PANČEVCI NEMOĆNI NA ”MARAKANI”: Zvezda slavila u poslednjem kolu Superlige!

14.04.2024. 16:47
Czv
Czv / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Železničar iz Pančeva sa 3:0 u meču poslednjeg kola "regularnog" dela Super lige Srbije.

Aktuelni šampion ulazi u plej-of sa prvog mesta, a već naredne subote ga očekuje "večiti derbi" protiv Partizana u kojem bi mogli da naprave ogroman korak ka sedmoj uzastpnoj tituli prvaka države.

Crveno-beli trenutno imaju sedam bodova više, ali i utakmicu više, u odnosu na najvećeg rivala.

Nije ekipa trenera Vladana Milojevića ušla u meč na pravi način. Od samog starta crveno-beli su igrali u sporom ritmu, a u prvih pola sata gotovo da nisu stvorili pravu priliku, osim one koju je u petom minutu propustio Olajinka, kome je lopta došla na nogu posle centaršuta sa desne strane Mijailovića, ali je bolja reakcija ofanzivca iz Nigerije izostala.

Na drugoj strani, Železničar je bio veoma organizovan i bez većih problema odolevao napadima crveno-belih. Znali su Pančevci i da priprete Glazeru, a solidnu priliku u 14. minutu propustio je Ukrajinac Pavlov posle asistencije kapitena Đorđevića.

Sa pravim uzbuđenjima počelo je tek nakon pola časa igre. Olajinka je sjajnim pasom u prostor „spojio“ Ivanića sa golom, ali je Zvezdin ofanizvac šutirao tik pored stative.

Usledio je još jedan pokušaj „četvorke“ crveno-belIzgledala je Zvezda bolje u drugom poluvremenu. Brže je išla lopta u napadima domaćina, ali drugog pogotka, ali je bolja realizacija falila da se utakmica „zaključa“.

Veliku priliku da reši dileme oko pitanja pobednika propustio je Hvang, koji je loše zahvatio loptu i poslao je visoko iznad prečke posle asistencije Olajinke 20 minuta pre kraja.

Odmah zatim u igru je ušao Aleksandar Katai i uzeo stvari u svoje ruke. Tek što je kročio na teren Zvezdin „Magiko“ je prefektnim centaršutem uposlio napadača Šerifa Endiajea, koji je postigao drugi gol za crveno-bele večeras i rešio pitanje pobednika.

Mogao je Katai i sam da se upiše u listu strelaca, ali je u 78. minutu pogodio stativu.

Konačan rezultat postavio je danas raspoloženi i uporni Piter Olajinaka golom u 86. minutu posle asistencije mladog Jovana Šljivića.a onda je i Bukari zagrejao dlanove golmana gostiju Mijatovića.

Bolja igra se domaćinu isplatila u poslednjem minutu prvog dela kada je na centaršut Bukarija sa leve strane odlično glavom reagovao Ivanić i smestio loptu u mrežu. Prethodno su zbog sudara glavama u kazenom prostoru Železničara ostali da leže Endiaje i Obradović, ali igra nije bila prekinuta.

U sudijskoj nadoknadi prvog dela Zvezda je mogla da udvostruči prednost. Ivanić je lepo proigrao Endijaja, a napadač domaćina pogodio stativu.

Prvu šansu u drugom delu imala je Zvezda. Olajinka se izborio za prostor veštim driblingom u šesnaestercu gostiju, šutirao je snažno, a golman Pančevaca Mijatović izbio loptu u korner posle kojeg uzbuđenja nije bilo.

90

3:0! KRAJ

Zvezda je slavila rezultatom 3:0. Sudija Nikolić je procenio da nadoknada nije potrebna.

87

3:0! GOOOL

Strelac je Piter Olajinka. Proređena odbrana Železničara omogućila je da Nigerijac ima vremena da se namesti. Šutirao je Olajinka na bližu stativu i po treći put savladao Mijatovića.

72

2:0! GOOOOL

Zvezda duplira prednost. Strelac je Šerif Endiaj. Katai je centrirao sa desne strane i pronašao napadača Zvezde koji glavom smešta loptu u kontra ugao.

62

1:0

Drži se Železničar i dalje. Zvezda ne uspeva da dođe do novog pogotka, koji bi verovatno rešio pitanje pobednika u ovom meču.

51

1:0! Nova velika šansa

Velika prilika za Zvezdu! Ponovo se Olajinka našao u dobroj situaciji, šutirao je na gol, ali je Mijatović odlično odbranio njegov udarac.

54

Atmosfera sa ”Marakane”

CZB
CZB / Izvor: MN Press
46

1:0

Zvezda sa minimalnom prednošću ulazi u drugo poluvreme.

45+3

1:0! STATIVA

Nova velika šansa za Zvezdu! Ivanić je prodrao po levoj strani, uposlio Endijaea koji upućuje udarac ali se lopta odbija od stative. Ovom šansom se i završilo prvo poluvreme!

45. Minut

1:0! GOOL

Hvang, Bukari i Ivanić su kombinovali pred šesnaestercem gostiju. Ivanić je iz desnog ugla uputio udarac, kao centaršut čime je prevario golmana Železničara, te je lopta završila u mreži.

31. Minut

0:0

Ubedljivo najbolja prilika za Zvezdu! Olajinka je poslao pas u prostor, lopta je stigla do Ivanića, ali je njegov šut završio pored gola gostujućeg tima.

11. Minut

0:0

Pokušaj Hvanga! Iz velike udaljenosti je odapeo vezista Zvezde. Bez opasnosti po gol Mijatovića, koji je dobro cenio gde će ta lopta ići. Inače, Hvang na tribinama ima i nekoliko navijača iz svoje rodne Južne Koreje.

5. Minut

0:0! Velika šansa za Zvezdu!

Nakon centaršuta, lopta je došla do Olajinke, kog je ona više pogodila, nego što je Nigerijac šutirao. Na kraju, pokušaj Zvezdinog igrača je završio pored stative.

17:00

0:0! MEČ JE POČEO

Fudbaleri Crvene zvezde izveli su loptu sa centra, čime je otpočelo i poslednje kolo Superlige Srbije.

Zvezda je u sjajnoj formi koju je potvrdila ubedljivom pobedom protiv Vršca i plasmanom u polufinale Kupa Srbije.

Sa druge strane, Železničar je u poslednjih pet kola tri put poražen uz po pobedu i remi. Sastav iz Pančeva trenutno se nalazi na 15. mestu Superlige Srbije i očekuje ga nadmetanje u plej-autu.