УЕФА СУПЕРКУП: Реалу трофеј уз гол из офсајда, Матић асистент (ВИДЕО+ФОТО)

08.08.2017. 22:41
Matic
Матиц / Извор: Реутерс

Утакмица је одиграна у Скопљу.

Реал Мадрид је освојио УЕФА Суперкуп пошто је у Скопљу победио Манчестер јунајтед 2:1. Мадриђани су тако головима Каземира и Иска одбранили пехар освојен лане и стигли до четвртог УЕФА Суперкупа. Реал је и без Кристијана Роналда у стартној постави (одиграо само последњих 15 минута) био доминантан на терену, а одличну партију у дресу Манчестер јунајтеда пружио је Немања Матић, reprezenttaivac Србије има велике заслуге за једини гол Ђавола.

УЕФА ЈЕ СВЕ АМИНОВАЛА: Велики ПРЕОКРЕТ пред двомеч Партизана и Видеотона (ФОТО)

ДЕКИ, ЛЕГЕНДО: Интер скандалозно честитао Хрватима „Олују“, а онда се јавио Дејан Станковић и за секунду се догодило чудо!

Краљевски клуб је боље отворио утакмицу и већ у 3. минуту је могао до гола. Марсело је послао лопту у шеснаестерац, а Давид Де Хеа лоше реаговао, пошто није изашао на лопту која је дошла до Бејла у непосредној близини гола, али ју је Велшанин лоше захватио. Нову велику шанса Реал је имао у 15. минуту Лука Модрић центрирао је из корнера, а Каземиро се сјајно изборио за позицију, али је његов покушај главом погодио у пречку. Уследио је контранапад Ђавола, али је у ситуацији три на два Пол Погба био себичан, па је шутирао уместо да упосли једног од двојице саиграча, а његов ударац са двадесетак метара је био изблокиран.

УЕФА КОНАЧНО ПРЕЛОМИЛА: Краснодар ће угостити Звезду у ОВОМ термину (ФОТО)

Реал је повео у 24. минуту голом Каземира из офсајда који ће највероватније коначно натерати челнике УЕФА да уверу ВАР систем. Бразилски везиста је био стрелац у у финалу Лиге шампиона, а погодио је и у мечу УЕФА Суперкуп. Карвахал је отишао у средину, видео Каземира како се извлачи за центаршут, и упослио свог саиграча који погађа у паду, десном ногом, из очигледног офсајда, али италијанске судије нису реаговале и признале су погодак.

ПРЕОКРЕТ У ПОСЛЕДЊИ ЧАС: Звезда НИЈЕ довела Пулена! (ФОТО)

Ofsa
Офса / Извор: Фото: printscreen

АУЧО ПРЕТИ СУДОМ: Звезда узвраћа и каже СВЕ му је ПЛАЋЕНО (ФОТО)

ИПАК НЕЋЕ У ИТАЛИЈУ: Звезда проследила нападача на позајмицу, у Суперлигу (ФОТО)

Реал је предност дуплирао у 52. минуту. Иско је са Бејлом прелепо одиграним дуплим пасом избацио пола одбране Ђавола и онда рутински, искоса са петерца, матирао немоћног Де Хеу.

ГРОБАРИ, АКО ПЛАНИРАТЕ У МАЂАРСКУ: Ово је цена улазница за реванш меч против Видеотона (ФОТО)

Само два минута касније Јунајтед је могао да се врати у меч, али се обрукао Ромелу Лукаку. Балгијанац, плаћен чак 80 милиона евра, је пребацио цео гол са ивице петерца. Претходно је Погба шутирао главом а голман Реала Навас одбио лопту на ногу Лукакуу.

ИГРАО СЕ ХРВАТСКИ ДЕРБИ: Бивши љубимац ДЕЛИЈА се прекрстио и добио ЦРВЕНИ картон (ВИДЕО)

Све дилеме око победника могао је да реши Бејл у 60. минуту, али је са седам метара погодио пречку. Експресно је уследила казна за тај промашај. Два минута касније, Немања Матић је снажно шутирао са двадесетак метара, а голман Реала Кејлор Навас кратко одбио лопту, тачно на ногу Лукакуу, који се искупио за срамни промашај из 54. минута и смањио на 1:2. Деловало је да је у офсајду, али је снимак ипак показао да није. Белгијанцу је то био први такмичарски гол за Ђаволе.

Ђаволи су имали фантастичну шансу за изједначење у 81. минуту, али је ударац Рашфорда са ивице шеснаестерца одбранио Навас.

РЕАЛ МАДРИД - МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД 2:1

СТРЕЛЦИ: Каземиро у 24. и Иско у 52. за Реал, а Лукаку у 62. минуту за Манчестер јунатед. СТАДИОН: Арена Филип II Македонски у Скопљу. ГЛЕДАЛАЦА: 30.000. СУДИЈА: Ђанлука Роки (Италија).

РЕАЛ МАДРИД: Навас, Карвахал, Рамос, Вран, Марсело, Модрић, Каземиро, Крос, Иско (од 74. Лукас Васкез), Бејл (од 75. Асенсио), Бензема (од 83. Кристијано Роналдо).

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД: Де Хеа, Валенсија, Линделоф, Смолинг, Дармијан, Матић, Ерера (од 56. Фелаини), Погба, Мхитарјан, Лингард (од 46. Рашфорд), Лукаку.