SUPERLIGA SRBIJE: Zvezda rutinski rešila derbi protiv Lala i iskoristila kiks crno-belih (VIDEO)

22.02.2020. 17:38
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Meč se igrao na stadionu ''Rajko Mitić''.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u derbiju 22. kola Superlige Srbije ekipu Vojvodine sa 2:0 ma stadionu ''Rajko Mitić'' u trenerskom debiju Dejana Stankovića pred domaćim navijačima. Crveno-beli su ovom pobedom dodatno povećali prednost na tabeli u odnosu na Partizan koji je u Senti odigrao nerešeno sa TSC 1:1 i ona sad iznosi 13 bodova.

KAKO OVO LAKO IZGLEDA: Još jedna čarolija Mesija! (VIDEO)

ARSENAL RAZMIŠLJA O POJAČANJU: Ako Tobždije izbore Ligu šampiona stiže igrač Valensije (FOTO)

KAKVA GREŠKA NOJERA: Ko je OVO očekivao od čuvenog nemačkog GOLMANA (VIDEO)

Crveno-beli su bili bolji rival tokom celog meča, a posebno su dobro odigrali u prvom poluvremenu, slično meču protiv Čukaričkog. Gavrić je velike probleme stvarao odbrani Novosađana i najzaslužniji je za vođstvo Zvezde u 18. minutu kada je njegov pas Seničanin samo zakačio, a lopta došla do Bena koji je iz prve šutirao i savladao Rockova. Pao je malo tempo u drugom poluvremenu, a Zvezda je iskoristila igrača više pošto je Gemović dobio drugi žuti karton, da bi Gobeljić u 66. minutu sa oko 25 metara savladao Rockova i postavio konačan rezultat.

Fudbaleri Crvene zvezde danas od 18 časova na stadionu ''Rajko Mitrović'' dočekuju u derbiju 22. kola Superlige Srbije ekipu Vojvodine, a ovaj meč je i debi trenera crveno-belih Dejana Stankovića pred domaćim navijačima.

Crvena zvezda je u prethodnom kolu savladala Čukarički na Banovom brdu sa 2:0, dok je Vojvodina prolećnu polusezonu takođe započela trijumfom pošto je minimalnim rezultatom savladala Proleter.

90. minut
Kraj meča!
86. minut
Potpuno je pao tempo meča, nema uzbuđenja na stadionu ''Rajko Mitić''.
77. minut
Poslednja izmena u Crvenoj zvezdi. Babić je ušao u igru umesto Milunovića.
73. minut
Poslednju izmenu vrši Lalatović, Zukić menja Mrkaića.
68. minut
Drugu izmenu izvršio je Stanković. Gavrića je zamenio Vukanović.
66. minut
2:0!!! Marko Gobeljić primio je loptu na nekih 40 metara od gola Vojvodine, povukao i uputio snažan i precizan šut sa 25 metara, a Rackov nije mogao da zaustavi taj pokušaj. U istom minutu je Dejan Stanković izvršio prvu izmenu, Vulić je zamenio Petrovića.
64. minut
Nenad Lalatović izvršio je drugu izmenu. Umesto Bojića ušao je Đurišić.
61. minut
Vojvodina ostaje sa igračem manje. Gemović je faulirao Nikolića, a sudija Piper mu je pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu.
60. minut
Sa 30 metara je pokušao Nikola Drinčić iz slobodnog udarca direktno da ugrozi Borjana, ali je lopta otišla daleko pored gola.
54. minut
Prvi pokušaj Zvezde u drugom poluvremenu. Milunović je oprobao udarac sa 25 metara, ali je lopta otišla daleko preko gola.
49. minut
Prva izmena u Vojvodini. Izašao je Mladen Devetak, a umesto njega u igru ulazi Nikola Andrić.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

II POLUVREME

45+1. minut
Najbolja prilika za Vojvodinu. Bojić je uposlio Đuričina koji je sa desne strane iskosa šutirao pored gola.
43. minut
Pokušao je Ben sa 17 metara da plasira loptu, ali je njegov udarac lako ukrotio Rockov.
37. minut
Ben je iz slobodnog udarca ubacio loptu na peterac, a Rodiću su centimetri nedostajali da zahvati loptu.
30. minut
Nastavlja Gavrić da pravi probleme po levoj strani, odlično je ušao u šesnaesterac, šutirao, ali je stativa zaustavila njegov udarac.
22. minut
Velika šansu propustio je Pavkov. Nikolić mu je uputio odličan pas, Pavkov je izašao sam ispred Rockova koji uspeva da mu odbrani udarac.

18. minut
1:0!!! Ponovo je Gavrić ubacio loptu sa desne strane, Seničanin je nije dobro zahvatio, ona se odbila na nogu Benu koji šutira iz prve i uspeva da savlada Rockova.
10. minut
Prvi pokušaj Vojvodine. Đuričin je pokušao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla visoko preko gola.
8. minut
Gavrić je odlično prošao po levoj strani i ubacio u šesnaesterac, Ben je pokušao, ali je njegov udarac blokiran. Posle kornera nije bilo opasnosti po gol Vojvodine.
1. minut
Počeo je meč na stadionu ''Rajko Mitić''.

I POLUVREME

CRVENA ZVEZDA – VOJVODINA 2:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić. GLEDALACA: 25.816. SUDIJA: Petar Piper.

ŽUTI KARTONI: Milunović, Petrović (Crvena zvezda), Đurić, Gemović x2, Saničanin (Vojvodina). CRVENI KARTON: Gemović (Vojvodina) u 61. minutu. STRELCI: Ben u 18, Gobeljić u 66. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Degenek, Pavkov, Milunović (od 77. Babić), Petrović (od 66. Vulić), Nikolić, Rodić, Gavrić (od 68. Vukanović), Jovančić, Ben, Gobeljić.

VOJVODINA: Rockov, Devetak (od 49. Andrić), Saničanin, Topić, Drinčić, Đurić, Mrkaić (od 73. Zukić), Bojić (od 64. Đurišić), Gemović, Stojković, Đuričin.