СУПЕРЛИГА: Звезда победила у Новом Саду, Радоњић и Милић најавили шампионску журку (ВИДЕО+ФОТО)

13.05.2018. 16:16
Nemanja Radonjić
Немања Радоњић / Извор: Танјуг

Судија је био Новица Анђеловски.

Фудбалери Црвене звезде још једном су победили у Суперлиги Србије. На гостовању Војводини, у 36. колу, нови првак је победио са 2:1, а тријумф, 31. у сезони је донео резервиста Немања Милић, у 74. минуту. Повела је Војводина ефектним поготком Лазара Арсића, али је крајем првог полувремена изједначио Немања Радоњић. Онда је уследио и поменути погодак Милића чиме су црвено-бели само најавили слављеничку журку, следеће суботе, против Вождовца.

Како је било из минута у минут, прочитајте у наставку текста.

У дербију у Новом Саду састају се Војводина и Црвена звезда. Меч на стадиону "Карађорђе" нема резултатски значај. Војводина је последња на табелу плеј-офа, а Звезда је веч освојила трофеј. Самим тим, све је ствар престижа.

На порталу Србија Данас можете УЖИВО да пратите дешавања из Новог Сада.

СУПЕРЛИГА: Милојевић изабрао за црвено-бели дерби (САСТАВИ)

ЖЕЛЕ ГА НА МАРАКАНИ: Румунски великан КВАРИ посао Звезди! (ФОТО)

ТОК УТАКМИЦЕ.

КРАЈ.

90 2. минут - Покушава Гајић, али неуспешно. Добра прилика одлази у неповрат.

90. минут - Снажно Рачић, али хвата Роцков.

85. минут - Гобељић центрира са бока, али Роцков лако хвата лопту.

82. минут - Зличић уместо Арсића.

74. минут - ГОЛ! Гобељић поново асистент. Стрелац Милић. Сада је 2:1 за Звезду.

70. минут - Уместо Јовељића улази Милић. Гости више немају прави на измену.

63. минут - Нешковић уместо Аврамовског.

61. минут - Уместо Илића Срнић.

52. минут - Уместо Родића Хајдин. Прва измена у утакмици.

51. минут - У последњем тренутку испред Радоњића излази Роцков.

46. минут - Езе по десној страни проиграва Јованчића. Са десетак метара слабо шутира. Борјан хвата лопту.

ПОЧИЊЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА.

44. минут - Добра прилика и за Звезду. Али Радоњић има потез више.

ХАОС НА УЛИЦАМА НОВОГ САДА: Сукоб навијача Војводине и Црвене звезде, реаговала и Жандармерија

40. минут - Одлична шанса за Езеа, за 2:1. Али не користи је.

38. минут - ГОЛ! Радоњић стрелац. Сада је 1:1. После акције са десне стране, одлично се сналази у казненом и са неколико метара шаље лопту у мрежу Роцкова. Асистент је Гобељић.

23. минут - ГОЛ! Води Војводина. Прелеп гол Арсића са ивице казненог простора. Асистенција се приписује капитену Јованчићу о коме се спекулише као новом играчу Звезде.

22. минут - Опет Радоњић изблокиран

20. минут - Слободан ударац за Војводину. Са десне стране. Арсић, Борјан боксује. Убрзо и шут Месаровића, али голман Звезде ипак хвата. До сада најбоља шанса у утакмици.

18. минут - Шут Радоњића изблокиран.

12. минут - Борјан избацује лопту. Напад Звезде пресечен на половини терена.

9. минут - Бен трчи ка голу противника. Испред њега у последњем тренутку Роцков хвата лопту.

8. минут - Родић по левој страни. Добија кормер. Радоњић изводи, али одмах нови корнер. Отклоњена опасност испред гола домаћина.

2. минут - Домаћин у црвено-белој опреми. Гости у плавој.

Крстичић је капитен код гостију, пошто су Доналд и Милијаш на клупи.

Познате су и стартне поставе.

ВОЈВОДИНА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:2

СТРЕЛЦИ: Арсић 23 - Радоњић 38, Милић 74.

СТАДИОН: "Карађорђе" (Нови Сад)

СУДИЈА: Новица Анђеловски

ВОЈВОДИНА: Роцков, Лазаревић, Веселиновић, Саничанин, Антић, Путинчанин, Аврамовски (од 63. Нешковић), Јованчић, Арсић (од 82. Зличић), Месаровић (од 73. Гајић), Езе. Резерве: Илић, Мандић, Зличић, Суботић, Нешковић, Калезић, Гајић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Ле Талек, Фримпонг, Родић (од 52. Хајдин), Рачић, Крстичић, Л. Илић (од 61. Срнић), Бен, Радоњић, Јовељић (од 70. Милић). Резерве: Супић, Стојковић, Хајдин, Доналд, Милијаш, Милић, Срнић.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Локомотива је шампион, а зна се и ко ће у Европу, а ко у нижи ранг