PARTIZAN U FINALU KUPA! "Lale" pale u Humskoj

11.05.2022. 18:26
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: FK Partizan
Čekaju se Zvezda i Pazarci.

Ekipa beogradskog Partizana prvi je finalista Kupa Srbije, osmi put za redom. Crno-beli su plasman obezbedili pobedom u polufinalu nad Vojvodinom rezultatom 2:1.

Pogodi najveću kvotu i Mozzart te vodi u Katar na duel Brazila i Srbije

STANOJEVIĆ BIO AKTER! Partizan dočekuje Vojvodinu, a na današnji dan odigrano najkontroverznije finale Kupa (VIDEO)

VRATIO SE GOLMAN: Poznato lice na treningu Partizana

Partizan je odlično otvorio ovaj meč, već u četvrtom minutu Marković je sjajno prodrao po levoj strani, uposlio Rikarda Gomeša koji je rutinski savladao golmana Rockova za 1:0. Samo dva minuta kasnije Markoviće se našao sam pred golmanom gostiju ali je šutirao pravo u njega.

Benigno je pretila Vojvodina u nastavku meča, Simić je uputio udarac u 20. minutu ali je Stevanović sjajno reagovao i uhvatio loptu.

Sjajne kontre organizovali su igrači Partizana u nastavku ali čak ni one stopostotne nisu urodile plodom. Pogrešio je golman Rockov u izvođenju lopte te je dodao Nathu koji je bio sam pre njim, imao je prelak zadatak. Međutim kapiten reprezentacije Izraela uputio je loptu po zemlji, koja je završila pored gola. Bio je to neverovatan promašaj, koji je prilično iznervirao trenera Partizana Aleksandra Stanojevića.

Da je Natho bio prilično dekocentrisan u ovom meču potvrdila je i situacija iz 35. minuta kada je nakon nespretnog slobodnog udarca Vojvodine, ekipa Partizana imala je kontru od 5:1 po brojnosti igrača! Trk ka golu gostiju predvodio je Natho, imao je s leva Rikarda dok je desno bio potpuno otvoren Menig. Međutim, Izraelac je uputio prejak pas u desno, loptu koju Rikardo nikako nije mogao da stigne.

Treba istaći i neverovatno raspoloženog golmana ekipe Vojvodine, Emila Rockova koji je činio prave bravure na golu i direktno sprečio bar tri pogotka crno-belih.

Međutim, pomenuti Rockov bio je nemoćan u 43. minutu kada je Kvinsi Menig sa ivice šesnaesterca uspeo da zatrese mrežu gostiju iz Novog sada.

Ovim rezultatom se i otišlo na odmor.

Gosti su nešto bolje otvorili drugi deo utakmice, bili su ofanzivniji što je urodilo plodom u 52. minutu kada je usledila sjajna kontra Vojvodine, Simić je predvodio napad i pronašao usamljenog Zukića koji je snažnim udarcem savladao golmana Stevanovića!

U nastavku meča Novosađani su se maksimalno koncentrisali na napad. U većini drugog poluvremena imali su potpunu inicijativu, dok su crno-beli imali dosta posla u defanzivi. Ipak u napadima gostiju falili su završni pasovi i više kreativnosti, bez kojih nisu uspeli da zaprete golu "Parnog valjka".

Bez značajnijih prilika u nastavku utakmice omogućilo je igračima Partizana da mirno privedu meč kraju i po osmi put za redom se plasiraju u finale Kupa Srbije.

Crno-beli u finalu čekaju boljeg iz duela Crvena zvezda - Novi Pazar, koji takođe možete pratiti UŽIVO na našem portalu od 18:30.

Detaljniji tok meča možete ispratiti ispod ovog teksta.

PARTIZAN - VOJVODINA 2:1

Drugo poluvreme

87. Minut
SPASAVA SE VOJVODINA!!! Sjajno je Rikardo uposlio mladog Terzića u kaznenom prostoru koji je uputio udarac ali je Bjeković iskočio pred svog golamna i izblokirao taj udarac.
81. Minut
Dvostruka izmena u ekipi Partizana! Umesto Kvinsija Meniga u igri je Nemanja Jović dok je Holender zamenio Lazara Marković.
77. Minut
Vojvodina sve opasnija! Nešković je driblao na desnoj strani kaznenog prostora, tražio priliku za centar šut ali ipa Miletić je sprečio tu opasnost.
68. Minut
Vojvodina u ofanzivi! Partizan se skoro pa totalno povukao na svoj deo igrališta, u ovim trenucima gosti iz Novog sada kontrolišu igru na terenu ali još uvek nedostaje završni pasovi i više kreativnosti.
62. Minut
UMALO 3:1!!! Miletić je sjajno odreagovao na centaršut, udario loptu glavom koja je završila tik iznad prečke!
53. Minut
GOOL!!! Sjajna kontra Vojvodine, Simić je pronašao usamljenog Zukića koji je snažnim udarcem savladao Stevanovića! Novosađani smanjuju prednost Partizana. 2:1
48. Minut
Jojić je pokšao da savlada Rockova sa ivice kaznenog prostora ali golman Vojvodine lako hvata tu loptu.
17:36
Počelo je drugo poluvreme na stadionu u Humskoj.

Prvo poluvreme

45. Minut
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!!! Partizan - Vojvodina 2:0
43. Minut
GOOOOL!!! Kvinsi Menig je EVROGOLOM sa ivici šesnaesterca uspeo konačno da savlada Rockova!
40. Minut
Mening sjajno dribla na desnoj strani, otvara se i šutira iz "mrtvog ugla", precizno, ali nedovoljno da savlada sjajnog Rockova.

35. Minut
DA LI JE SA NATHOM SVE U REDU? Nakon nespretnog slobodnog udarca Vojvodine, ekipa Partizana imala je kontru od 4:1 po brojnosti igrača! Trk ka golu gostiju predvodio je Natho, imao je s leva Rikarda dok je desno bio potpuno otvoren Menig. Međutim, Izraelac je uputio prejak pas u desno, loptu koju Rikardo nikako nije mogao da stigne.
33. Minut
ŠTA SVE BRANI ROCKOV!!! Menig je prodrao po levoj strani, uposlio je Natha na petercu koji je prosledio Zdjelaru koji je šutirao iz prve! Međutim golman Vojvodine ponovo sjajno brani!
28. Minut
ROCKOV PONOVO SPASAVA VOJVODINU! Marković je najpre izbio sam pred golmana gostiju, uputio je udarac koji je Rockov sjajno odbranio, lopta se odbila do Rikarda koji je uposlio Jojića koji takođe nije mogao da savlada raspoloženog golmana "Lala".
26. Minut
Izmena u Partizanu! Zbog problema sa vratom iz igre izlazi Jevtović, na terenu je Miloš Jojić!
25. Minut
ŠTA MAŠI NATHO!!! Pogrešio je golman Rockov u izbacivanju lopte, bukvalno je dodao Nathu koji je bio sam pre njim, imao je prelak zadatak. Mešutim kapiten reprezentacije Izraela uputio je loptu po zemlji, koja je završila pored gola. Neverovatan promašaj.
24. Minut
Kombinovali su igrači Partizana pred šesnaestercom gostiju, naleteo je na loptu Marković ali je udarac bio neprecizan i slab.
20. Minut
ŠANSA ZA VOJVODINU! Odlično se snašao Veljko Simić na polovini crveno-belih, pobegao je Miletiću i uputio udarac ka golu Stevanovića. Srećom po crno-bele lopta je otišla visoko preko prečke.
18. Minuta
ROCKOV SPASAVA VOJVODINU! Neuhvatljiv je bio Rikardo za odbranu gostiju, izbio je sam pred golmana koji je sjajno istrčao i uspeo da odbrani udarac napadača Partizana!

Lazar Marković
Lazar Marković / Izvor: MN Press

15. Minut
Natho je uposlio Meniga koji je pokušao udarcem sa više od 25 metara da savlada Rockova - međutim golman "Lala" sigurna.
09. Minut
Preti Vojvodina! Ipak Stavanović je mestu i smiruje tu loptu.
07. Minut
MARKEC MAŠI ZICER!!! Ponovo je prošao prebrzi Marković po levoj strani, našao se oči u oči sa Rockovim, uputi udarac ali je golman gostiju uspeo da zaustavi tu loptu.
04. Minut
GOOOL!!!! Sjajno je prodrao Lazar Marković po levoj strani i uputio loptu ka Rikardu Gomešu koji je rutinski zatresao mrežu Vojvodine sa nešto više od pet metara razdaljine! Ovo je Rikardov četvrti gol u Kupu ove sezone, a ukupno 35. u svim takmičenjima, čime je dostigao dosadašnjeg Partizanovog rekordera Mateju Kežmana!
16:33
UTAKMICA JE POČELA!!! Prvi napad ima ekipa Partizana. Atmosfera na stadionu u Humskoj i nije na zavidnom nivou, na tribinama je pristutan veoma mali broj navijača.

FK Partizan: Stevanović - Miljković, Vujačić, Miletić, Urošević - Zdjelar, Jevtović, Natho - Menig, Marković - Gomeš

FK Vojvodina: Rockov - Maksimović, Stevanović, Topić, Matić, Zukić, Đorđević, Jeličić, Simić, Lazarević, Vukadinović

Stadion: Partizana (Humska, Beograd)

Meč je na programu od 16:30 a uživo tok utakmice možete pratiti UŽIVO na našem portalu.

Najnovije vesti o FK Partizan pročitajte OVDE.