29.10.2023. 23:05
Olivije Žiru
Olivije Žiru / Izvor: Foto: TwitterPrintscreen/@TifosoBarros

Remi aktuelnog i bivšeg šampiona Apenina...

Sudar poslednja dva šampiona Italije završen je remijem. Milan je imao dva gola prednosti podno Vezuva, ali je morao da prihvati samo bod protiv Napolija 2:2 u derbiju 10. kola italijanske Serije A.

ROMA IPAK NEMOĆNA BEZ MURINJA: Inter minimalcem slavio na Meaci (VIDEO)FK Inter, FK Roma

ROMA IPAK NEMOĆNA BEZ MURINJA: Inter minimalcem slavio na Meaci (VIDEO)

SITI VLADA MANČESTEROM: Haland i Foden srušili Junajted!Erling Haland

SITI VLADA MANČESTEROM: Haland i Foden srušili Junajted!

LOŠE VESTI ZA LAJPCIG, A DOBRE ZA ZVEZDU: Nemci bez važnog igrača stižu u Beograd!FK Lajpcig

Rosoneri su prvo poluvreme na "Maradoni" odigrali kao iz snova na krilima "letećeg" Olivijea Žirua. Francuski veteran je u rasponu od 10 minuta postigao identična dva gola glavom na centaršute sa desne strane kada je nadmudrio kosovskog reprezentativca Amira Rahmanija i "ostavio" ga u svlačionici na odmoru.

I onda potpuno druga slika u nastavku posle trostruke izmene kada su na teren ušli Mario Rui i Leo Ostigor u odbrani, a Đovani Simeone kao novi štih u napadu. I urodilo je plodom.

Samo pet minuta je bilo potrebno Mateu Politanu da "probuši mrežu" u solo akciji, toliko da se golman Majk Manjan nije pomerio, što je bio uvod u dramu.

Napoli je pritiskao, Manjan branio, a onda je primio gol koji mora da ide na njegovu dušu. Đakomo Raspadori je izveo slobodnjak u njegov ugao, bilo je to jak šut, ali je sporo reagovao – 2:2.

Kao da je taj trenutak potpuno otreznio Rosonere, krenuli su na sve ili ništa, a Rafael Leao propustio da im vrati vođstvo. Kao da je to bio okidač za trenera Stefana Piolija da spremi dvostruku izmenu.

U poslednjih 10 minuta na teren je uveo Luku Jovića i Nou Okafora, a zamenio Leaa i Žirua, koji su prosto pobesneli. Dok je Portugalac u žurbi brzim hodom dolazio do klupe, jedva skrivajući nezadovoljstvo, Žiru je eksplodirao. Prvo nije mogao da veruje da je izašao, a onda je seo pored terena na frižider za vodu i rukama prekrio lice od besa.

Do kraja nije bilo uzbuđenja ako se izuzme da je štoper domaćih Nejtan dobio drugi žuti karton u samom finišu. Kako god, po bod za Napoli i Milan s kojim ne mogu da budu zadovoljni, posebno gosti.

Milan je drugi put u nedelju dana skliznuo na tabeli, pa je od lidera dospeo na treće mesto sa tri boda manje od Intera, a jedan od Juventusa, dok je na četiri više od Napolija koji poolako hvata korak.