СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Звезда рутински решила дерби против Лала и искористила кикс црно-белих (ВИДЕО)

22.02.2020. 17:38
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Меч се играо на стадиону ''Рајко Митић''.

Фудбалери Црвене звезде савладали су у дербију 22. кола Суперлиге Србије екипу Војводине са 2:0 ма стадиону ''Рајко Митић'' у тренерском дебију Дејана Станковића пред домаћим навијачима. Црвено-бели су овом победом додатно повећали предност на табели у односу на Партизан који је у Сенти одиграо нерешено са ТСЦ 1:1 и она сад износи 13 бодова.

КАКО ОВО ЛАКО ИЗГЛЕДА: Још једна чаролија Месија! (ВИДЕО)

АРСЕНАЛ РАЗМИШЉА О ПОЈАЧАЊУ: Ако Тобждије изборе Лигу шампиона стиже играч Валенсије (ФОТО)

КАКВА ГРЕШКА НОЈЕРА: Ко је ОВО очекивао од чувеног немачког ГОЛМАНА (ВИДЕО)

Црвено-бели су били бољи ривал током целог меча, а посебно су добро одиграли у првом полувремену, слично мечу против Чукаричког. Гаврић је велике проблеме стварао одбрани Новосађана и најзаслужнији је за вођство Звезде у 18. минуту када је његов пас Сеничанин само закачио, а лопта дошла до Бена који је из прве шутирао и савладао Роцкова. Пао је мало темпо у другом полувремену, а Звезда је искористила играча више пошто је Гемовић добио други жути картон, да би Гобељић у 66. минуту са око 25 метара савладао Роцкова и поставио коначан резултат.

Фудбалери Црвене звезде данас од 18 часова на стадиону ''Рајко Митровић'' дочекују у дербију 22. кола Суперлиге Србије екипу Војводине, а овај меч је и деби тренера црвено-белих Дејана Станковића пред домаћим навијачима.

Црвена звезда је у претходном колу савладала Чукарички на Бановом брду са 2:0, док је Војводина пролећну полусезону такође започела тријумфом пошто је минималним резултатом савладала Пролетер.

90. минут
Крај меча!
86. минут
Потпуно је пао темпо меча, нема узбуђења на стадиону ''Рајко Митић''.
77. минут
Последња измена у Црвеној звезди. Бабић је ушао у игру уместо Милуновића.
73. минут
Последњу измену врши Лалатовић, Зукић мења Мркаића.
68. минут
Другу измену извршио је Станковић. Гаврића је заменио Вукановић.
66. минут
2:0!!! Марко Гобељић примио је лопту на неких 40 метара од гола Војводине, повукао и упутио снажан и прецизан шут са 25 метара, а Рацков није могао да заустави тај покушај. У истом минуту је Дејан Станковић извршио прву измену, Вулић је заменио Петровића.
64. минут
Ненад Лалатовић извршио је другу измену. Уместо Бојића ушао је Ђуришић.
61. минут
Војводина остаје са играчем мање. Гемовић је фаулирао Николића, а судија Пипер му је показао други жути картон и пут у свлачионицу.
60. минут
Са 30 метара је покушао Никола Дринчић из слободног ударца директно да угрози Борјана, али је лопта отишла далеко поред гола.
54. минут
Први покушај Звезде у другом полувремену. Милуновић је опробао ударац са 25 метара, али је лопта отишла далеко преко гола.
49. минут
Прва измена у Војводини. Изашао је Младен Деветак, а уместо њега у игру улази Никола Андрић.
46. минут
Почело је друго полувреме.

II ПОЛУВРЕМЕ

45 1. минут
Најбоља прилика за Војводину. Бојић је упослио Ђуричина који је са десне стране искоса шутирао поред гола.
43. минут
Покушао је Бен са 17 метара да пласира лопту, али је његов ударац лако укротио Роцков.
37. минут
Бен је из слободног ударца убацио лопту на петерац, а Родићу су центиметри недостајали да захвати лопту.
30. минут
Наставља Гаврић да прави проблеме по левој страни, одлично је ушао у шеснаестерац, шутирао, али је статива зауставила његов ударац.
22. минут
Велика шансу пропустио је Павков. Николић му је упутио одличан пас, Павков је изашао сам испред Роцкова који успева да му одбрани ударац.

18. минут
1:0!!! Поново је Гаврић убацио лопту са десне стране, Сеничанин је није добро захватио, она се одбила на ногу Бену који шутира из прве и успева да савлада Роцкова.
10. минут
Први покушај Војводине. Ђуричин је покушао са двадесетак метара, али је лопта отишла високо преко гола.
8. минут
Гаврић је одлично прошао по левој страни и убацио у шеснаестерац, Бен је покушао, али је његов ударац блокиран. После корнера није било опасности по гол Војводине.
1. минут
Почео је меч на стадиону ''Рајко Митић''.

И ПОЛУВРЕМЕ

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЈВОДИНА 2:0 (1:0)

СТАДИОН: Рајко Митић. ГЛЕДАЛАЦА: 25.816. СУДИЈА: Петар Пипер.

ЖУТИ КАРТОНИ: Милуновић, Петровић (Црвена звезда), Ђурић, Гемовић x2, Саничанин (Војводина). ЦРВЕНИ КАРТОН: Гемовић (Војводина) у 61. минуту. СТРЕЛЦИ: Бен у 18, Гобељић у 66. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Дегенек, Павков, Милуновић (од 77. Бабић), Петровић (од 66. Вулић), Николић, Родић, Гаврић (од 68. Вукановић), Јованчић, Бен, Гобељић.

ВОЈВОДИНА: Роцков, Деветак (од 49. Андрић), Саничанин, Топић, Дринчић, Ђурић, Мркаић (од 73. Зукић), Бојић (од 64. Ђуришић), Гемовић, Стојковић, Ђуричин.