СВЕТСКО КЛУПСКО ПРВЕНСТВО: Реал савладао Ал Ахли и пласирао се у финале

08.02.2023. 22:32
FK Real Madrid
ФК Реал Мадрид / Извор: Реутерс

Краљевски клуб за трофеј игра у суботу од 20 часова против Ал Хилала.

Фубдалери Реал Мадрида оправдали су статус фаворита и плариали се у финале Светског клупског првенства у Мароку пошто су са 4:1 (1:0) савладали у Рабату египатски Ал Ахли. Краљевски клуб ће у финалу играти против шампиона Азије Ал Хилала из Саудијске Арабије који је у уторак направио изненађење и савладао бразилски Фламенго са 3:2. а меч за трофеј игра се у суботу од 20 часова.

ПОНОВО ДЕО ЕЛИТЕ - Expanse Студиос представља регион на глобалном самиту ИЦЕ Лондон 2023

ПОЗНАТИ ФИНАЛИСТИ: Мартинезу конкуренција Боно и Куртоа за награду ФИФА за најбољег голмана

КУМАН: Гакпо је прерано отишао у Ливерпул

Иако је резултатски остварио убедљив тријумф, није Реал лако стигао до победе пошто је Ал Хилал био равноправан ривал у већем делу меча. Лос бланкоси су на овом мечу били без повређених Бенземе, Милитаа и Куртое. Клуб из Каираа имао је и прву прилику на мечу у 19. минуту када је Мохамед Шериф шутирао мало изнад пречке, да би осам минута касније Абделмонем био непрецизан. Већ у следећем нападу је Реал могао до гола, али је Винисијус шутирао мало поред стативе. У 29. минуту је Родриго погодио стативу, а два минута касније је добру прилику пропустио Ел Шахат, а пропуштене прилике клуба из Кариа Реал је казнио у 42. минуту преко Винисијуса који је са неких 11 метара пребацио голмана Ел Шенавија, а то је био и резултат првог полувремена.

Тек што се кренуло са центра Реал је повео са 2:0 у 46. минуту када је Модрић пронашао Родрига. Његов ударац је Ел Шенави одбранио, али је на оптадак налетео Валверде и лако постигао гол. Није се Ал Ахли предавао и у 64. минуту је оборен Ел Шатат у казненом простору, а са беле тачке је био сигуран Али Мали и смањио је на 2:1. Египатском клубу је пала концентрација у завршници меча, а то прво није искористио Модрић пошто није био прецизан са беле тачке у 87. минуту, али јесу Родриго и Арибас у другом и осмом минуту судијске надокнаде за потврду тријумфа и пласмана у финале.