SUPERLIGA: Marin SPASIO Zvezdu na SAMOM kraju (VIDEO+FOTO)

06.10.2019. 15:29 17:13
Marin
Marin / Izvor: MN Press

Sudija je bio Bojan Nikolić.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Napredak sa 1:0 u 11. kolu Superlige, golom Marka Marina u petom minutu sudijske nadoknade. Slobodno se može reći da je kapiten crveno-belih spasio ekipu, s obzirom na raniji razvoj događaja. Pre toga, gosti iz Beograda su bili mnogo bolji, ali to nisu realizovali. Ređale su se šanse (i polušanse) ispred gola Marka Miloševića, a u drugom poluvremenu je Milan Pavkov (ušao u nastavku) pogodio prečku, Njegoš Petrović stativu, a nešto kasnije je El Fardu Ben suviše ležerno izveo penal koji je sam iznudio. I kada se činilo da će ostati 0:0, Marko Marin je iskoristio slobodan udarac sa 18 metara, posle faula koji je Samjuel Baha napravio nad Milošem Vulićem.

Sada sledi prvenstvena pauza zbog obaveza reprezentacije, Zvezda je sada prva na tabeli sa 27 bodova iz deset utakmica, a Napredak 11. sa 11 bodova iz 11 mečeva. Međutim, beogradski crveno-bele neće odmarati, jer ih u sredu očekuje duel 1/16 finala Kupa Srbije sa Trepčom u Kosovskoj Mitrovici.

GLAVOBOLJA ZA MILOJEVIĆA! Zbog povrede napustio teren u Kruševcu! (FOTO)

VANREDNO OBRAĆANJE: FSS sazvao HITNU konferenciju za novinare

Na početku meča, šef struke Zvezde Vladan Milojević izveo je malo drugačiji sastav, pa su od prvog minuta šansu dobili golman Zoran Popović, Njegoš Petrović, Milan Gajić i Mateo Garsija. Ispred Marina, Bena i Garsije bio je Ričmond Boaći kome se u nastavku pridružio Pavkov. Gajić se međutim nije dugo zadržao na terenu, pa je zbog povrede ustupio mesto Pankovu. Kao što je rečeno, Zvezda je napadala, Napredak se branio, imao povremene izlete ka golu Zvezde, ali bezuspešno. Tek u drugom poluvremenu, ekipa Predraga Rogana je bila nešto opasnija, ali je najbliža golu bila posle kornera. I igra Zvezde se promenila kada je Pavkov dobio šansu umesto Garsije. Bio je konstantna opasnost za gol odličnog Miloševića, ali nije imao sreće. Ipak, na kraju tri boda je doneo Marin.

Posle ovog meča sigurno će da se priča i o odlukama sudije Bojana Nikolića. Poništio je gol Miloša Degeneka zbog ofsajda, nije reagovao kada je u kaznenom prostoru Napretka udaren Ben, a u 75. minutu je dosudio penal za goste. Napadač sa Komora je pao u kaznenom, ostalo je pitanje da li je odluka bila ispravna, ali bez obzira na to, realizacija je bila loša.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Uoči pauze u Superligi Srbije, fudbaleri Napretka i Crvene zvezde igraju utakmicu 11. kola. Sva dešavanja iz Kruševca, iz minuta u minut možete da pratite direktno na portalu Srbija Danas

Napredak u ovaj duel ulazi sa 11 bodova iz deset utakmica, dok je Zvezda osvojila 24 iz devet mečeva.

ZVEZDA U KRUŠEVCU: Milojević promešao karte (SASTAVI)

DEFINITIVNA ODLUKA: Crvena zvezda i Trepča igraće u Kosovskoj Mitrovici

Fenerbahče stiže u Beograd, Zvezda ima VAŽNO obaveštenje za Delije (FOTO)

KRAJ UTAKMICE

90.+5 minut
Slobodnjak za Zvezdu, posle faula Samjuela Bahe nad Vulićem. Sa 18 metara, Marin. U donji ugao. Zvezda vodi sa 1:0.

88. minut
Pavkov, ali brani Milošević.
86. minut
Marin šutira, ali brani Milošević.
82. minut
Umesto Bena Vukanović.
78. minut
Umesto Zeca Baha.
76. minut
Ben preko gola. Suviše ležerno izvodi penal.
75. minut
Penal za Zvezdu. Ben pada u kaznenom prostoru. Pričaće se i ovoj situaciji.
73. minut
Marin izvodi korner, ali brani se Napredak. U nastavku akcija, Rodić sa leve strane. Lukavo, ali je Milošević oprezan. Loptu šalje preko gola. Stativa posle "bombe" Petrovića.
70. minut
Pavkov snažno, ali sa nekoliko metara pogađa prečku.
68. minut
Nova izmena u Napretku. Kojić izlazi iz igre i dobija žuti karton. Ulazi Ilić.
63. minut
Opet Pavkov, posle centaršuta Bena. Ali sa nekoliko metara preko gola.
60. minut
Nova izmena u Zvezdi.. Umesto Garsije Pavkov. Već pri prvom kontaktu sa loptom, glavom preko gola.
59. minut
Izmena u Napretku. Umesto Eskića Vukadinović.
54. minut
Boaći šutira, lopta kači jednog igrača Napretka i hvata Milošević.
52. minut
Centaršut Rodića, ali odbrana Napretka otklanja opasnost.

POČETAK DRUGOG POLUVREMENA

KRAJ POLUVREMENA

45.+1 minut
Snažno Marin, ali parada Miloševića. Ostaje 0:0.
43. minut
Osujećen napad Zvezde. Ne stiže lopta do Boaćija na petercu.
38. minut
Gužva u kaznenom Napretka, ali to ne koriste igrači Zvezde.
36. minut
Posle još jednog dobro izvedenog prekida Marina, Milunović glavom, ali golman Milošević brani i izbija loptu.
33. minut
Garsija kreće ka golu Napretka, u poslednjem trenutku, u kaznenom prostoru interveniše Pajović.
31. minut
Umesto Gajića Pankov. Milojević morao da menja zbog povrede beka. Verovatno će sada Pankov na mesto štopera, a Degenek na beka.
26. minut
Gajić izlazi na kratko zbog ukazivanja pomoći. U nastavku akcije korner za Napredak. Ali na kraju lopta za Popovića.
19. minut
Marin centrira sa desne strane, ali je izblokiran. Korner, Marin traži Degeneka, ali domaćin otklanja opasnost.
17. minut
Spremo dobija žuti karton zbog starta nad Garsijom na sredini terena.
13. minut
Korner za Napredak. Nema opasnosti po gol Zvezde i Popovića koji je prvi put ove sezone na golu.
10. minut
Posle kontakta sa protivničkim igračem u kaznenom prostoru Napretka, Ben je na zemlji. Ukazuje mu se pomoć. Sudija Nikolić ne reaguje. Sigurno će biti polemike zbog ove situacije.
ZBOG OVOG DETALJA DELIJE SU POLUDELE: Kako je moguće da sudija ovo nije video (VIDEO)

7. minut
Ben preko gola Kruševljana.
6. minut
Prekršaj nad Boaćijem. Napadač Zvezde koja igra u plavim dresovima na travi. Ukazuje mu se pomoć. Slobodan udarac za goste. Izvodi Marin, lopta dolazi do Degeneka. Glavom, ali gol poništen zbog ofsajda.
ZVEZDI PONIŠTEN GOL! Procenite sami da li je SUDIJA doneo ispravnu odluku! (VIDEO)

2. minut
Gajić po desnoj strani, ulazi u peterac. Ispred njega interveniše golman Milošević.