ПАНЧЕВЦИ НЕМОЋНИ НА ”МАРАКАНИ”: Звезда славила у последњем колу Суперлиге!

14.04.2024. 16:47
Czv
Цзв / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде савладали су Железничар из Панчева са 3:0 у мечу последњег кола "регуларног" дела Супер лиге Србије.

Актуелни шампион улази у плеј-оф са првог места, а већ наредне суботе га очекује "вечити дерби" против Партизана у којем би могли да направе огроман корак ка седмој узастпној титули првака државе.

Црвено-бели тренутно имају седам бодова више, али и утакмицу више, у односу на највећег ривала.

Није екипа тренера Владана Милојевића ушла у меч на прави начин. Од самог старта црвено-бели су играли у спором ритму, а у првих пола сата готово да нису створили праву прилику, осим оне коју је у петом минуту пропустио Олајинка, коме је лопта дошла на ногу после центаршута са десне стране Мијаиловића, али је боља реакција офанзивца из Нигерије изостала.

На другој страни, Железничар је био веома организован и без већих проблема одолевао нападима црвено-белих. Знали су Панчевци и да припрете Глазеру, а солидну прилику у 14. минуту пропустио је Украјинац Павлов после асистенције капитена Ђорђевића.

Са правим узбуђењима почело је тек након пола часа игре. Олајинка је сјајним пасом у простор „спојио“ Иванића са голом, али је Звездин офанизвац шутирао тик поред стативе.

Уследио је још један покушај „четворке“ црвено-белИзгледала је Звезда боље у другом полувремену. Брже је ишла лопта у нападима домаћина, али другог поготка, али је боља реализација фалила да се утакмица „закључа“.

Велику прилику да реши дилеме око питања победника пропустио је Хванг, који је лоше захватио лопту и послао је високо изнад пречке после асистенције Олајинке 20 минута пре краја.

Одмах затим у игру је ушао Александар Катаи и узео ствари у своје руке. Тек што је крочио на терен Звездин „Магико“ је префектним центаршутем упослио нападача Шерифа Ендиајеа, који је постигао други гол за црвено-беле вечерас и решио питање победника.

Могао је Катаи и сам да се упише у листу стрелаца, али је у 78. минуту погодио стативу.

Коначан резултат поставио је данас расположени и упорни Питер Олајинака голом у 86. минуту после асистенције младог Јована Шљивића.а онда је и Букари загрејао дланове голмана гостију Мијатовића.

Боља игра се домаћину исплатила у последњем минуту првог дела када је на центаршут Букарија са леве стране одлично главом реаговао Иванић и сместио лопту у мрежу. Претходно су због судара главама у казеном простору Железничара остали да леже Ендиаје и Обрадовић, али игра није била прекинута.

У судијској надокнади првог дела Звезда је могла да удвостручи предност. Иванић је лепо проиграо Ендијаја, а нападач домаћина погодио стативу.

Прву шансу у другом делу имала је Звезда. Олајинка се изборио за простор вештим дриблингом у шеснаестерцу гостију, шутирао је снажно, а голман Панчеваца Мијатовић избио лопту у корнер после којег узбуђења није било.

90

3:0! КРАЈ

Звезда је славила резултатом 3:0. Судија Николић је проценио да надокнада није потребна.

87

3:0! ГОООЛ

Стрелац је Питер Олајинка. Проређена одбрана Железничара омогућила је да Нигеријац има времена да се намести. Шутирао је Олајинка на ближу стативу и по трећи пут савладао Мијатовића.

72

2:0! ГООООЛ

Звезда дуплира предност. Стрелац је Шериф Ендиај. Катаи је центрирао са десне стране и пронашао нападача Звезде који главом смешта лопту у контра угао.

62

1:0

Држи се Железничар и даље. Звезда не успева да дође до новог поготка, који би вероватно решио питање победника у овом мечу.

51

1:0! Нова велика шанса

Велика прилика за Звезду! Поново се Олајинка нашао у доброј ситуацији, шутирао је на гол, али је Мијатовић одлично одбранио његов ударац.

1:0! СТАТИВА

Нова велика шанса за Звезду! Иванић је продрао по левој страни, упослио Ендијаеа који упућује ударац али се лопта одбија од стативе. Овом шансом се и завршило прво полувреме!

45. Минут

1:0! ГООЛ

31. Минут

0:0

Убедљиво најбоља прилика за Звезду! Олајинка је послао пас у простор, лопта је стигла до Иванића, али је његов шут завршио поред гола гостујућег тима.

11. Минут

0:0

5. Минут

0:0! Велика шанса за Звезду!

Након центаршута, лопта је дошла до Олајинке, ког је она више погодила, него што је Нигеријац шутирао. На крају, покушај Звездиног играча је завршио поред стативе.

17:00

0:0! МЕЧ ЈЕ ПОЧЕО

Звезда је у сјајној форми коју је потврдила убедљивом победом против Вршца и пласманом у полуфинале Купа Србије.

Са друге стране, Железничар је у последњих пет кола три пут поражен уз по победу и реми. Састав из Панчева тренутно се налази на 15. месту Суперлиге Србије и очекује га надметање у плеј-ауту.