ZVEZDA SE OPORAVILA OD KIKSA U SURDULICI: Crveno-beli rutinski na Čika Dači

31.10.2021. 12:58
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Obe ekipe ulaze u meč posle poraza

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su sa 3:0 na gostovanju ekipu Radničkog iz Kragujevca na Čika Dači u utakmici 15. kola Superlige Srbije.

(SASTAVI) ZVEZDA VADI FLEKE U KRAGUJEVCU: Stanković napada Radnički sa DVA iznenađenja!

NJEGOV POSTUPAK JE IZNERVIRAO ZVEZDAŠE: Lazetić OTKRIO zašto je uradio SPORNU stvar! (VIDEO)

VEST KOJA ZANIMA SVE ZVEZDAŠE: Određene cene ulaznica za Midtjiland

Crveno-beli su na Čika Daču stigli posle neočekivanog poraza u Surdulici, gde ih je Radnik savladao sa 2:1, dok su Kragujevčani pre ovog susreta vezali čak tri utakmice bez ijednog boda.

Posle uvodnih 10 minuta u kojima je dominirao domaćin, ostatak meča prošao je u znaku izabranika Dejana Stankovića.

Uz dosta sreće u 18. minutu do prednosti su stigli gosti, kada je Mirko Ivanić uputio udarac, a lopta se od Milanovića odbila, promenila pravac i završila u golu Lukića.

U poslednjim momentima prvog poluvremena Pavkov je glavom duplirao prednost Zvezde, da bi konačnih 3:0 postavio Katai na samom početku drugog dela meča.

Nastavak susreta prošao je bez većih uzbuđenja, Radnički je svega dva puta pripretio golu Borjana, ali u oba navrata bilo je bezopasno.

Zvezda je ovim trijumfom smanjila zaostatak na pet bodova za liderom, ekipom Partizana.

Radnički - Crvena Zvezda 0:3 (Ivanić 18, Pavkov 45. Katai 49.)

Stadion: Čika Dača

Sudija: Milan Mitić

Žuti kartoni: Ristić, Damjanac, Jovanović (Radnički), Katai, Ben, Živković (Zvezda)

Radnički: Lukić - Varjačić, Milanović (od 54. Jovanović), Damjanac, Blagojević - U. Vidović (od 76. Dragutinović), Ilić (od 76. Kovačević), Arsenijević, Ristić (od 54. Tomić) - Trifunović (od 76. Burmaz), Filipović.

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Eraković, Dragović, Rodić - Petrović, Kanga (od 82. Srnić) - Ben (od 74. Vukanović), Ivanić (od 74. Stanić), Katai (od 54. Živković) - Pavkov (od 82. Lazetić).

Meč ste uživo mogli pratiti na SrbijaDanas.

Kraj meča! Radnički - Crvena zvezda 0:3
83. minut
Još jedna promena u redovima šampiona. Umesto Gelora Kange na terenu je Slavoljub Srnić. Teren napušta i Pavkov, a menja ga Marko Lazetić
77. minut
Kovačević je pripretio Borjanu, bio je ovo drugi pokušaj domaćina u drugom poluvremenu, ali bez veće opasnosti po izabranike Dejana Stankovića
72. minut
Umesto Mirka Ivanića i El Fardu Bena od 74. minuta, na terenu su Aleksa Vukanović i Petar Stanić
67. minut
Miran ritam na Čika Dači, bez prilika na obe strane.
54. minut
Aleksandar Katai izlazi iz igre, umesto njega na terenu nalazi se Rišairo Živković. Nemanja Tomić i Saša Jovanović zamenili Andreja Ristića i Milana Milanovića u ekipi Radničkog
52. minut
Posle uvodnih napada Kragujevčana, domaćin ništa nije pokazao, sve do 52. minuta kada je posle kornera imao šansu da savlada Borjana. Međutim lopta je prešla preko gola Zvezdinog čuvara
49. minut
GOL! Zvezda vodi sa 3:0. Katai je strelac, najpre se oslobodio svog čuvara, namestio na udarac, i preciznim šutem poslao loptu u gol Lukića

Počelo je drugo poluvreme
45. minut
GOL! Pavkov je strelac, napadač Zvezde je duplirao prednost, centrirao je Rodić posle prodora sa leve strane, a centarfor crveno-belih bio najviši u šesnaestercu i loptu poslao iza leđa Lukića
40. minut
Katai je pokušao sa boka. Napravio je dva driblinga, namestio se na šut i raspalio levom, međutim golman domaćih je intervenisao bez većih problema.
37. minut
Bez većih uzbuđenja u zadnjih desetak minuta. Od gola Zvezde nije bilo većih prilika, Radnički koji je u uvodnim momentima meča napadao, sada se potpuno povukao
28. minut
Kanga ponovo preti iz daljine. Ovoga puta sa 20 metara, a lopta je na identičan način kao prošlo put završila preko gola
18. minut
GOL! Zvezda vodi sa 1:0, Ivanić je šutirao, lopta se odbila od Milanovića i savladala golmana Lukića.
12. minut
Sa 40 metara Kanga je raspalio po lopti i umalo savladao Lukića! Lopta je propala i završila tik preko prečke. Bila je to prva prilika za crveno-bele
7. minut
Ponovo gužva u kaznenom gostiju. Fantastičan početak Kragujevčana, koji kontrolišu igru u prvih sedam minuta. Izuetno su motivisani!
5. minut
Ristić je u kaznenom prostoru zgazio Milana Borjana u pokušaju da dođe do lopte, posle čega je Zvezdin čuvar mreže ostao da leži na zemlji. Ušla je lekarska ekipa a veznjak Kragujevčana je dobio žuti karton zbog ovoga
3. minut
Trifunovic je glavom ozbiljno pripretio Borjanu, lopta je prošla tik pored desne stative Zvezdinog golmana