U SENCI DERBIJA: Odigrani mečevi 9. kola Superlige, nova bruka Čukaričkog (FOTO)

17.09.2016. 21:27

U nedelju se igra poslednja utakmica Vojvodina - Borac.

Bačka je na domaćem terenu igrala prvi subotnji meč devetog kola Super lige i ostvarila je pobedu protiv Metalca.

Bivši igrač Crvene zvezde kratkom i jasnom porukom zapušio usta GROBARIMA (FOTO)

Na taj način Bačka je pobegla sa dna tabele, dok je Metalac doživeo treći poraz i ostao je na 13 osvojenih bodova.

Čukarički je nastavio da posrće. Ni promena trenera i odlazak Milana Lešnjaka sa klupe nije doneo boljitak Brđanima, koji su na domaćem terenu izgubili od Spartaka.

FENOMENALNO: Grobari su OVAKO slavili pobedu, a JEDAN igrač je završio na rukama saigrača (VIDEO)

Radnik je u Surdulici ostvario vrlo važan trijumf protiv Voždovca. Domaći su sve dileme rešili već u prvom poluvremenu, kad su se golovi ređali kao na traci, najpre je pogodio Merdović u 22. minutu, te Jovanović u 32 i Vuković šest minuta kasnije. Čast gostiju spasao je Petrović iz jedanaesterca.

Novi Pazar je produbio krizu. Oni su na domaćem terenu poraženi od Mladosti. Lučance je u vođstvo doveo Jovanović u 14. minutu, a izjednačenje je usledilo posle pogotka Ruševića u 65. Gol odluke je delo Radivojevića, koji je pogodio u 71. minutu.

Super lige Srbije 9. kolo:

Petak:

Radnički (Niš) – Napredak 1:1 (Petrović 43. autogol – Punoševac 85)

Subota:

OFK Bačka – Metalac 1:0 (Mojsilović 52)
Partizan – Crvena zvezda 1:0 (Leonardo 89)
Radnik – Voždovac 3:1 (Merdović 22, Jovanović 32, Vuković 38 – Petrović 67. jedanaesterac)
Novi Pazar – Mladost 1:2 (Rušević 65 – Jovanović 14, Radivojević 71)
Čukarički – Spartak ŽK 2:4 (Jevtić 16, Fofana 66 – Milić 35, Torbica 48. jedanaesterac, Ivanović 51, Mudrinski 67)
(20.00): Javor Matis – Rad