SUPERLIGA SRBIJE: Rad prekinuo VIŠEMESEČNI post, IZNENAĐENJE u Palanci! Istorija u Užicu!

29.08.2020. 22:05
FK Rad
FK Rad / Izvor: MN Press

Mečevi 6. kola.

U prvom meču subotnjeg programa Superlige Srbije viđeno je "malo iznenađenje". Fudbaleri Rada su tek u šestom pokušaju stigli do prve pobede u novoj sezoni, a "žrtva" je bio Napredak - 3:1.

NOVA MILOVA BRUKA: Skandal u crnogorskoj ligi! Odložen meč zbog boja Srbije na stadionu (FOTO DOKAZ)

KORONA VLADA HRVATSKOM: Zaražen fudbaler Hajduka i selektor reprezentacije!

KOKEZA SE OPROSTIO OD MATIĆA

Iako su Kruševljani vodili na Banjici od 25. minuta golom Dušana Stevića, Građevinari su uspeli da izjednače u 42. minutu iz penala preko Saše Jovanovića.

Samo osam minuta kasnije Martin Novaković je doneo potpuni preokret, dok je Aleksandar Trninić u 63. postavio konačnih 3:1.

U ostalim mečevima, jedno od dva iznenađenja se desilo u Bačkoj Palanci, gde je domaćin savaladao Voždovac sa 2:1. Sve je rešeno u prvih devet minuta, kada su postignuta sva tri gola.

Nikola Žakula je sa dva pogotka doneo trijumf domaćinu, dok je u devetom minutu nadu Zmajevima doneo Živković, ali su gosti pognutih glava napustili teren.

Za drugo se pobrinuo novajlija Zlatibor, koji je do istorijske pobede u Superligi došao protiv Lučanaca golom Đakovca u 60. minutu.

Nišlije su posle velikog skandala i tuče na meču sa Proltereom, uspele u nastavku da slome otpor Slanobaraca. Strelci su bili Gavrić početkom drugog poluvremena i Stojiljković sa "bele tačke". Jedini meč bez golova viđen je u Novom Pazaru, gde je Radnik uspeo da ostane neporažen.