СТРЕПЕЛО СЕ ДО ЗАВРШНИЦЕ: Србија на крилима Митровића савладала Црну Гору (ВИДЕО)

17.10.2023. 19:55
Fudbalska reprezentacija Srbije
Фудбалска репрезентација Србије / Извор: МН Press

Орловкма потребан још бод за пласман на Европско првенство.

Фудбалска репрезентација Србије направила је велики корак ка пласману на Европско првенство наредне године пошто је савладала Црну Гору са 3:1 (1:1). Орловима је у последњем мечу против Бугарске потребан бод да би оверили пласман на шампионат Старог континента.

Нападач због Марка Марина НАПУСТИО Црвену звезду! "Он је рекао да ме склоне" - СВЕ ИЗНЕО

Бундеслига уводи ВАР апликацију за навијаче на стадионима

У ИГРИ НИСУ САМО ПРЕКО ПОТРЕБНИ БОДОВИ: Ево колико новца могу донети Орлови ФСС-у ако одемо на ЕП

Обећавао је почетак меча на стадиону ''Рајко Митић'' пошто је Митровић у 2. минуту главом лопту послао преко гола гостију, да би седам минута касније мајсторски шутнуо спољном и саавладао Мијатовића за вођство Орлова 1:0. Очекивало се да Србија још снажније крене у напад, али до тога није дошло. Јесте Миторивћ у 12. минут још једном пробао и шутирао право у Мијатовића, али није било много изгледних шанси. Црногорци су запретили преко Крстовића, али је Вања Милинковић-Савић био на опрезу, да би Живковић у 26. минуту на асистенцију Тадића шутирао слично као и Митровић, али је његова лопта очешала стативу са спољне стране. Међутим, било је све то од Србије у у првом полувремену. Није било прилика за Орлове и то су гости искористили у контри у 36. минуту када је Јоветић сјајно шутирао и савладао голмана Србије за 1:1 и звиждуке репрезентативцима Србије на полувремену.

Ни наставак није донео бољитак, макар не одмах. Тек у 55. минут је Србијеа одиграла озбиљнију акцију, а Гудељ је лоше шутирао. Цамај је запретио пет минута касније, али је Вања Милинковић-Савић одлично одбранио. Бацио је селектор Стојковић све карте на напад. У 64. минуту СМС је главом пробао, а Мијатовић је рефлексно одбранио, а четири минута касније је Тадић непрецизно шутирао са 20 метара. Поново је Тадић у 72. минуту пропустио добру прилику, да би два минута касније асистирао Митровићу на друг устативу који је лопту убацио у празан гол за 2:1. СМС је шутирао у 76. минуту, ал ије МИјатовић одбранио, а минут касније је голман Црне Горе био немоћан. Погрешили су Црногорци, Митровић одмах додао лопту Тадићу који је са 16 метар прецизно шутирао и поставио коначних 3:1 за Србију. Србија је до краја запретила у још пар наврата, а Црногорци су потпуно остали без снаге, попут меча из Подгорице у марту.

СРБИЈА - ЦРНА ГОРА 3:1 (1:1)

СТАДИОН: Рајко Митић.

СУДИЈА: Шимон Марчињак (Пољска).

СТРЕЛЦИ: Митровић 9, 74, Тадић 77 - Јоветић 36

СРБИЈА: В. Милинковић Савић – Миленковић, Вељковић, Павловић – Живковић (од 90 1. Бабић), Гудељ (од 68. Максимовић), Лукић (од 79. Самарџић), Младеновић (од 46. Костић) – Тадић, Илић (од 46. С. Милинковић Савић) – Митровић.

ЦРНА ГОРА: Мијатовић - Тући (од 85. Мугоша), Савић, Томашевић - Марушић, Јанковић (од 85. Осмајић), Куч (од 85. Раичковић), Цамај (од 73. Јововић), Вукчевић (од 31. Радуновић) - Јоветић, Крстовић.

90 5. минут
Крај меча, Србија је са 3:1 савладала Црну Гору.
90 1. минут
Костић је запретио из слободног ударца, али је лопта отишла поред стативе.
83. минут
И Митровић је пробао са 16 метара, али је шутирао право у Мијатовића.
77. минут
3:1!!! Повећава Тадић предност Србије. Црногорци су погрешили и изгубили лопту, Митровић је одмах додао Тадићу који је са 16 метара прецизним ударцем савладао Мијатовића.
76. минут
Нова прилика за Србију, СМС је шутирао, али је Мијатовић одбранио.
74. минут
2:1!!! Повела је поново Србија и још једном је стрелац Александар Митровић. Тадић је избегао офсајд змаку, асистирао Митровићу којем није било тешко да погоди празан гол са пет метара.
72. минут
Костић је добро убацио са леве стране, али је Тадић лопту послао преко гола.
68. минут
Пробао је Тадић са 20 метара, али је лопта отишла високо преко гола. Још једна измена у Србији, уместо Гудеља је ушао Максимовић.
64. минут
Велика прилика за Србију, после центаршута је СМС пробао главом, а Мијатовић практично рефлексно ногом успео да одбрани тај ударац.
60. минут
Цамај је са 20 метара одлично шутирао, али је голман Србије још боље одбранио.
55. минут
После десет минута је први пут запретила Србија у наставку, шут Гудеља са двадесетак метара је био прилично непрецизан.
46. минут
Почело је друго полувреме. Две измене у Србији, изашли су Младеновић и Илић, а ушли Сергеј Милинковић-Савић и Филип Костић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Крај првог полувремена.
36. минут
1:1!!! Стигла је Црна Гора до изједначења после изгубљене лопте Србије на средини. Севнула је контра Црне Горе, а Јоветић је одличним ударцем савладао Милинковић-Савића.
31. минут
Принудна измена у Црној Гори, изашао је због повреде Андрија Вукчевић, а ушао је Радуновић.
26. минут
Одлична прилика за Србију, Тадић је лопту пребацио из средине на десну страну ка Андрији Живковићу који је лепо шутирао, али је лопта само окрзнула стативу са спољне стране.
23. минут
Запретила је Црна Гора преко Крстовића, али је Вања Милинковић-Савић био на опрезу.
19. минут
Контролише Србија ситуацију на терену, блага иницијатива Црне Горе.
12. минут
Поново је покушао Митровић, али је лопта отишла право у руке голмана Мијатовића.
9. минут
1:0!!! Повела је Србија голом Александра Митровића. Нападач Србије добио је лопту на десној страни, ушао у средину и спољном савладао голмана Црне Горе.
2. минут
Брзо је запретила Србиа. Младеновић је центрирао са десне стране, а Митровић лопту главом послао преко гола.
1. минут
Почео је меч на стадиону ''Рајко Митић'' минутом ћутања због жртава које су страдале у Европи и Израелу.