SUPERLIGA SRBIJE: ”Traktoristi” srušili kragujevčane!

21.09.2023. 19:17
FK IMT
FK IMT / Izvor: MN Press

Treća pobeda u sezoni...

Osmo kolo Superlige Srbije počelo je pobedom ekipe IMT-a, koja je savladala kragujevački Radnički 1923 rezultatom 1:0.

IZAŠLA JE NOVA FIFA RANG LISTA: Srbija pokvarila plasman, Orlovi sada na 28. mestu

NEMA OPUŠTANJA U PARTIZANU: Derbi je ZABRANJENA TEMA

MEĐU NAJBOLJIMA: Dva Srbina u TIMU KOLA Lige šampiona!

Već u četvrtom minutu meča dosuđen je penal za Kragujevčane. Glišić je nesmotreno reagovao u svom kaznenom prostoru, promašio je loptu, šutnuo Radovanovića u nogu i za sudiju Danila Nikolića nije bilo dileme. Sa bele tačke udarac je izveo Stefan Čolović, ali to je učinio veoma loše i lopta je završila pored leve stative.

Kazna za taj promašaj usledila je na isteku 20. minuta utakmice. Miloš Luković je sa leve strane pokušavao da probije odbranu Radničkog, a na ivici kaznenog prostora pomogao mu je brat Luka Luković koji je prihvatio loptu i odmah šutirao u donji levi ugao za vođstvo ''traktorista'' od 1:0.

Usledio je period jalove inicijative Radničkog, a u 40. minutu još jedan munjevit napad IMT-a preko Ćirkovića koga je na ivici kaznenog prostora zaustavio Radovanović.

Dosuđen je slobodan udarac za domaće, Glišić ga je izveo, ali loptu je poslao preko gola.

Pred sam kraj poluvremena Radočaj je imao stopostotnu priliku da duplira prednost IMT-a, ušao je u kazneni prostor, šutirao iskosa sa desne strane, ali je golman Pajović ovoga puta odlično intervenisao.

Mnogo veći problem za Kragujevčane dogodio se bukvalno na kraju prvog poluvremena, kada je kapiten Radničkog Miloš Vidović isključen zbog protesra, pa su gosti u nastavku igrali sa fudbalerom manje na terenu.

Naravno, to je značajno olakšalo posao IMT-u u drugih 45 minuta, iako se Radnilki nije predavao, a trener Joksimović pokušavao izmenama da promeni odnos snaga na terenu.

Kragujevčani su sredinom drugog poluvremena zatresli mrežu preko Luke Zorića, ali on je bio u očiglednom ofsajdu, pa od izjednačenja nije bilo ništa.