17°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

SUPERLIGA: Partizan STREPEO do poslednje sekunde u Inđiji, CRVENI karton zakuvao sve... (VIDEO + FOTO)

21.07.2019. 19:50
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Prvo kolo srpskog šampionata.

Fudbaleri Partizana savladali su na gostovanju Inđiju sa 1:0 (1:0), na startu Superlige Srbije. Meč je rešen golom Zorana Tošića, na asistenciju Sume u 27. minutu meča. Utakmica se po Partizan iskomplikovala u 78.minutu, kada je Đorđe Ivanović zaradio drugi žuti karton, ali Inđija nije uspela da napravi ozbiljnije šanse pred golom Vladimira Stojkovića.

PARTIZAN MU JE U SRCU: Ljubimac Grobara ODBIO da igra, želi transfer u samo jedan klub (FOTO)

DEBI SRBINA ZA PAMĆENJE: Reprezentativac postigao PRVENAC za novi klub (VIDEO)

DA LI VAM JE OVO PROMAKLO? Lendejl OKAČIO video sa derbija gde je bilo svega na parketu... (VIDEO)

Izabranici Sava Miloševića odigrali su odlično prvo poluvreme. Osim vodećeg gola, imali su sijaset šansi, posebno u završnici. Tošić je pogodio stativu, u nekoliko navrata pokušavali su Suma i Sadik, ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću gostiju.

Drugi deo igre je bio sličan prvom. Početkom drugog poluvremena viđen je višeminutni prekid zbog transparenta i skandiranja Grobara, a detalj iz 78. minuta kada je "pocrveneo" Ivanović, naročito je zabrinuo navijače kluba iz Humske.

Podsetimo, Partizan očekuje gostovanje u Velsu, ekipi Konahs Kveja, u četvrtak u okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Detalje sa meča Inđija - Partizan možete pročitati u nastavku.

KRAJ UTAKMICE.

90+7.minut
Filip Stevanović menja Zorana Tošića
90+3.minut
Golman gostiju, Vladimir Stojković se požalio na povredu, ali je utakmica ubrzo nastavljena.
90.minut
Igraće se još osam minuta nadoknade.
83.minut
Druga izmena Sava Miloševića. Sumu menja "Lola" Smiljanić.
82.minut
Zoran Tošić je pokušao iz "slobodnjaka", precizno, ali ne dovoljno snažno.
78.minut
Partizan ostaje sa desetoricom! Đorđe Ivanović je oštro startovao i zaradio drugu javnu opomenu.
75.minut
Sve bolja i otvorenija igra domaćih. Novi pokušaj, ovoga puta Bastajića koji je primio loptu na ivici ofsajda, ali je šutirao pokraj Stojkovićevog gola.
73.minut
Najbolju šansu za Inđiju imao je upravo rezervista Banjac, ali je slabo šutirao.
72.minut
Žuti karton za Vasilija Janjića.
71.minut
Prva izmena u redovima Inđije, Banjac menja Janjića.
70.minut
Prva izmena u Partizanu. Umara Sadika menja Ognjen Ožegović.
70.minut
Pokušaj Đorđa Ivanovića brani Preković. Korner za goste, posle koga je Ostojić šutirao ali nova intrvencija čuvara mreže domaćina.
68.minut
Urošević uprskao dobru akciju crno-belih. Kombinovali su Tošić i Sadik, a levi bek je šutirao iz prve nebom pod oblake.
65.minut
Još jedan pokušaj Sejdube Sume, ovog puta van okvira gola domaćih.
64.minut
Pokušaj Sume sa distance, lako hvata golman Inđije Preković.
58.minut
Dosuđen je slobodan udarac za Partizan. Sadik je šutirao sa nekih 25 metara. Vrlo slab udarac. Visoko iznad prečke.
57.minut
Meč je nastavljen posle sedmominutnog prekida.
50.minut
Novi prekid zbog transparenta Grobara.
49.minut
Sjajan prodor Zdjelara, koji je uposlio Sadika, ali je ovaj promašio iz izgledne pozicije.
46.minut
Partizan je otvorio drugi deo igre, početnim udarcem.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

45+2.minut
U smiraj prvog dela pokušao je Suma, po zemlji levom nogom, ali pored leve stative gola koji brani Preković.
45+1.minut
Žuti karton za Đorđa Ivanovića.
41.minut
Gotovo identična situacija kao kod vodećeg gola Partizana. Suma je odlično probio i prepustio loptu Tošiću koji je ovog puta izblokiran u kaznenom prostoru domaćih.
31.minut
Prekid zbog vrućine da bi se igrači osvežili. U Inđiji je na početku meča izmereno 32 stepena.
30.minut
Tošić je pogodio stativu, šutirao je nisko u donji desni ugao gola domaćih, ali je lopta završila na okviru.
27.minut
Prvi gol za Partizan u novoj sezoni delo je Zorana Tošića. Suma je ušao sa loptom u kazneni prostor i asistirao, prepustivši loptu Zoranu koji iz blizine rutinski pogađa Prekovićev gol.

23.minut
Slobodan udarac za Partizan iz idealne pozicije za levonogog Tošića, koji je pogodio Rogača u živom zidu koji se požalio na povredu.
20.minut
Novi napad Partizana, pokušao je Đorđe Ivanović, posle rolinga na levoj strani, gađao je bliži ugao, ali je čuvar mreže domaćih izbacio loptu u korner.
18.minut
Stopostotna šansa za Umara Sadika, koga je uposlio Miletić sa desnog boka, ali je napadač sa nekoliko metara promašio sve.
12.minut
Partizan preuzima terensku inicijativu, Inđija preti iz kontranapada.
8.minut
Prva polušansa za crno-bele. Sadik je vukao loptu 30-ak metara, odigrao za Tošića, ali su domaći uspeli da izbace loptu daleko od kaznenog prostora.
4.minut
Prekid u Inđiji u trenutku kada je deo frakcije Grobara ušao na teren. Meč je ubrzo nastavljen.
2.minut
Prvi pokušaj domaćih, ali udarac sa 25 metara završava pored Stojkovićevog gola.
1.minut
Početni udarac izveli su fudbaleri Inđije.

INĐIJA - PARTIZAN

Stadion: Gradski u Inđiji.

Gledalaca: 4.000

Strelci: Tošić u 27.minutu

Sudija: Srđan Jovanović.

Crveni karton: Đorđe Ivanović u 78.

Inđija: Preković, Anđelković, Rogač, Bjeličić, Ilić, Vidić, Janjić (od 71. Banjac), Dimitrov, Tomić, Ilić, Bastajić. Klupa: Stanivuković, Dimitrijević, Bosančić, Banjac, Andrejić, Josović, Vraštanović. Trener: Blagojević.

Partizan: Stojković, Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Tošić (od 90+6.F. Stevanović), Suma (od 83.Smiljanić), Ivanović, Sadik (od 70. Ožegović). Klupa: N. Stevanović, Vujačić, Brežančić, Smiljanić, F. Stevanović, L. Pavlović, Ožegović.Trener: Milošević.

REZULTATI, prvo kolo:

Petak

Voždovac - TSC 1:2 (Stojčev 70' - Tomanović 55', Silađi 75')

Subota

Spartak - Rad 2:1 (Obradović 66', Vidaković 80' - Trifunović 45+3'p)

Crvena zvezda - Javor 2:0 (Jovičić 28', Ben 45'p)

Mladost - Radnik 2:1 (Pavlović 71'p, Radivojević 88' - Danoski 16')

Čukarički - Napredak 1:0 (Stojanović 42')

Vojvodina - Mačva 3:1 (Matić 50', 51', Gemović 90+3' - Stevanović 79')

Nedelja

Inđija - Partizan 0:1 (Tošić 27')

Radnički (N) - Proleter (20)

Pogledajte kako izgleda naša TV voditeljka Nina Seničar, bivša devojka italijanskog napadača Marka Borijela