SUPERLIGA SRBIJE: Raspucani Napredak, Vojvodina noći na prvom mestu

09.08.2017. 20:00
Slobodan Urošević
Slobodan Urošević / Izvor: MN Press

Utakmice 4. kola igraće se i u četvrtak.

Odigrane su prve utakmice 4. kola Superlige Srbije, a golova je bilo i u Bačkoj Palanci i Šapcu. Napredak je kao gost pobedio Bačku sa ubedljivih 4:1 i tako upisao prvi trijumf u sezoni. Kao i Kruševljani, sva tri boda sa gostovanja odnele su Nišlije. Povela je ekipa sa Čaira, ali je Bojan Matić u drugom poluvremenu dao gol za izjednačenje. A onda u šestom minutu nadoknade, Radnički je došao do druge pobede (2:1) u sezoni.

PARTIZAN GA JE GODINAMA JURIO: Napadač potpisao za DRUGOLIGAŠA! (FOTO)

NEMA VIŠE DILEME: Grobari će utakmicu protiv Videotona moći da gledaju UŽIVO na ovom TV kanalu (FOTO)

Već u 26. minutu, Napredak je imao prednost od 2:0, da bi 13 minuta kasnije, u završnici prvog poluvremena domaćin smanjio prednost. Međutim, gosti nisu stali već su u 73. minutu ponovo imali "plus dva". Strelac tog gola bio je Enver Alivodić, da bi u 85. minutu Slobodan Urošević postavio konačnih 4:1. I dok Napredak popravio položaj na tabeli, Bačka je ostala na nuli. U Šapcu, poveo je Radnički golom Milana Pavkova, koji je na pozajmici iz Crvene zvezde. U nastavku meča Bojan Matić je dao gol, u 65. minutu, ali je ceo plen odneo gost, u nadoknadi vremena. Strelac tog gola bio je iskusni Saša Stojanović.

NOVI POTPISI: Zvezda dovela i vezistu visokog skoro dva metra

Nešto kasnije, u 20 časova počele su i ostale utakmice današnjeg programa. U Čačku, Vojvodina je upisala novu, četvrtu pobedu, pa je u ovom trenutku jedini tim sa maksimalnim učinkom, pošto je Partizan izgubio. Stara dama je bila bolja, rezultatom 2:0, golovima Bempe i Mihajlovića.

U malom gradskom derbiju, Rad je kao domaćin pobedio Zemun (2:0), za prvi trijumf u sezoni. Građevinari su posle remija na startu, sa Napretkom vezali dva poraza. Ipak, ekipa Gordana Petrića konačno je osetila slast pobede. Minimalnom rezultatom Čukarički je pobedio Mladost.