СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Распуцани Напредак, Војводина ноћи на првом месту

09.08.2017. 20:00
Slobodan Urošević
Слободан Урошевић / Извор: МН Press

Утакмице 4. кола играће се и у четвртак.

Одигране су прве утакмице 4. кола Суперлиге Србије, а голова је било и у Бачкој Паланци и Шапцу. Напредак је као гост победио Бачку са убедљивих 4:1 и тако уписао први тријумф у сезони. Као и Крушевљани, сва три бода са гостовања однеле су Нишлије. Повела је екипа са Чаира, али је Бојан Матић у другом полувремену дао гол за изједначење. А онда у шестом минуту надокнаде, Раднички је дошао до друге победе (2:1) у сезони.

ПАРТИЗАН ГА ЈЕ ГОДИНАМА ЈУРИО: Нападач потписао за ДРУГОЛИГАША! (ФОТО)

НЕМА ВИШЕ ДИЛЕМЕ: Гробари ће утакмицу против Видеотона моћи да гледају УЖИВО на овом ТВ каналу (ФОТО)

Већ у 26. минуту, Напредак је имао предност од 2:0, да би 13 минута касније, у завршници првог полувремена домаћин смањио предност. Међутим, гости нису стали већ су у 73. минуту поново имали "плус два". Стрелац тог гола био је Енвер Аливодић, да би у 85. минуту Слободан Урошевић поставио коначних 4:1. И док Напредак поправио положај на табели, Бачка је остала на нули. У Шапцу, повео је Раднички голом Милана Павкова, који је на позајмици из Црвене звезде. У наставку меча Бојан Матић је дао гол, у 65. минуту, али је цео плен однео гост, у надокнади времена. Стрелац тог гола био је искусни Саша Стојановић.

НОВИ ПОТПИСИ: Звезда довела и везисту високог скоро два метра

Нешто касније, у 20 часова почеле су и остале утакмице данашњег програма. У Чачку, Војводина је уписала нову, четврту победу, па је у овом тренутку једини тим са максималним учинком, пошто је Партизан изгубио. Стара дама је била боља, резултатом 2:0, головима Бемпе и Михајловића.

У малом градском дербију, Рад је као домаћин победио Земун (2:0), за први тријумф у сезони. Грађевинари су после ремија на старту, са Напретком везали два пораза. Ипак, екипа Гордана Петрића коначно је осетила сласт победе. Минималном резултатом Чукарички је победио Младост.