STREPELO SE DO ZAVRŠNICE: Srbija na krilima Mitrovića savladala Crnu Goru (VIDEO)

17.10.2023. 19:55
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Orlovkma potreban još bod za plasman na Evropsko prvenstvo.

Fudbalska reprezentacija Srbije napravila je veliki korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo naredne godine pošto je savladala Crnu Goru sa 3:1 (1:1). Orlovima je u poslednjem meču protiv Bugarske potreban bod da bi overili plasman na šampionat Starog kontinenta.

Napadač zbog Marka Marina NAPUSTIO Crvenu zvezdu! "On je rekao da me sklone" - SVE IZNEO

Bundesliga uvodi VAR aplikaciju za navijače na stadionima

U IGRI NISU SAMO PREKO POTREBNI BODOVI: Evo koliko novca mogu doneti Orlovi FSS-u ako odemo na EP

Obećavao je početak meča na stadionu ''Rajko Mitić'' pošto je Mitrović u 2. minutu glavom loptu poslao preko gola gostiju, da bi sedam minuta kasnije majstorski šutnuo spoljnom i saavladao Mijatovića za vođstvo Orlova 1:0. Očekivalo se da Srbija još snažnije krene u napad, ali do toga nije došlo. Jeste Mitorivć u 12. minut još jednom probao i šutirao pravo u Mijatovića, ali nije bilo mnogo izglednih šansi. Crnogorci su zapretili preko Krstovića, ali je Vanja Milinković-Savić bio na oprezu, da bi Živković u 26. minutu na asistenciju Tadića šutirao slično kao i Mitrović, ali je njegova lopta očešala stativu sa spoljne strane. Međutim, bilo je sve to od Srbije u u prvom poluvremenu. Nije bilo prilika za Orlove i to su gosti iskoristili u kontri u 36. minutu kada je Jovetić sjajno šutirao i savladao golmana Srbije za 1:1 i zvižduke reprezentativcima Srbije na poluvremenu.

Ni nastavak nije doneo boljitak, makar ne odmah. Tek u 55. minut je Srbijea odigrala ozbiljniju akciju, a Gudelj je loše šutirao. Camaj je zapretio pet minuta kasnije, ali je Vanja Milinković-Savić odlično odbranio. Bacio je selektor Stojković sve karte na napad. U 64. minutu SMS je glavom probao, a Mijatović je refleksno odbranio, a četiri minuta kasnije je Tadić neprecizno šutirao sa 20 metara. Ponovo je Tadić u 72. minutu propustio dobru priliku, da bi dva minuta kasnije asistirao Mitroviću na drug ustativu koji je loptu ubacio u prazan gol za 2:1. SMS je šutirao u 76. minutu, al ije MIjatović odbranio, a minut kasnije je golman Crne Gore bio nemoćan. Pogrešili su Crnogorci, Mitrović odmah dodao loptu Tadiću koji je sa 16 metar precizno šutirao i postavio konačnih 3:1 za Srbiju. Srbija je do kraja zapretila u još par navrata, a Crnogorci su potpuno ostali bez snage, poput meča iz Podgorice u martu.

SRBIJA - CRNA GORA 3:1 (1:1)

STADION: Rajko Mitić.

SUDIJA: Šimon Marčinjak (Poljska).

STRELCI: Mitrović 9, 74, Tadić 77 - Jovetić 36

SRBIJA: V. Milinković Savić – Milenković, Veljković, Pavlović – Živković (od 90+1. Babić), Gudelj (od 68. Maksimović), Lukić (od 79. Samardžić), Mladenović (od 46. Kostić) – Tadić, Ilić (od 46. S. Milinković Savić) – Mitrović.

CRNA GORA: Mijatović - Tući (od 85. Mugoša), Savić, Tomašević - Marušić, Janković (od 85. Osmajić), Kuč (od 85. Raičković), Camaj (od 73. Jovović), Vukčević (od 31. Radunović) - Jovetić, Krstović.

90+5. minut
Kraj meča, Srbija je sa 3:1 savladala Crnu Goru.
90+1. minut
Kostić je zapretio iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla pored stative.
83. minut
I Mitrović je probao sa 16 metara, ali je šutirao pravo u Mijatovića.
77. minut
3:1!!! Povećava Tadić prednost Srbije. Crnogorci su pogrešili i izgubili loptu, Mitrović je odmah dodao Tadiću koji je sa 16 metara preciznim udarcem savladao Mijatovića.
76. minut
Nova prilika za Srbiju, SMS je šutirao, ali je Mijatović odbranio.
74. minut
2:1!!! Povela je ponovo Srbija i još jednom je strelac Aleksandar Mitrović. Tadić je izbegao ofsajd zmaku, asistirao Mitroviću kojem nije bilo teško da pogodi prazan gol sa pet metara.
72. minut
Kostić je dobro ubacio sa leve strane, ali je Tadić loptu poslao preko gola.
68. minut
Probao je Tadić sa 20 metara, ali je lopta otišla visoko preko gola. Još jedna izmena u Srbiji, umesto Gudelja je ušao Maksimović.
64. minut
Velika prilika za Srbiju, posle centaršuta je SMS probao glavom, a Mijatović praktično refleksno nogom uspeo da odbrani taj udarac.
60. minut
Camaj je sa 20 metara odlično šutirao, ali je golman Srbije još bolje odbranio.
55. minut
Posle deset minuta je prvi put zapretila Srbija u nastavku, šut Gudelja sa dvadesetak metara je bio prilično neprecizan.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Dve izmene u Srbiji, izašli su Mladenović i Ilić, a ušli Sergej Milinković-Savić i Filip Kostić.

DRUGO POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvremena.
36. minut
1:1!!! Stigla je Crna Gora do izjednačenja posle izgubljene lopte Srbije na sredini. Sevnula je kontra Crne Gore, a Jovetić je odličnim udarcem savladao Milinković-Savića.
31. minut
Prinudna izmena u Crnoj Gori, izašao je zbog povrede Andrija Vukčević, a ušao je Radunović.
26. minut
Odlična prilika za Srbiju, Tadić je loptu prebacio iz sredine na desnu stranu ka Andriji Živkoviću koji je lepo šutirao, ali je lopta samo okrznula stativu sa spoljne strane.
23. minut
Zapretila je Crna Gora preko Krstovića, ali je Vanja Milinković-Savić bio na oprezu.
19. minut
Kontroliše Srbija situaciju na terenu, blaga inicijativa Crne Gore.
12. minut
Ponovo je pokušao Mitrović, ali je lopta otišla pravo u ruke golmana Mijatovića.
9. minut
1:0!!! Povela je Srbija golom Aleksandra Mitrovića. Napadač Srbije dobio je loptu na desnoj strani, ušao u sredinu i spoljnom savladao golmana Crne Gore.
2. minut
Brzo je zapretila Srbia. Mladenović je centrirao sa desne strane, a Mitrović loptu glavom poslao preko gola.
1. minut
Počeo je meč na stadionu ''Rajko Mitić'' minutom ćutanja zbog žrtava koje su stradale u Evropi i Izraelu.