Uspela poslednja proba: Partizan pobedio i pokazao da je spreman za Budućnost (VIDEO+FOTO)

04.07.2017. 20:18
FK Partizan
FK Partizan

Đurđević doneo trijumf u 88. minutu.

Ako je suditi po poslednjoj pripremnoj utakmici, Partizan je spreman za izazove u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Crno-beli su savladali Ural u sa 1:0 golom Đurđevića iz penala u generalnoj probi pred dvomeč protiv Budućnosti u elitnom takmičenju. Tim koji je izveo Miroslav Đukić pokazao se odlično protiv ruskog tima, a naročito je dobro funkcionisala odbrana protiv koje Ural nije uspeo da stvori ni jednu pravu šansu za gol.

Leonardo pokazao uznemirenost: Božinov mu uputio jaku poruku (FOTO)

Mesto ti je u vrhu svetskog fudbala: Bivši igrač Partizana predstavljen u novom klubu (FOTO)

Partizan je dominirao u prvom pluvremenu, a posle uvodnih 20 minuta ispitivanja snaga prvi šut uputio je Leonardo na asistenciju Đurđevića, ali je bio neprecizan. Nije prošao ni pun minut, a ponovo je Leonardo zapretio šutem iz daljine koji je golman Urala Godžur odbio, natrčao je Đurđević i šutirao preko gola. Najbolju šansu propustio je Nemanja Mihajlović koji je u 43. minutu sa desetak metara šutirao preko gola.

Navijač poslao poruku Evertonu: Brazilac mu odgovorio i to na srpskom (FOTO)

Uroš Đurđević
Uroš Đurđević / Izvor: sr.partizan.rs

Ural se malo trgao u drugom poluvremenu, ali nije uspevao da stvori pravu šansu kojom bi eventualno ugrozio besposlenog Filipa Kljajića na golu Partizana. U samoj završnici u 88. minutu Đurđević je oboren u šesnaestercu i bio je precizan sa kreča za minimalnu pobedu. Dva minuta kasnije Tavamba je u situaciji jedan na jedan sa golmanom protivnika bio neprecizan.

Očigledno da je najveći problem Đukićeve ekipe realizacija, ali s obzirom da su se Đurđević i Leonardo poslednji i pridružili timu to i nije čudno, pa će ubojiti tandem koji je prošle sezone doneo duplu krunu Partizanu imati vremena da namesti nišanske sprave do dvomeča protiv Podgoričana.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ćirković, Ostojić, Miletić, Mihajlović (od 76. Pantić), Everton, Kosović, Janković (od 76. Đuričković), Leonardo (85. Tavamba), Đurđević.

URAL: Godzur, Aroian Varazdat, Balažic, Dancev, Pavljenko, Bavin, Kulakov, Dimitrov, Iljin, Gluškov, Emeljanov. Igrali su još: Lungu, Merkulov, Fidler, Ojevole, Korobov.