SUPERLIGA: Remi Partizana i Vojvodine u NEHUMANIM uslovima (VIDEO+FOTO)

03.12.2017. 15:29
Zoran Tošić
Zoran Tošić / Izvor: MN Press

Meč 20.kola domaćeg šampionata.

Fudbaleri Partizana i Vojvodine remizirali su (1:1) u derbi meču 20. kola Superlige Srbije. Sama utakmica zbog snega odigrana je u nehumanim uslovima.

I u takvim bilo je šansi, golova, ali i očekivanih grešaka na obe strane. Upravo iz dve velika greške došlo je do golova. Zoran Tošić u 48. minutu posle smušenosti u odbrani gostiju postigao pogodak.

Vojvodina je zbog slične situacija izjednačila rezultat. Posle centaršuta sa desne strane u 86. minutu Vladimir Stojković je želeo da loptu uhvati sa jednom rukom, ali mu je ona ispala. Na nju je naleteo Damir Kojašević koji je poslao u mrežu.

Crno-beli ovim remijem nisu iskoristili kiks Zvezda (crveno-beli igrali nerešeno sa Bačkom (2:2)), pa je razlika posle 20. kola Superlige ostala ista. Zvezda ima šest bodova prednosti.

Dešavanja iz Humske možete UŽIVO da pratite na portalu Srbija Danas.

TOK UTAKMICE.

97 minut- Kraj meča.

93. minut. Krenuli su crno-beli u opsadu gola Novosađana, koji se za sada dobro brane.

90. minut. Meč je produžen za sedam minuta.

86. minut - GOLLLLLL! Vojvodina je izjednačila! Posle jednog centaršuta sa desne strane Vladimir Stojković je hteo da uhati loptu jednom rukom, ali mu je ona ispala. Na nju je naleteo Damir Kojašević koji je poslao loptu u mrežu.

82.minut - Pantić je loše izveo slobodan udarac, koji je bio nadomak šesnaesterca. Madi vezista poslao je loptu daleko iznad gola.

81.minut - Zbog igranja rukom Jovančić je dobio žuti karton.

73.minut - Kratak prekid meča, kako bi se linije označile, jer se već sada ne vide od snega.

72.minut - Malo je falilo da Marjanović pravo iz kornera savlada Rockova. Lopta je prošla tik pored leve stative.

69.minut - Posle kornera Marjanović, Tavmaba je odlično šutirao glavom, ali je stativa sprečila pogodak.

63.minut - Levi bek crno-belih Nemanja Miletić je posle jednog duela sa Vukasovićem pao u šesnaestercu Vojvodine, ali sudija Široki nije pokazao na belu tačku. Samo je odmahnuo rukom.

52. minut - Neposredno posle gola Tošić je napustio igru. Umesto njega je ušao Saša Marjanović.

51.minut - Umalo autogol kapitena Vojvodine Lakićevića koji je glavom zakačio loptu, ali je Rockov reagovao u poslednjem momentu.

48.minut - GOOLLLL! Partizan vodi! Posle greške odbrane Vojvodine, Zoran Tošić se odlično snašao. Popularni Bambi je zaobišo glomana gostiju i poslao je loptu u praznu mrežu.

Počelo drugo poluveme.

Ostaje da se vidi kakvi će biti vremenski uslovi u nastavku. Sneg nastavlja da pada.

KRAJ POLUVREMENA.

44. minut - Miletić ka Tavambi, ali gol ne bi bio priznat. Lopta je izašla van terena.

38. minut - U sledećem napadu na drugoj strani Tošić se našao u sjajnu šansi, ali je Rockov odbranio.

37. minut - Velika šansa za Vojvodinu. Mesarović pokušava, ali nema ni kornera za Vojvodinu.

33. minut - Ulazi Radin umesto Brazilca koji dobija ovacije navijača.

32. minut - Everton zbog povrede napušta teren. Očekuje se i izmena u timu Partizana koji su trenutno sa desetoricom na terenu.

30. minut - Kalezić snažno šutira, ali Stojković brani. Uprkos teškim uslovima. Sneg sve jače pada.

27. minut - Tošić šutira, ali samo korner za Partizan. Izblokiran pokušaj crno-belih.

25. minut - Sneg i dalje veje. Teren se već odavno zabeleo.

Grupa navijača Partizana je na zanimljiv način zatražila produženje ugovora sa Evertonom.

HOĆE LI IH UPRAVA POSLUŠATI: Grobari TRAŽILI da po svaku cenu ZADRŽE ovog igrača (VIDEO)

20. minut - Posle asistencije Vulićevića, pokušava Tavamba, ali pored gola.

Bakljada Grobara.

Navijači FK Partizan
Navijači FK Partizan / Izvor: Srbija Danas

10. minut - Sporna situacija. Pada Tavamba u kaznenom prostoru Vojvodine. Sudija Široki ništa ne svira iako crno-beli reklamiraju.

5. minut - Pokušava Kalezić da centrira, ali Stojković hvata.

Stižu i navijači Vojvodine.

Navijači FK Vojvodina
Navijači FK Vojvodina / Izvor: Srbija Danas

Meč počinje. Sneg nastavlja da veje.

SNEG U HUMSKOJ: Pogledajte koliko je ljudi došlo da gleda derbi (FOTO)

Uoči meča minut ćutanja zbog smrti Radomira Krstića, legende Vojvodine. Preminuo je u 91. godini, a sa 613 odigranih utakmica rekorder po broju nastupa za Staru damu iz Novog Sada.

Usled loših vremenakih uslova i sanacije terena utakmica 20. kola SLS #FKPartizan - @fk_vojvodina pomera se za 16h.