SVETSKO KLUPSKO PRVENSTVO: Real savladao Al Ahli i plasirao se u finale

08.02.2023. 22:32
FK Real Madrid
FK Real Madrid / Izvor: Reuters

Kraljevski klub za trofej igra u subotu od 20 časova protiv Al Hilala.

Fubdaleri Real Madrida opravdali su status favorita i plariali se u finale Svetskog klupskog prvenstva u Maroku pošto su sa 4:1 (1:0) savladali u Rabatu egipatski Al Ahli. Kraljevski klub će u finalu igrati protiv šampiona Azije Al Hilala iz Saudijske Arabije koji je u utorak napravio iznenađenje i savladao brazilski Flamengo sa 3:2. a meč za trofej igra se u subotu od 20 časova.

PONOVO DEO ELITE - Expanse Studios predstavlja region na globalnom samitu ICE London 2023

POZNATI FINALISTI: Martinezu konkurencija Bono i Kurtoa za nagradu FIFA za najboljeg golmana

KUMAN: Gakpo je prerano otišao u Liverpul

Iako je rezultatski ostvario ubedljiv trijumf, nije Real lako stigao do pobede pošto je Al Hilal bio ravnopravan rival u većem delu meča. Los blankosi su na ovom meču bili bez povređenih Benzeme, Militaa i Kurtoe. Klub iz Kairaa imao je i prvu priliku na meču u 19. minutu kada je Mohamed Šerif šutirao malo iznad prečke, da bi osam minuta kasnije Abdelmonem bio neprecizan. Već u sledećem napadu je Real mogao do gola, ali je Vinisijus šutirao malo pored stative. U 29. minutu je Rodrigo pogodio stativu, a dva minuta kasnije je dobru priliku propustio El Šahat, a propuštene prilike kluba iz Karia Real je kaznio u 42. minutu preko Vinisijusa koji je sa nekih 11 metara prebacio golmana El Šenavija, a to je bio i rezultat prvog poluvremena.

Tek što se krenulo sa centra Real je poveo sa 2:0 u 46. minutu kada je Modrić pronašao Rodriga. Njegov udarac je El Šenavi odbranio, ali je na optadak naleteo Valverde i lako postigao gol. Nije se Al Ahli predavao i u 64. minutu je oboren El Šatat u kaznenom prostoru, a sa bele tačke je bio siguran Ali Mali i smanjio je na 2:1. Egipatskom klubu je pala koncentracija u završnici meča, a to prvo nije iskoristio Modrić pošto nije bio precizan sa bele tačke u 87. minutu, ali jesu Rodrigo i Aribas u drugom i osmom minutu sudijske nadoknade za potvrdu trijumfa i plasmana u finale.