СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: ”Трактористи” срушили крагујевчане!

21.09.2023. 19:17
FK IMT
ФК ИМТ / Извор: МН Press

Трећа победа у сезони...

Осмо коло Суперлиге Србије почело је победом екипе ИМТ-а, која је савладала крагујевачки Раднички 1923 резултатом 1:0.

ИЗАШЛА ЈЕ НОВА ФИФА РАНГ ЛИСТА: Србија покварила пласман, Орлови сада на 28. месту

НЕМА ОПУШТАЊА У ПАРТИЗАНУ: Дерби је ЗАБРАЊЕНА ТЕМА

МЕЂУ НАЈБОЉИМА: Два Србина у ТИМУ КОЛА Лиге шампиона!

Већ у четвртом минуту меча досуђен је пенал за Крагујевчане. Глишић је несмотрено реаговао у свом казненом простору, промашио је лопту, шутнуо Радовановића у ногу и за судију Данила Николића није било дилеме. Са беле тачке ударац је извео Стефан Чоловић, али то је учинио веома лоше и лопта је завршила поред леве стативе.

Казна за тај промашај уследила је на истеку 20. минута утакмице. Милош Луковић је са леве стране покушавао да пробије одбрану Радничког, а на ивици казненог простора помогао му је брат Лука Луковић који је прихватио лопту и одмах шутирао у доњи леви угао за вођство ''traktorista'' од 1:0.

Уследио је период јалове иницијативе Радничког, а у 40. минуту још један муњевит напад ИМТ-а преко Ћирковића кога је на ивици казненог простора зауставио Радовановић.

Досуђен је слободан ударац за домаће, Глишић га је извео, али лопту је послао преко гола.

Пред сам крај полувремена Радочај је имао стопостотну прилику да дуплира предност ИМТ-а, ушао је у казнени простор, шутирао искоса са десне стране, али је голман Пајовић овога пута одлично интервенисао.

Много већи проблем за Крагујевчане догодио се буквално на крају првог полувремена, када је капитен Радничког Милош Видовић искључен због протесра, па су гости у наставку играли са фудбалером мање на терену.

Наравно, то је значајно олакшало посао ИМТ-у у других 45 минута, иако се Раднилки није предавао, а тренер Јоксимовић покушавао изменама да промени однос снага на терену.

Крагујевчани су средином другог полувремена затресли мрежу преко Луке Зорића, али он је био у очигледном офсајду, па од изједначења није било ништа.