SUPERLIGA: Radnički u Nišu prekinuo pobedničku seriju Mladosti

30.10.2021. 18:36
FK Radnički Niš
FK Radnički Niš / Izvor: MN Press

Lučanci imali tri uzastopne pobede.

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su danas na ''Čairu'' Mladost iz Lučana sa 2:0 (1:0) u jedinom subotnjem meču 15. kola Superlige Srbije zahvaljujući dvostrukom strelcu Miljanu Škrbiću. Radnički je tako stigao do trijumfa posle tri kola bez pobede, dok je Mladost doživela prvi neuspeh posle serije od tri uzastopna trijumfa.

STANOJEVIĆ PROTIV DOBROG PRIJATELJA: Nisam se video sa Saletom otkako je preuzeo Čukarički

LUKI JOVIĆU JE SVE SADA JASNO: Madriđani SLAVILI u gostima

RADENKOVIĆ: Nema treme, samo želja da se pruži maksimum

Nišlije su povele već u osmom minutu, pošto je Tomić centirrao sa desne strane, a Škrbić dobro primio loptu i predcizno šutirao savladavši golmana gostiju za vođstvo Radničkog. Nastavio je Radnički sa napadima, a u 16. minutu je dobru priliku propustio Mitrović pošto je šutirao malo pored gola. Mladost nije ni zapretila u prvom poluvremenu, a rezultat je i na poluvremenu bio 1:0 za domaćina.

U nastavku je bila slična priča. Mladost nije uspevala da stvori šansu, a Radnički je pobedu overio u 78. minutu kada je Škrbić bio precizan sa bele tačke. Propustio je Radnički u završnici meča priliku za ubedljiviju pobedu, ali je Stankovićev šut završio pored stative, pa je ostalo 2:0.