СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ЗА КЛУБОВЕ: Феноменални Бејл одвео Реал у финале (ВИДЕО)

19.12.2018. 20:27
Geret Bejl
Герет Бејл / Извор: Реутерс

Велшанин је био незаустављив.

Фудбалери Реала победили су екипу Кашиме, првака Азије, у полуфиналу Светског првенства за клубове резултатом 3:1.

Александра Митровића сви знате, а СИГУРНО НЕМАТЕ ПОЈМА да је он зет познатог српског тренера (ФОТО)

ОВО НИКО НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Погледајте ко је дошао да БОДРИ Партизан против Турк Телекома (ВИДЕО)

Најзаслужнији за то што ће се Реал у суботу борити за титулу првака света је Герет Бејл. Велшанин је постигао хет-трик против Јапанаца и тако решио данашње полуфинале.

Бејл је предност Реалу донео минут пре краја првог полувремена, после сјајног дуплог паса са Марселом. Офанзивац Краљевског клуба је у 53. минуту удвостручио предност шампиона Европе, тако што је искористио велику грешку одбране Кашиме и пресекао додавање које је било упућено голману, па му није било тешко да затресе мрежу. Трећи гол је Велшанин постигао само два минута касније, још једном на асистенцију Марсела, када је лепим ударцем матирао Квона. Почасни погодак за Кашиму је постигао Шома Дои, мада је Куртоа могао да заустави тај ударац.

Реал ће у финалу одмерити снаге са Ал Аином, који једини није шампион свог континента, али учествује на овом турниру као домаћин. Ал Аин је у полуфиналу био бољи од Ривер Плате после бољег шутирања пенала.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.