SVETSKO PRVENSTVO ZA KLUBOVE: Fenomenalni Bejl odveo Real u finale (VIDEO)

19.12.2018. 20:27
Geret Bejl
Geret Bejl / Izvor: Reuters

Velšanin je bio nezaustavljiv.

Fudbaleri Reala pobedili su ekipu Kašime, prvaka Azije, u polufinalu Svetskog prvenstva za klubove rezultatom 3:1.

Aleksandra Mitrovića svi znate, a SIGURNO NEMATE POJMA da je on zet poznatog srpskog trenera (FOTO)

OVO NIKO NIJE OČEKIVAO: Pogledajte ko je došao da BODRI Partizan protiv Turk Telekoma (VIDEO)

Najzaslužniji za to što će se Real u subotu boriti za titulu prvaka sveta je Geret Bejl. Velšanin je postigao het-trik protiv Japanaca i tako rešio današnje polufinale.

Bejl je prednost Realu doneo minut pre kraja prvog poluvremena, posle sjajnog duplog pasa sa Marselom. Ofanzivac Kraljevskog kluba je u 53. minutu udvostručio prednost šampiona Evrope, tako što je iskoristio veliku grešku odbrane Kašime i presekao dodavanje koje je bilo upućeno golmanu, pa mu nije bilo teško da zatrese mrežu. Treći gol je Velšanin postigao samo dva minuta kasnije, još jednom na asistenciju Marsela, kada je lepim udarcem matirao Kvona. Počasni pogodak za Kašimu je postigao Šoma Doi, mada je Kurtoa mogao da zaustavi taj udarac.

Real će u finalu odmeriti snage sa Al Ainom, koji jedini nije šampion svog kontinenta, ali učestvuje na ovom turniru kao domaćin. Al Ain je u polufinalu bio bolji od River Plate posle boljeg šutiranja penala.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.