Van la Para, ali suviše slabo. Lako hvata Puletić.
22. minut
Tomane sa leve strane. Brani nogom Puletić.
15. minut
Borjan brani snažan udarac sa nekoliko metara. Šutira Jeremić.
8. minut
GOL! Vodi Zvezda sa 1:0. Šutira Kanjas, ali brani golman Mačve. Lopta se odbija do Tomanea, koji sa nekoliko metara ubacuje loptu u mrežu.

2. minut
Tomane je odmah zapretio Mačvi, ali je bio pas neprecizan, pa se sve završilo na opasnoj šansi.