ЗВЕЗДА СЕ ОПОРАВИЛА ОД КИКСА У СУРДУЛИЦИ: Црвено-бели рутински на Чика Дачи

31.10.2021. 12:58
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Обе екипе улазе у меч после пораза

Фудбалери Црвене звезде савладали су са 3:0 на гостовању екипу Радничког из Крагујевца на Чика Дачи у утакмици 15. кола Суперлиге Србије.

(САСТАВИ) ЗВЕЗДА ВАДИ ФЛЕКЕ У КРАГУЈЕВЦУ: Станковић напада Раднички са ДВА изненађења!

ЊЕГОВ ПОСТУПАК ЈЕ ИЗНЕРВИРАО ЗВЕЗДАШЕ: Лазетић ОТКРИО зашто је урадио СПОРНУ ствар! (ВИДЕО)

ВЕСТ КОЈА ЗАНИМА СВЕ ЗВЕЗДАШЕ: Одређене цене улазница за Мидтјиланд

Црвено-бели су на Чика Дачу стигли после неочекиваног пораза у Сурдулици, где их је Радник савладао са 2:1, док су Крагујевчани пре овог сусрета везали чак три утакмице без иједног бода.

После уводних 10 минута у којима је доминирао домаћин, остатак меча прошао је у знаку изабраника Дејана Станковића.

Уз доста среће у 18. минуту до предности су стигли гости, када је Мирко Иванић упутио ударац, а лопта се од Милановића одбила, променила правац и завршила у голу Лукића.

У последњим моментима првог полувремена Павков је главом дуплирао предност Звезде, да би коначних 3:0 поставио Катаи на самом почетку другог дела меча.

Наставак сусрета прошао је без већих узбуђења, Раднички је свега два пута припретио голу Борјана, али у оба наврата било је безопасно.

Звезда је овим тријумфом смањила заостатак на пет бодова за лидером, екипом Партизана.

Раднички - Црвена Звезда 0:3 (Иванић 18, Павков 45. Катаи 49.)

Стадион: Чика Дача

Судија: Милан Митић

Жути картони: Ристић, Дамјанац, Јовановић (Раднички), Катаи, Бен, Живковић (Звезда)

Раднички: Лукић - Варјачић, Милановић (од 54. Јовановић), Дамјанац, Благојевић - У. Видовић (од 76. Драгутиновић), Илић (од 76. Ковачевић), Арсенијевић, Ристић (од 54. Томић) - Трифуновић (од 76. Бурмаз), Филиповић.

Црвена звезда: Борјан - Гајић, Ераковић, Драговић, Родић - Петровић, Канга (од 82. Срнић) - Бен (од 74. Вукановић), Иванић (од 74. Станић), Катаи (од 54. Живковић) - Павков (од 82. Лазетић).

Меч сте уживо могли пратити на СрбијаДанас.

Крај меча! Раднички - Црвена звезда 0:3
83. минут
Још једна промена у редовима шампиона. Уместо Гелора Канге на терену је Славољуб Срнић. Терен напушта и Павков, а мења га Марко Лазетић
77. минут
Ковачевић је припретио Борјану, био је ово други покушај домаћина у другом полувремену, али без веће опасности по изабранике Дејана Станковића
72. минут
Уместо Мирка Иванића и Ел Фарду Бена од 74. минута, на терену су Алекса Вукановић и Петар Станић
67. минут
Миран ритам на Чика Дачи, без прилика на обе стране.
54. минут
Александар Катаи излази из игре, уместо њега на терену налази се Ришаиро Живковић. Немања Томић и Саша Јовановић заменили Андреја Ристића и Милана Милановића у екипи Радничког
52. минут
После уводних напада Крагујевчана, домаћин ништа није показао, све до 52. минута када је после корнера имао шансу да савлада Борјана. Међутим лопта је прешла преко гола Звездиног чувара
49. минут
ГОЛ! Звезда води са 3:0. Катаи је стрелац, најпре се ослободио свог чувара, наместио на ударац, и прецизним шутем послао лопту у гол Лукића

Почело је друго полувреме
45. минут
ГОЛ! Павков је стрелац, нападач Звезде је дуплирао предност, центрирао је Родић после продора са леве стране, а центарфор црвено-белих био највиши у шеснаестерцу и лопту послао иза леђа Лукића
40. минут
Катаи је покушао са бока. Направио је два дриблинга, наместио се на шут и распалио левом, међутим голман домаћих је интервенисао без већих проблема.
37. минут
Без већих узбуђења у задњих десетак минута. Од гола Звезде није било већих прилика, Раднички који је у уводним моментима меча нападао, сада се потпуно повукао
28. минут
Канга поново прети из даљине. Овога пута са 20 метара, а лопта је на идентичан начин као прошло пут завршила преко гола
18. минут
ГОЛ! Звезда води са 1:0, Иванић је шутирао, лопта се одбила од Милановића и савладала голмана Лукића.
12. минут
Са 40 метара Канга је распалио по лопти и умало савладао Лукића! Лопта је пропала и завршила тик преко пречке. Била је то прва прилика за црвено-беле
7. минут
Поново гужва у казненом гостију. Фантастичан почетак Крагујевчана, који контролишу игру у првих седам минута. Изуетно су мотивисани!
5. минут
Ристић је у казненом простору згазио Милана Борјана у покушају да дође до лопте, после чега је Звездин чувар мреже остао да лежи на земљи. Ушла је лекарска екипа а везњак Крагујевчана је добио жути картон због овога
3. минут
Трифуновиц је главом озбиљно припретио Борјану, лопта је прошла тик поред десне стативе Звездиног голмана