NORVEŠKI KATANAĆO PROŠAO: Srbija startovala porazom u Ligi nacija

02.06.2022. 20:00 17:13
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: Srbija Danas

Danak lošem prvom poluvremenu.

Selekcija Srbije poražena je na svom terenu u prvom meču B Lige nacija od Norveške 1:0.

Mozzart avion za Katar je do pola pun. Budi spreman za drugu fazu ukrcavanja!B

Mozzart avion za Katar je do pola pun. Budi spreman za drugu fazu ukrcavanja!

(SASTAVI) PIKSI NE ODUSTAJE OD SVOJE FILOZOFIJE: Evo sa kojih 11 Srbija napada Norvešku

BRAZILCI POSLALI PORUKU PIKSIJEVIM ORLOVIMA! Karioke deklasirale protivnika, spremni za Katar

Usporeni su bili i jedni i drugi na samom startu meča, a na prvu priliku se čekalo 18 minuta. Haland je bio u šansi, izašao je sam ispred Vanje Milinković-Savića, ali je šutirao preko gola. Što nije tad novi napadač Mančester sitija jeste učinio osam minuta kasnije. Pedersen je odlično probio po strani, ubacio loptu, a Haland je imao lak posao da pogodi praznu mrežu.

Srbija je tokom svih 45 minuta imala više loptu, diktirala tempo, ali su ti napadi bili jalovi i sem pokušaja Mitrovića makazicama u 36. minutu gotovo da nije bilo prilika pred golom Nilanda.

B Liga nacija

Srbija - Norveška 0:1 (0:1)

Strelci: Haland u 26. minutu za Norvešku

Sudije: Raškovski, Kupšik, Heinig

Stadion: Rajko Mitić

Srbija: V. Milinković-Savić, Milenković, Veljković (od 75. Eraković), Pavlović, Lazović (od 69. Radonjić), Gudelj (od 46. Jović), Lukić (od 69. Grujić), Kostić (od 69. Živković), S. Milinković-Savić, Tadić, Mitrović.

Norveška: Niland, Pedersen, Strandberg, Ostigard, Meling, Berge, Aursnes, Odegard, King, Haland, Eljunusi

Neuporedivo bolja igra Srbije u nastavku meča, već u prvih pet minuta su uradili više nego za celo prvo poluvreme. Prvu priliku je imao Mitrović, njegov udarac volejom je izblokiran. A najbliže golu Orlovi su bili u 56. minutu kada je Jović natrčao na jednu odbijenu loptu na nekih 11 metara od gola, ali je pogodio golmana Nilanda.

Četiri minuta kasnije desila se jedna sporna situacija, Tadić je pao u šesnaestercu posle duela sa Serlotom, ali je sudija Raškovski procenio da to nije dovoljno za najstrožu kaznu.

Od tog trenutka ponovo su Norvežani uspeli da uspostave ritam koji njima odgovara, lopta je više bila van, nego u terenu i do kraja meča nije bilo prilika.

U drugom meču ove grupe Švedska je slavila na gostovanju u Sloveniji 2:0.

Čitav tok meča mogli ste pratiti ovde.

Kraj utakmice. Srbija - Norveška 0:1.

90. minut
Meč je produžen za pet minuta.

87. minut
Nema dosta igre u samoj završnici. Gosti su usresređeni na opstruiranje igre. Srbija bezopasna.

78. minut
Nastavlja se igra. Nema penala.

77. minut
Još jedna sporna situacija u šesnaestercu gostiju. Neko od norveških igrača je igrao rukom. Gledaće se VAR.

75. minut
Debi u dresu reprezentacije! Eraković je na terenu umesto Veljkovića.

75. minut
Uspeli su Norvežani da umire pritisak Srbije i sada je tempo meča u znatnom padu u odnosu na prvi deo drugog poluvremena.

69. minut
Trostruka promena kod Srbije. Lukić, Kostić i Lazović su napustili igru. Na terenu su Živković, Grujić i Radonjić

60. minut
Tadić je pao posle jednog duela sa Serlotom u šesnaestercu, ali je Raškovski ostao nem. Ništa od penala za Srbiju.

56. minut
Kolosalna šansa za domaće. Jović je natrčao na odbijenu loptu, ali se isprečio Niland. Potom je i Milinković-Savić šutirao, ipak ponovo je brilijantan bio golman Norveške.

54. minut
Neuporedivo bolja igra Srbije u nastavku. Ubojitiji su Orlovi po ulasku Jovića.

49. minut
Još jedna prilika. Ovoga puta je Jović bio u šansi, Niland je izašao kao pobednik iz situacije 1 na 1.

48. minut
Vrlo dobra prilika za Srbiju. Verovatno i najbolja u dosadašnjem toku meča. Mitrović je primio loptu posle kornera, šutirao volejom, ali je bio izblokiran.

46. minut
Na teren će od starta drugog dela Luka Jović. Iz igre je izašao Nemanja Gudelj.

Završen je prvi deo igre. Srbija - Norveška 0:1.

45. minut
Prvo poluvreme je produženo tri minuta.

42. minut
Nije se mnogo toga promenilo od gola gostiju. Srbija napada jalovo, gosti su na nekih 35 metara od svog gola i traže priliku iz kontre.

36. minut
Zanimljiv pokušaj Mitrovića. Makazicama je šutirao napadač Fulama, njegov udarac je završio pored gola.

33. minut
Najopasniji napad Srbije. Mitrović je ubacio loptu na pet metara, ali je Kostić za malo zakasnio. Potom je i sam Mitrović šutirao glavom pored gola.

29. minut
Sve je regularno, vodi Norveška.

29. minut
Ipak će VAR pregledati ovu situaciju, ostaje pitanje da li je Pedersen bio u ofsajdu.

26. minut
GOL! Vode gosti, strelac je Erling Haland. Pedersen je odlično probio po strani, ubacio oštru loptu, a novi napadač Mančester sitija je bez problema pogodio praznu mrežu.
25. minut
I dalje naša selekcija kontroliše igru, ima više loptu u svojim nogama, ali nema uzbuđenja pred golom Nilanda.

18. minut
Velika prilika za Norvešku! Haland je izašao jedan na jedan sa golmanom Srbije, ali je šutirao preko gola.

14. minut
Nešto bolja igra domaćina u ovim trenucima, nekoliko ubačenih lopti sa strane, ipak bile su lak plen za Nilanda.

8. minut
Srbija je ta koja ima više loptu u uvodnom delu meča, ali bez ozbiljnijih prilika za sada.