Успела последња проба: Партизан победио и показао да је спреман за Будућност (ВИДЕО+ФОТО)

04.07.2017. 20:18
FK Partizan
ФК Партизан

Ђурђевић донео тријумф у 88. минуту.

Ако је судити по последњој припремној утакмици, Партизан је спреман за изазове у квалификацијама за Лигу шампиона. Црно-бели су савладали Урал у са 1:0 голом Ђурђевића из пенала у генералној проби пред двомеч против Будућности у елитном такмичењу. Тим који је извео Мирослав Ђукић показао се одлично против руског тима, а нарочито је добро функционисала одбрана против које Урал није успео да створи ни једну праву шансу за гол.

Леонардо показао узнемиреност: Божинов му упутио јаку поруку (ФОТО)

Место ти је у врху светског фудбала: Бивши играч Партизана представљен у новом клубу (ФОТО)

Партизан је доминирао у првом плувремену, а после уводних 20 минута испитивања снага први шут упутио је Леонардо на асистенцију Ђурђевића, али је био непрецизан. Није прошао ни пун минут, а поново је Леонардо запретио шутем из даљине који је голман Урала Гоџур одбио, натрчао је Ђурђевић и шутирао преко гола. Најбољу шансу пропустио је Немања Михајловић који је у 43. минуту са десетак метара шутирао преко гола.

Навијач послао поруку Евертону: Бразилац му одговорио и то на српском (ФОТО)

Uroš Đurđević
Урош Ђурђевић / Извор: sr.partizan.rs

Урал се мало тргао у другом полувремену, али није успевао да створи праву шансу којом би евентуално угрозио беспосленог Филипа Кљајића на голу Партизана. У самој завршници у 88. минуту Ђурђевић је оборен у шеснаестерцу и био је прецизан са креча за минималну победу. Два минута касније Тавамба је у ситуацији један на један са голманом противника био непрецизан.

Очигледно да је највећи проблем Ђукићеве екипе реализација, али с обзиром да су се Ђурђевић и Леонардо последњи и придружили тиму то и није чудно, па ће убојити тандем који је прошле сезоне донео дуплу круну Партизану имати времена да намести нишанске справе до двомеча против Подгоричана.

ПАРТИЗАН: Кљајић, Вулићевић, Ћирковић, Остојић, Милетић, Михајловић (од 76. Пантић), Евертон, Косовић, Јанковић (од 76. Ђуричковић), Леонардо (85. Тавамба), Ђурђевић.

УРАЛ: Годзур, Ароиан Вараздат, Балажиц, Данцев, Пављенко, Бавин, Кулаков, Димитров, Иљин, Глушков, Емељанов. Играли су још: Лунгу, Меркулов, Фидлер, Ојеволе, Коробов.