22°C
19.05.2024.
117.105
107.8514

PARTIZAN TONE SVE DUBLJE: Poraženi na gostovanju ekipi koja do ovog kola NIJE osvojila ni bod

29.07.2022. 18:15 20:52
np
np / Izvor: MN Press

Ni promene u strukturi nisu pomogle.

Fudbaleri Partitzana poraženi su na gostovanju Novom Pazaru sa 0:1 u utakmici četvrtog kola Mozzart bet Superlige. Nastavio je vicešampion Srbije svoju lošu seriju, te u poslednje tri utakmice osvaja svega dva boda.

NOVI PAZAR - PARTIZAN 1:0

(p. 24. Mijić)

Posle startne pobede nad Javoro, usledili su remiji sa Nišlijama i TSC-om, otišao je sportski direktor Ivica Iliev, ali agonija je nastavljena. Hladan tuš sačekao je Partizan na gostovanju do ovog kola poslednjeplasiranoj ekipi prvenstva i jedinoj koja nije imala bod.

DA SUZA POĐE: Emotivnije ne može, Zdjelar se oprostio od crno-belih - "PARTIZAN SE ZAUVEK VOLI"

ZAMENA ZA ZDJELARA: Partizan dovodi prekaljenog asa ŠPANSKE LA LIGE! Umalo da dođe u Zvezdu

Bledo je Parni valjak ušao u meč, napravio niz grešaka, a onda je Saničanin oborio rivala u kaznenom prostoru, dobio drugi žuti karton, te ostavio ekipu sa igračem manje, uz penal za protivnika.

Taj jedanaesterac iskoristio je Mijić u 24. minutu.

Ispostaviće se, bio je to jedini pogodak na ovom meču, Partizan je u nastavku sa igračem manje napadao, pokušavao da makar izjednači ali nije uspeo. Pazarci stižu do prvih bodova, Partizan ostaje na samo pet poena, i ukoliko Zvezda savlada Radnik, imaće velikih "plus sedam".

Prenos meča pratite uživo na SrbijaDanas.

Kraj meča: Novi Pazar - Partizan 1:0
89. minut
Vujačić je u skoku ostao "kratak" u kaznenom rivala.
73. minut
Dve dobre prilike sada ispred gola Partizana. Koriste Pazarci kontre na izvrsan način, Mijić je dobio dobar centaršut ali je loptu uputio u spoljni deo mreže.
69. minut
Napada Partizan iznova i iznova, ali ni jednom nije ozbiljno pripretio.
60. minut
Ne uspeva crno-beli tim da stigne do izjednačenja. Imaju igrača manje, stoga ni nemaju taj luksuz da krenu svim raspoloživim snagama napred.
49. minut
Atraktivan potez Islamovića, koji je petom pokušao da matira Strvanovića. Nije bilo gola, ali je bio ovo jedan od najlepših segmenata meča do sada.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.
Kraj prvog poluvremena: 1:0
43. minut
Imao je Natho slobodan udarac sa manje od 20 metara, prebacio je gol.
36. minut
Lukavo je strelac jedinog gola, Mijić, prošao kroz četvoricu defanzivaca Partizana a onda i šutirao. Pogodio je stativu.
33. minut
Krenuo je Partizan napred, sa igračem manje mora da juri gol zaostatka. Bez prave prilike od primljenog gola.
24. minut
Gol! Mijić pogađa sa penala, Novi Pazar vodi sa 1:0.

22. minut
Penal za Novi Pazar, Saničanin je oborio rivala u kaznenom i dobio drugi žuti karton, te je isključen sa meča. Partizan ostaje sa igračem manje.
20. minut
Uzvraćaju domaći šutem, ali pravo u ruke Stevanovića. Plavo-beli su tražili penal, nisu ga dobili.
18. minut
Prva ozbiljna prilika.Natho, koji je zbog bola posle udarca maltene stajao na jednoj nozi je sjajno proigrao Rikarda, koji je šutirao pored gola. Žuti karton pokazan je klupi Pazaraca.

11. minut
Nije se mnogo toga promenilo na terenu. Gosti imaju loptu, dok Pazarci pokušavaju iz kontre.

5. minut
Partizan kontroliše igru na startu meča. Crno-beli razmenjuju veliki broj pasova, ali bez lopte prema napred. Menig je prvi zapretio sa ivice šesnaesterca, Kljajič je vrlo dobro intervenisao.

Utakmica je počela.

Uoči meča:

Sa tri poraza sezonu su počeli u Novom Pazaru. Njih su redom nadigrali Voždovac, Čukarički, a zatim i Javor, te je tim sa juga Srbije jedini bez i jednog boda u nacionalnom prvenstvu.

Partizan posle tri kola zauzima četvrto mesto, i već zaostaje četiri boda za liderom, Crvenom Zvezdom. Iako je bilo govora o smeni trenera Parnog valjka, Ilije Stolice, klub je napustio sportski direktor, Ivica Iliev.

Prošle sezone, Partizan je oba puta savladao Novi Pazar, a na pretposlednjem gostovanju ovom timu, doživeo je poraz, 5. avgusta 2020. godine, kada je izgubio sa 3:2.

Najnovije vesti o FK Partizan možete naći OVDE.