СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Партизан прекинуо низ ремија, Рикардо и Енаке погађали против Војводине (ВИДЕО)

04.11.2018. 18:46
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели се пробили на трећу позицију у шампионату.

Партизан је после три узастопна ремија коначно остварио победу пошто је у Хумској у дербију 15. кола савладао Војводину са 2:0 (1:0) у једној од бољих партија у последње време. Тренер црно-белих може да буде задовољан игром својих пулена који су за разлику од претходних мечева изгледали много боље на терену што се показало и у коначном резултату. а Партизан се овом победом пробио на трећу позицију на табели.

ПУКАО МУ ФИЛМ: Бивши ЉУБИМАЦ Гробара НАСРНУО на судију! (ВИДЕО)

ОСТАЈЕ ИЛИ ОДЛАЗИ: Мирковић донео КОНАЧНУ одлуку о Партизановом играчу! (ФОТО)

Црно-бели су до вођства стигли поготком Рикарда у 29. минуту којем је претходно Роцков одбранио пенал досуђен због старта над Јанковићем, а тријумф је оверио Енаке у 89. минуту који је мало пре тога ушао у игру управо уместо Рикарда. Имала је и Војводина неколико солидних прилика, а најбољу је пропустио у 68. минуту Арсић када је са 25 метара из слободног ударца погодио пречку и то само због тога што је Стојковић закачио лопту.

Vladimir Stojković
Владимир Стојковић / Извор: МН Press

ЕВРОКУП РИГОРОЗАН: Партизан КАЖЊЕН! Уследило САОПШТЕЊЕ из Хумске (ФОТО)

Zoran Mirković
Зоран Мирковић / Извор: МН Press

Фудбалери Партизана од 19 часова дочекују екипу Војводине у дербију 15. кола Суперлиге Србије. Црно-бели су у серији од три ремија и имају чак 16 бодова заостатка у односу на водећу Звезду уз утакмицу мање и заузимају четврту позицију са два бода мање и утакмицом мање у односу на Чукарички.

Војводина у Хумску долази после две победе против Радника и Динама из Врања, а тренер Драган Окука успео је да тргне Лале које играју све боље.

Детаље дербија кола можете пратити уживо на порталу Србија Данас.

90 1. минут - Одлична прилика за Војводину да учини неизвесним последњих пар минута, али је Гојков шутирао поред гола.

89. минут - 2:0 за Партизан. Енаке је два минута раније ушао у игру уместо Рикарда и одмах био стрелац на асистенцију Закарића.

84. минут - Последња измена у Војводини, изашао је Ђуричин, а уместо њега ушао Гојков.

82. минут - Опао је темпо, уследио је период мирније игре. У Партизану је изашао Урошевић, а ушао Немања Г. Милетић.

77. минут - Прва измена у Партизану, изашао је Ђерлек, а ушао Косовић.

69. минут - Још једна шанса за Војводину, после корнера је Саничанин са свега пет метара веома лоше шутирао.

68. минут - Сјајна прилика за Војводину. Из слободног ударца са 25 метара је одлично шутирао Арсић, али је Стојковић на голу Партизана таман толико закачио лопту да она завршни на пречки.

62. минут - Друга измена у Војводини, излази Фофана и уступа место Гајићу.

61. минут - Слободан ударац за Партизан са двадесетак метара, Закарић је добро шутирао, а Роцков одбранио.

54. минут - Још једна прилика за Партизан, шутирао је Николић са десне стране, лоопта је незгодно одскочила, али није преварила Роцкова.

51. минут - Прво узбуђење у другом полувремену и шанса за Партизан. Јанковић је добро пробио по левој страни и центрирао, али лопта као да је изненадила Закарића који је главом шутирао право у голмана Војводине.

46. минут - Кренуло је друго полуврфеме. Једна измена код гостију пошто је Арсић ушао у игру уместо Милојевића.

II ПОЛУВРЕМЕ

45 1. минут - Крај првог полувремена.

43. минут - Имала је Војводина прилику да из слободног ударца са неких двадесетак маетара угрози гол Стојковића, али је лопта завршила високо преко гола.

41. минут - Пао је ритам у наредних десетак минута после пенала, да би Езе имао веома добру шансу за изједначење, али је шутирао поред гола.

29. минут - 1:0 за Партизан. Пенал за Партизан, Милојевић је оборио Јанковића, а Грујић показао на белу тачку. Роцков је прочитао шут Рикарда и успео да га одбрани, али је нападача црно-белих спретно реаговао и из другог пута постигао гол.

25. минут - Ђерлек је са 16 метара упутио шут, али на крају само корнер за Партизан из којег је Ђерлек убацио лопту у 16 метара, али је Роцков успешно дошао до ње.

20. минут - Све више узбуђења у Хумској, покушао је Рикардо, али голман Лала је сачувао мрежу.

19. минут - У истом минуту по једна шанса за Партизан и Војводину. Прво је Јанковић из слободног ударца пронашао Валијентеа који није успео да се најбоље у петерцу Војводине, да би већ у следећем нападу Езе шутирао, али био изблокиран.

18. минут - Дошло је до кошкања Ђуричина и Урошевића, али се све брзо смирило, а Ђуричин је добио жути картон.

14. минут - Покушао је Јанковић шутем са ивице шеснаестерца, али је његов ударац изблокиран. Партизан има иницијативу.

12. минут - Веома добар центаршут Јанковића, али Рикардо није најбоље захватио лопту па голман Војводине није имао проблема да укроти тај ударац.

10. минут - Без много узбуђења у овим тренуцима у Хумској.

4. минут - Прво узбуђење на мечу и шанса за Партизан. Рикардо је успео да уђе у шеснаестерац Војводине и упути шут који је изблокиран, лопта је дошла до Ђерлека који је слабо шутирао из добре позиције.