СУПЕРЛИГА: Марин СПАСИО Звезду на САМОМ крају (ВИДЕО+ФОТО)

06.10.2019. 15:29 17:13
Marin
Марин / Извор: МН Press

Судија је био Бојан Николић.

Фудбалери Црвене звезде победили су Напредак са 1:0 у 11. колу Суперлиге, голом Марка Марина у петом минуту судијске надокнаде. Слободно се може рећи да је капитен црвено-белих спасио екипу, с обзиром на ранији развој догађаја. Пре тога, гости из Београда су били много бољи, али то нису реализовали. Ређале су се шансе (и полушансе) испред гола Марка Милошевића, а у другом полувремену је Милан Павков (ушао у наставку) погодио пречку, Његош Петровић стативу, а нешто касније је Ел Фарду Бен сувише лежерно извео пенал који је сам изнудио. И када се чинило да ће остати 0:0, Марко Марин је искористио слободан ударац са 18 метара, после фаула који је Самјуел Баха направио над Милошем Вулићем.

Сада следи првенствена пауза због обавеза репрезентације, Звезда је сада прва на табели са 27 бодова из десет утакмица, а Напредак 11. са 11 бодова из 11 мечева. Међутим, београдски црвено-беле неће одмарати, јер их у среду очекује дуел 1/16 финала Купа Србије са Трепчом у Косовској Митровици.

ГЛАВОБОЉА ЗА МИЛОЈЕВИЋА! Због повреде напустио терен у Крушевцу! (ФОТО)

ВАНРЕДНО ОБРАЋАЊЕ: ФСС сазвао ХИТНУ конференцију за новинаре

На почетку меча, шеф струке Звезде Владан Милојевић извео је мало другачији састав, па су од првог минута шансу добили голман Зоран Поповић, Његош Петровић, Милан Гајић и Матео Гарсија. Испред Марина, Бена и Гарсије био је Ричмонд Боаћи коме се у наставку придружио Павков. Гајић се међутим није дуго задржао на терену, па је због повреде уступио место Панкову. Као што је речено, Звезда је нападала, Напредак се бранио, имао повремене излете ка голу Звезде, али безуспешно. Тек у другом полувремену, екипа Предрага Рогана је била нешто опаснија, али је најближа голу била после корнера. И игра Звезде се променила када је Павков добио шансу уместо Гарсије. Био је константна опасност за гол одличног Милошевића, али није имао среће. Ипак, на крају три бода је донео Марин.

После овог меча сигурно ће да се прича и о одлукама судије Бојана Николића. Поништио је гол Милоша Дегенека због офсајда, није реаговао када је у казненом простору Напретка ударен Бен, а у 75. минуту је досудио пенал за госте. Нападач са Комора је пао у казненом, остало је питање да ли је одлука била исправна, али без обзира на то, реализација је била лоша.

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Уочи паузе у Суперлиги Србије, фудбалери Напретка и Црвене звезде играју утакмицу 11. кола. Сва дешавања из Крушевца, из минута у минут можете да пратите директно на порталу Србија Данас

Напредак у овај дуел улази са 11 бодова из десет утакмица, док је Звезда освојила 24 из девет мечева.

ЗВЕЗДА У КРУШЕВЦУ: Милојевић промешао карте (САСТАВИ)

ДЕФИНИТИВНА ОДЛУКА: Црвена звезда и Трепча играће у Косовској Митровици

Фенербахче стиже у Београд, Звезда има ВАЖНО обавештење за Делије (ФОТО)

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. 5 минут
Слободњак за Звезду, после фаула Самјуела Бахе над Вулићем. Са 18 метара, Марин. У доњи угао. Звезда води са 1:0.

88. минут
Павков, али брани Милошевић.
86. минут
Марин шутира, али брани Милошевић.
82. минут
Уместо Бена Вукановић.
78. минут
Уместо Зеца Баха.
76. минут
Бен преко гола. Сувише лежерно изводи пенал.
75. минут
Пенал за Звезду. Бен пада у казненом простору. Причаће се и овој ситуацији.
73. минут
Марин изводи корнер, али брани се Напредак. У наставку акција, Родић са леве стране. Лукаво, али је Милошевић опрезан. Лопту шаље преко гола. Статива после "бомбе" Петровића.
70. минут
Павков снажно, али са неколико метара погађа пречку.
68. минут
Нова измена у Напретку. Којић излази из игре и добија жути картон. Улази Илић.
63. минут
Опет Павков, после центаршута Бена. Али са неколико метара преко гола.
60. минут
Нова измена у Звезди.. Уместо Гарсије Павков. Већ при првом контакту са лоптом, главом преко гола.
59. минут
Измена у Напретку. Уместо Ескића Вукадиновић.
54. минут
Боаћи шутира, лопта качи једног играча Напретка и хвата Милошевић.
52. минут
Центаршут Родића, али одбрана Напретка отклања опасност.

ПОЧЕТАК ДРУГОГ ПОЛУВРЕМЕНА

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

45. 1 минут
Снажно Марин, али парада Милошевића. Остаје 0:0.
43. минут
Осујећен напад Звезде. Не стиже лопта до Боаћија на петерцу.
38. минут
Гужва у казненом Напретка, али то не користе играчи Звезде.
36. минут
После још једног добро изведеног прекида Марина, Милуновић главом, али голман Милошевић брани и избија лопту.
33. минут
Гарсија креће ка голу Напретка, у последњем тренутку, у казненом простору интервенише Пајовић.
31. минут
Уместо Гајића Панков. Милојевић морао да мења због повреде бека. Вероватно ће сада Панков на место штопера, а Дегенек на бека.
26. минут
Гајић излази на кратко због указивања помоћи. У наставку акције корнер за Напредак. Али на крају лопта за Поповића.
19. минут
Марин центрира са десне стране, али је изблокиран. Корнер, Марин тражи Дегенека, али домаћин отклања опасност.
17. минут
Спремо добија жути картон због старта над Гарсијом на средини терена.
13. минут
Корнер за Напредак. Нема опасности по гол Звезде и Поповића који је први пут ове сезоне на голу.
10. минут
После контакта са противничким играчем у казненом простору Напретка, Бен је на земљи. Указује му се помоћ. Судија Николић не реагује. Сигурно ће бити полемике због ове ситуације.
ЗБОГ ОВОГ ДЕТАЉА ДЕЛИЈЕ СУ ПОЛУДЕЛЕ: Како је могуће да судија ово није видео (ВИДЕО)

7. минут
Бен преко гола Крушевљана.
6. минут
Прекршај над Боаћијем. Нападач Звезде која игра у плавим дресовима на трави. Указује му се помоћ. Слободан ударац за госте. Изводи Марин, лопта долази до Дегенека. Главом, али гол поништен због офсајда.
ЗВЕЗДИ ПОНИШТЕН ГОЛ! Процените сами да ли је СУДИЈА донео исправну одлуку! (ВИДЕО)

2. минут
Гајић по десној страни, улази у петерац. Испред њега интервенише голман Милошевић.