SUPERLIGA SRBIJE: Partizan prekinuo niz remija, Rikardo i Enake pogađali protiv Vojvodine (VIDEO)

04.11.2018. 18:46
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Crno-beli se probili na treću poziciju u šampionatu.

Partizan je posle tri uzastopna remija konačno ostvario pobedu pošto je u Humskoj u derbiju 15. kola savladao Vojvodinu sa 2:0 (1:0) u jednoj od boljih partija u poslednje vreme. Trener crno-belih može da bude zadovoljan igrom svojih pulena koji su za razliku od prethodnih mečeva izgledali mnogo bolje na terenu što se pokazalo i u konačnom rezultatu. a Partizan se ovom pobedom probio na treću poziciju na tabeli.

PUKAO MU FILM: Bivši LJUBIMAC Grobara NASRNUO na sudiju! (VIDEO)

OSTAJE ILI ODLAZI: Mirković doneo KONAČNU odluku o Partizanovom igraču! (FOTO)

Crno-beli su do vođstva stigli pogotkom Rikarda u 29. minutu kojem je prethodno Rockov odbranio penal dosuđen zbog starta nad Jankovićem, a trijumf je overio Enake u 89. minutu koji je malo pre toga ušao u igru upravo umesto Rikarda. Imala je i Vojvodina nekoliko solidnih prilika, a najbolju je propustio u 68. minutu Arsić kada je sa 25 metara iz slobodnog udarca pogodio prečku i to samo zbog toga što je Stojković zakačio loptu.

Vladimir Stojković
Vladimir Stojković / Izvor: MN Press

EVROKUP RIGOROZAN: Partizan KAŽNJEN! Usledilo SAOPŠTENJE iz Humske (FOTO)

Zoran Mirković
Zoran Mirković / Izvor: MN Press

Fudbaleri Partizana od 19 časova dočekuju ekipu Vojvodine u derbiju 15. kola Superlige Srbije. Crno-beli su u seriji od tri remija i imaju čak 16 bodova zaostatka u odnosu na vodeću Zvezdu uz utakmicu manje i zauzimaju četvrtu poziciju sa dva boda manje i utakmicom manje u odnosu na Čukarički.

Vojvodina u Humsku dolazi posle dve pobede protiv Radnika i Dinama iz Vranja, a trener Dragan Okuka uspeo je da trgne Lale koje igraju sve bolje.

Detalje derbija kola možete pratiti uživo na portalu Srbija Danas.

90+1. minut - Odlična prilika za Vojvodinu da učini neizvesnim poslednjih par minuta, ali je Gojkov šutirao pored gola.

89. minut - 2:0 za Partizan. Enake je dva minuta ranije ušao u igru umesto Rikarda i odmah bio strelac na asistenciju Zakarića.

84. minut - Poslednja izmena u Vojvodini, izašao je Đuričin, a umesto njega ušao Gojkov.

82. minut - Opao je tempo, usledio je period mirnije igre. U Partizanu je izašao Urošević, a ušao Nemanja G. Miletić.

77. minut - Prva izmena u Partizanu, izašao je Đerlek, a ušao Kosović.

69. minut - Još jedna šansa za Vojvodinu, posle kornera je Saničanin sa svega pet metara veoma loše šutirao.

68. minut - Sjajna prilika za Vojvodinu. Iz slobodnog udarca sa 25 metara je odlično šutirao Arsić, ali je Stojković na golu Partizana taman toliko zakačio loptu da ona završni na prečki.

62. minut - Druga izmena u Vojvodini, izlazi Fofana i ustupa mesto Gajiću.

61. minut - Slobodan udarac za Partizan sa dvadesetak metara, Zakarić je dobro šutirao, a Rockov odbranio.

54. minut - Još jedna prilika za Partizan, šutirao je Nikolić sa desne strane, loopta je nezgodno odskočila, ali nije prevarila Rockova.

51. minut - Prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu i šansa za Partizan. Janković je dobro probio po levoj strani i centrirao, ali lopta kao da je iznenadila Zakarića koji je glavom šutirao pravo u golmana Vojvodine.

46. minut - Krenulo je drugo poluvrfeme. Jedna izmena kod gostiju pošto je Arsić ušao u igru umesto Milojevića.

II POLUVREME

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena.

43. minut - Imala je Vojvodina priliku da iz slobodnog udarca sa nekih dvadesetak maetara ugrozi gol Stojkovića, ali je lopta završila visoko preko gola.

41. minut - Pao je ritam u narednih desetak minuta posle penala, da bi Eze imao veoma dobru šansu za izjednačenje, ali je šutirao pored gola.

29. minut - 1:0 za Partizan. Penal za Partizan, Milojević je oborio Jankovića, a Grujić pokazao na belu tačku. Rockov je pročitao šut Rikarda i uspeo da ga odbrani, ali je napadača crno-belih spretno reagovao i iz drugog puta postigao gol.

25. minut - Đerlek je sa 16 metara uputio šut, ali na kraju samo korner za Partizan iz kojeg je Đerlek ubacio loptu u 16 metara, ali je Rockov uspešno došao do nje.

20. minut - Sve više uzbuđenja u Humskoj, pokušao je Rikardo, ali golman Lala je sačuvao mrežu.

19. minut - U istom minutu po jedna šansa za Partizan i Vojvodinu. Prvo je Janković iz slobodnog udarca pronašao Valijentea koji nije uspeo da se najbolje u petercu Vojvodine, da bi već u sledećem napadu Eze šutirao, ali bio izblokiran.

18. minut - Došlo je do koškanja Đuričina i Uroševića, ali se sve brzo smirilo, a Đuričin je dobio žuti karton.

14. minut - Pokušao je Janković šutem sa ivice šesnaesterca, ali je njegov udarac izblokiran. Partizan ima inicijativu.

12. minut - Veoma dobar centaršut Jankovića, ali Rikardo nije najbolje zahvatio loptu pa golman Vojvodine nije imao problema da ukroti taj udarac.

10. minut - Bez mnogo uzbuđenja u ovim trenucima u Humskoj.

4. minut - Prvo uzbuđenje na meču i šansa za Partizan. Rikardo je uspeo da uđe u šesnaesterac Vojvodine i uputi šut koji je izblokiran, lopta je došla do Đerleka koji je slabo šutirao iz dobre pozicije.