SUPERLIGA: Zvezda pobedila u Novom Sadu, Radonjić i Milić najavili šampionsku žurku (VIDEO+FOTO)

13.05.2018. 16:16
Nemanja Radonjić
Nemanja Radonjić / Izvor: Tanjug

Sudija je bio Novica Anđelovski.

Fudbaleri Crvene zvezde još jednom su pobedili u Superligi Srbije. Na gostovanju Vojvodini, u 36. kolu, novi prvak je pobedio sa 2:1, a trijumf, 31. u sezoni je doneo rezervista Nemanja Milić, u 74. minutu. Povela je Vojvodina efektnim pogotkom Lazara Arsića, ali je krajem prvog poluvremena izjednačio Nemanja Radonjić. Onda je usledio i pomenuti pogodak Milića čime su crveno-beli samo najavili slavljeničku žurku, sledeće subote, protiv Voždovca.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

U derbiju u Novom Sadu sastaju se Vojvodina i Crvena zvezda. Meč na stadionu "Karađorđe" nema rezultatski značaj. Vojvodina je poslednja na tabelu plej-ofa, a Zvezda je več osvojila trofej. Samim tim, sve je stvar prestiža.

Na portalu Srbija Danas možete UŽIVO da pratite dešavanja iz Novog Sada.

SUPERLIGA: Milojević izabrao za crveno-beli derbi (SASTAVI)

ŽELE GA NA MARAKANI: Rumunski velikan KVARI posao Zvezdi! (FOTO)

TOK UTAKMICE.

KRAJ.

90+2. minut - Pokušava Gajić, ali neuspešno. Dobra prilika odlazi u nepovrat.

90. minut - Snažno Račić, ali hvata Rockov.

85. minut - Gobeljić centrira sa boka, ali Rockov lako hvata loptu.

82. minut - Zličić umesto Arsića.

74. minut - GOL! Gobeljić ponovo asistent. Strelac Milić. Sada je 2:1 za Zvezdu.

70. minut - Umesto Joveljića ulazi Milić. Gosti više nemaju pravi na izmenu.

63. minut - Nešković umesto Avramovskog.

61. minut - Umesto Ilića Srnić.

52. minut - Umesto Rodića Hajdin. Prva izmena u utakmici.

51. minut - U poslednjem trenutku ispred Radonjića izlazi Rockov.

46. minut - Eze po desnoj strani proigrava Jovančića. Sa desetak metara slabo šutira. Borjan hvata loptu.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

44. minut - Dobra prilika i za Zvezdu. Ali Radonjić ima potez više.

HAOS NA ULICAMA NOVOG SADA: Sukob navijača Vojvodine i Crvene zvezde, reagovala i Žandarmerija

40. minut - Odlična šansa za Ezea, za 2:1. Ali ne koristi je.

38. minut - GOL! Radonjić strelac. Sada je 1:1. Posle akcije sa desne strane, odlično se snalazi u kaznenom i sa nekoliko metara šalje loptu u mrežu Rockova. Asistent je Gobeljić.

23. minut - GOL! Vodi Vojvodina. Prelep gol Arsića sa ivice kaznenog prostora. Asistencija se pripisuje kapitenu Jovančiću o kome se spekuliše kao novom igraču Zvezde.

22. minut - Opet Radonjić izblokiran

20. minut - Slobodan udarac za Vojvodinu. Sa desne strane. Arsić, Borjan boksuje. Ubrzo i šut Mesarovića, ali golman Zvezde ipak hvata. Do sada najbolja šansa u utakmici.

18. minut - Šut Radonjića izblokiran.

12. minut - Borjan izbacuje loptu. Napad Zvezde presečen na polovini terena.

9. minut - Ben trči ka golu protivnika. Ispred njega u poslednjem trenutku Rockov hvata loptu.

8. minut - Rodić po levoj strani. Dobija kormer. Radonjić izvodi, ali odmah novi korner. Otklonjena opasnost ispred gola domaćina.

2. minut - Domaćin u crveno-beloj opremi. Gosti u plavoj.

Krstičić je kapiten kod gostiju, pošto su Donald i Milijaš na klupi.