SUPERLIGA: Janković 2 puta isekao Javor, čeka se Jang Bojs (VIDEO)

19.11.2017. 12:39
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: partizan.rs/Miroslav Todorović
Sudija je bio Bojan Nikolić.

Golovima Marka Jankovića Partizan je uspešno okončao gostovanje u Ivanjici. U utakmici 17. kola Superlige Srbije, branilac titule je pobedio Javor sa 2:0, i na taj način održao korak sa vodećom Crvenom zvezdom. Takođe je i napravljena odlična uvertira za veoma važan meč. U četvrtak, u Humskoj će gostovati Jang Bojs, a eventualna pobeda bi otvorila vrata ka proleću u Ligi Evrope. Pobeda crno-belih bila je potpuno zaslužena, s obzirom da su bili dominantni tokom većeg dela meča. Imao je i Javor prilike, ali su one bile retke. Činjenica da je već u 37. minutu bilo 2:0 je takođe uticala na dalji tok meča. Ekipa iz Beograda samo je rutinski posao odradila do kraja.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Javora i Partizana otvaraju nedeljni program 17. kola Superlige Srbije. Crno-beli u Ivanjicu dolaze uoči važnog duela u Ligi Evrope, sa Jang Bojsima. Međutim, sada ih očekuje 90 minuta u nacionalnom šampionatu. I to je za njih najvažnije.

Sva dešavanja možete da pratite UŽIVO, na portalu Srbija Danas

ĐUKIĆ JE MORAO OVAKO: Partizan bez NJEGA napada Javor (SASTAVI)

NEVEROVATNO: Prijović karijeru želi da završi u Srbiji, ali ne u Zvezdi i Partizanu (FOTO)

KRAJ UTAKMICE.

86. minut - Miletić iskosa, snažno ali Đogatović brani.

83. minut - Tošić izvodi slobodan udarac, ali je izblokiran. U sledećem napadu, gužva ispred gola Javora, ali se domaćin brani.

80. minut - Pokušava Milanović, sa ivice kaznenog, ali Stojković odlično brani.

76. minut - Tošićev pokušaj sa nekoliko metara brani Đogatović.

71. minut - Ulazi i Đuričković, umesto Ožegovića.

65. minut - Velika prilika za Miletića. Pored gola.

61. minut - Izmena i u Partizanu. Umesto dvostrukog strelca Jankovića ulazi Suma.

59. minut - Tošić centrira, Janković pokušava, ali je izblokiran. Crno-beli reklamiraju penal. Ništa od toga.

51. minut - Ilić umesto povređenog Sevića. Prinudna izmena u Javoru.

48. minut - Slobodan udarac za Javor. Otklonjena opasnost.

Nema promena na poluvremenu.

Kraj prvog poluvremena.

44. minut - Ožegović ka Tošiću. Popularni Bambi pokušava da pronađe Tavambu, međutim, interveniše Kolaković.

37. minut - GOL! Opet Janković za 2:0 za Partizan. Uz pomoć Karišika, lopta vara Đogatovića.

31. minut - Ožegović ne zahvata loptu posle povratne Tavambe. Velika prilika za Partizan propada.

24. minut - Korner za Partizan sa desne strane. Tošić centrira, Tavamba ubacuje loptu u mrežu. Gol nije priznat zbog prekršaja u kaznenom prostoru. Pričaće se verovatno i o ovom detalju.

18. minut - Žuti karton za Jevtovića zbog povlačenja za šorts Terzića.

12. minut - Ukazuje se pomoć Jankoviću. Posle kraće pauze ipak se vraća na teren.

9. minut - GOL! Strelac Janković. Vodi Partizan sa 1:0, efektnim golom. Sve je započeo Tošić.

6. minut - Slobodan udarac za Javor. Eliomar preko gola Stojkovića.

4. minut - Centaršut za domaćina. U poslednjem trenutku glavom interveniše kapiten Vulićević.