SUPERLIGA: Sjajna uvertira Zvezde pred Helsinki, pao je i jedan CRVENI karton... (VIDEO + FOTO)

20.07.2019. 21:58
Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Rutinska igra domaćih.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Javor na superligaškoj premijeri, rezultatom 2:0 (2:0). Zvezda je pitanje pobednika rešila već u prvom delu kada su strelci bili Branko Jovičić u 28. minutu, kao i Ben iz penala u 44.

Penal je skrivio Đerić, koji je zakasnio sa startom upravo nad Benom, usled čega je zaradio drugu javnu opomenu, pa je Javor celo drugo poluvreme igrao sa desetoricom.

TRESE SE AMERIKA, ĐORĐEVIĆ SE SMEŠKA: Posle Gordona, OTKAZALA još jedna NBA zvezda! (FOTO)

Helsinki nije pobedio, ali Zvezdaši dobro se pazite, napadač im se RASPUCAO

SADA JE POSTALO JASNO: Iz Zvezde poručili koliko je ozbiljna mogućnost povratak Degeneka (FOTO)

Zvezda je, utisak je igrala koliko je potrebno. Posle 2:0 na poluvremenu, drugi deo se sveo na rutinsko odrađivanje posla. I gosti su imali nekoliko prilika, ali je malobrojne šuteve uspevao da ukroti pouzdani Milan Borjan.

Naredni meč crveno-beli igraju u sredu od 20:45 časova kada na Marakanu dolazi finski prvak Helsinki u okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Tok superligaške premijere Crvene zvezde možete pogledati u nastavku.

90+3.minut
Kraj utakmice.
90.minut
Igraće se još tri minuta sudijske nadoknade.
89.minut
Poslednja izmena u redovima Ivanjičana. Bondžulić je odlučio da "požutelog" Piščevića zameni Maričić.
85.minut
Rutinsko odrađivanje posla crveno-belih sa igračem više. Uglavnom drže loptu, ali ne srljaju previše i čekaju kraj susreta.
83.minut
Žuti karton za Bena.
80.minut
Javor se sve više otvara. Gosti žele bar do počasnog gola, ali je Borjan lako ukrotio udarac Jevremovića.
77.minut
Druga izmena u gostujućem sastavu. Trener Bondžulić je odlučio da Sević zameni Petkovića.Žuti karton je zaradio i Piščević.
76.minut
Šut Boaćija i nova odbrana Jevrića.

71.minut
Trener domaćih, Vladan Milojević odlučio je da izvrši dvostruku izmenu. Umesto Pavkova, na terenu je Boaći, dok Žardela menja Veljko Simić.
63.minut
Prva izmena u sastavu Crvene zvezde: Izašao je iz igre Ivanić, a ušao Vulić.
62.minut
Prvi pokušaj Javora u drugom delu, sebičan je bio Mrkaić koji je neprecizno šutirao, iako su mu se dvojica saigrača dobro ubacivala.
60.minut
Nemanja Milunović se požalio na povredu, ali će nastaviti meč.
56.minut
Odlilna kontra crveno-belih, Marin je uposlio Bena, koji je ponovo šutirao, ali samo korner za domaće.
51.minut
Novi šut Bena, pravo u čuvara mreže gostiju, Jevrića.
47.minut
Kraći prekid zbog vatrometa i bakljade Delija na severnoj tribini.
46.minut
Crveno-beli su izveli početni udarac u drugom delu. Gosti su izvršili prvu izmenu, umesto Markovića ušao je Jovanović.

Kraj prvog poluvremena.

45.minut
Ben je siguran sa bele tačke - 2:0 za domaće.
43. minut
Đerić je skrivio jedanaesterac, posle starta nad Benom, a igrač Javora je dobio i drugi žuti karton.
42. minut
Pavkove je oboren u kaznenom prostoru gostiju, ali se glavni sudija nije oglasio posle kontakta sa Piščevićem.
39. minut
Jevtović je uposlio Pavkova koji pogađa spoljni deo mreže.
37. minut
Ben je primio loptu na ivici ofsajda, ali je šutirao van okvira goila.
33. minut
Novi pokušaj Jovičića, ali ovog puta pored gola.
31. minut
Žuti karton za desnog beka gostiju Đerića.
28. minut
Asistencija Marka Marina i bomba Jovičića koji je probušio golmana Jevrića. 1:0 za Crvenu zvezdu, posle prvog šuta u okvir gola.

25. minut
Crvena zvezda ima terensku inicijativu, ali bez završnog pasa, dok se Ivanjičani uspešno brane i prete iz kontri i polukontri.
21. minut
Slobodan udarac za Javor, nakon prodora Markovića, ali nije bilo opasnosti po gol domaćih.
17. minut
Centaršut Žandera, pa pokušaj Pavkova glavom, ipak i dalje bez promene rezultata.
13. minut
Nova intrvencija Borjana, lopta je posle pokušaja Petkovića nezgodno odskočila, ali je golman crveno-belih uspeo da je izbaci u korner.
9. minut
Polušansa za Javor, Đerić je pokušao, ali pravo u Borjana.
7. minut
Nova šansa za Zvezdu, pokušao je Marin spoljnim delom kopačke, a kasnio je i Pavkov. Ostalo je 0:0.
4. minut
Prvu priliku na meču imala je Crvena zvezda, posle prekida pokušao je Nemanja Milunović, ali neprecizno.