UEFA SUPERKUP: Realu trofej uz gol iz ofsajda, Matić asistent (VIDEO+FOTO)

08.08.2017. 22:41
Matic
Matic / Izvor: Reuters

Utakmica je odigrana u Skoplju.

Real Madrid je osvojio UEFA Superkup pošto je u Skoplju pobedio Mančester junajted 2:1. Madriđani su tako golovima Kazemira i Iska odbranili pehar osvojen lane i stigli do četvrtog UEFA Superkupa. Real je i bez Kristijana Ronalda u startnoj postavi (odigrao samo poslednjih 15 minuta) bio dominantan na terenu, a odličnu partiju u dresu Mančester junajteda pružio je Nemanja Matić, reprezenttaivac Srbije ima velike zasluge za jedini gol Đavola.

UEFA JE SVE AMINOVALA: Veliki PREOKRET pred dvomeč Partizana i Videotona (FOTO)

DEKI, LEGENDO: Inter skandalozno čestitao Hrvatima „Oluju“, a onda se javio Dejan Stanković i za sekundu se dogodilo čudo!

Kraljevski klub je bolje otvorio utakmicu i već u 3. minutu je mogao do gola. Marselo je poslao loptu u šesnaesterac, a David De Hea loše reagovao, pošto nije izašao na loptu koja je došla do Bejla u neposrednoj blizini gola, ali ju je Velšanin loše zahvatio. Novu veliku šansa Real je imao u 15. minutu Luka Modrić centrirao je iz kornera, a Kazemiro se sjajno izborio za poziciju, ali je njegov pokušaj glavom pogodio u prečku. Usledio je kontranapad Đavola, ali je u situaciji tri na dva Pol Pogba bio sebičan, pa je šutirao umesto da uposli jednog od dvojice saigrača, a njegov udarac sa dvadesetak metara je bio izblokiran.

UEFA KONAČNO PRELOMILA: Krasnodar će ugostiti Zvezdu u OVOM terminu (FOTO)

Real je poveo u 24. minutu golom Kazemira iz ofsajda koji će najverovatnije konačno naterati čelnike UEFA da uveru VAR sistem. Brazilski vezista je bio strelac u u finalu Lige šampiona, a pogodio je i u meču UEFA Superkup. Karvahal je otišao u sredinu, video Kazemira kako se izvlači za centaršut, i uposlio svog saigrača koji pogađa u padu, desnom nogom, iz očiglednog ofsajda, ali italijanske sudije nisu reagovale i priznale su pogodak.

PREOKRET U POSLEDNJI ČAS: Zvezda NIJE dovela Pulena! (FOTO)

Ofsa
Ofsa / Izvor: Foto: printscreen

AUČO PRETI SUDOM: Zvezda uzvraća i kaže SVE mu je PLAĆENO (FOTO)

IPAK NEĆE U ITALIJU: Zvezda prosledila napadača na pozajmicu, u Superligu (FOTO)

Real je prednost duplirao u 52. minutu. Isko je sa Bejlom prelepo odigranim duplim pasom izbacio pola odbrane Đavola i onda rutinski, iskosa sa peterca, matirao nemoćnog De Heu.

GROBARI, AKO PLANIRATE U MAĐARSKU: Ovo je cena ulaznica za revanš meč protiv Videotona (FOTO)

Samo dva minuta kasnije Junajted je mogao da se vrati u meč, ali se obrukao Romelu Lukaku. Balgijanac, plaćen čak 80 miliona evra, je prebacio ceo gol sa ivice peterca. Prethodno je Pogba šutirao glavom a golman Reala Navas odbio loptu na nogu Lukakuu.

IGRAO SE HRVATSKI DERBI: Bivši ljubimac DELIJA se prekrstio i dobio CRVENI karton (VIDEO)

Sve dileme oko pobednika mogao je da reši Bejl u 60. minutu, ali je sa sedam metara pogodio prečku. Ekspresno je usledila kazna za taj promašaj. Dva minuta kasnije, Nemanja Matić je snažno šutirao sa dvadesetak metara, a golman Reala Kejlor Navas kratko odbio loptu, tačno na nogu Lukakuu, koji se iskupio za sramni promašaj iz 54. minuta i smanjio na 1:2. Delovalo je da je u ofsajdu, ali je snimak ipak pokazao da nije. Belgijancu je to bio prvi takmičarski gol za Đavole.

Đavoli su imali fantastičnu šansu za izjednačenje u 81. minutu, ali je udarac Rašforda sa ivice šesnaesterca odbranio Navas.

REAL MADRID - MANČESTER JUNAJTED 2:1

STRELCI: Kazemiro u 24. i Isko u 52. za Real, a Lukaku u 62. minutu za Mančester junated. STADION: Arena Filip II Makedonski u Skoplju. GLEDALACA: 30.000. SUDIJA: Đanluka Roki (Italija).

REAL MADRID: Navas, Karvahal, Ramos, Vran, Marselo, Modrić, Kazemiro, Kros, Isko (od 74. Lukas Vaskez), Bejl (od 75. Asensio), Benzema (od 83. Kristijano Ronaldo).

MANČESTER JUNAJTED: De Hea, Valensija, Lindelof, Smoling, Darmijan, Matić, Erera (od 56. Felaini), Pogba, Mhitarjan, Lingard (od 46. Rašford), Lukaku.