ПАРТИЗАН ТОНЕ СВЕ ДУБЉЕ: Поражени на гостовању екипи која до овог кола НИЈЕ освојила ни бод

29.07.2022. 18:15 20:52
np
нп / Извор: МН Press

Ни промене у структури нису помогле.

Фудбалери Партитзана поражени су на гостовању Новом Пазару са 0:1 у утакмици четвртог кола Mozzart бет Суперлиге. Наставио је вицешампион Србије своју лошу серију, те у последње три утакмице осваја свега два бода.

НОВИ ПАЗАР - ПАРТИЗАН 1:0

(п. 24. Мијић)

После стартне победе над Јаворо, уследили су ремији са Нишлијама и ТСЦ-ом, отишао је спортски директор Ивица Илиев, али агонија је настављена. Хладан туш сачекао је Партизан на гостовању до овог кола последњепласираној екипи првенства и јединој која није имала бод.

ДА СУЗА ПОЂЕ: Емотивније не може, Здјелар се опростио од црно-белих - "ПАРТИЗАН СЕ ЗАУВЕК ВОЛИ"

ЗАМЕНА ЗА ЗДЈЕЛАРА: Партизан доводи прекаљеног аса ШПАНСКЕ ЛА ЛИГЕ! Умало да дође у Звезду

Бледо је Парни ваљак ушао у меч, направио низ грешака, а онда је Саничанин оборио ривала у казненом простору, добио други жути картон, те оставио екипу са играчем мање, уз пенал за противника.

Тај једанаестерац искористио је Мијић у 24. минуту.

Испоставиће се, био је то једини погодак на овом мечу, Партизан је у наставку са играчем мање нападао, покушавао да макар изједначи али није успео. Пазарци стижу до првих бодова, Партизан остаје на само пет поена, и уколико Звезда савлада Радник, имаће великих "плус седам".

Пренос меча пратите уживо на СрбијаДанас.

Крај меча: Нови Пазар - Партизан 1:0
89. минут
Вујачић је у скоку остао "кратак" у казненом ривала.
73. минут
Две добре прилике сада испред гола Партизана. Користе Пазарци контре на изврсан начин, Мијић је добио добар центаршут али је лопту упутио у спољни део мреже.
69. минут
Напада Партизан изнова и изнова, али ни једном није озбиљно припретио.
60. минут
Не успева црно-бели тим да стигне до изједначења. Имају играча мање, стога ни немају тај луксуз да крену свим расположивим снагама напред.
49. минут
Атрактиван потез Исламовића, који је петом покушао да матира Стрвановића. Није било гола, али је био ово један од најлепших сегмената меча до сада.
46. минут
Почело је друго полувреме.
Крај првог полувремена: 1:0
43. минут
Имао је Natho слободан ударац са мање од 20 метара, пребацио је гол.
36. минут
Лукаво је стрелац јединог гола, Мијић, прошао кроз четворицу дефанзиваца Партизана а онда и шутирао. Погодио је стативу.
33. минут
Кренуо је Партизан напред, са играчем мање мора да јури гол заостатка. Без праве прилике од примљеног гола.
24. минут
Гол! Мијић погађа са пенала, Нови Пазар води са 1:0.

22. минут
Пенал за Нови Пазар, Саничанин је оборио ривала у казненом и добио други жути картон, те је искључен са меча. Партизан остаје са играчем мање.
20. минут
Узвраћају домаћи шутем, али право у руке Стевановића. Плаво-бели су тражили пенал, нису га добили.
18. минут
Прва озбиљна prilika.Natho, који је због бола после ударца малтене стајао на једној нози је сјајно проиграо Рикарда, који је шутирао поред гола. Жути картон показан је клупи Пазараца.

11. минут
Није се много тога променило на терену. Гости имају лопту, док Пазарци покушавају из контре.

5. минут
Партизан контролише игру на старту меча. Црно-бели размењују велики број пасова, али без лопте према напред. Мениг је први запретио са ивице шеснаестерца, Кљајич је врло добро интервенисао.

Утакмица је почела.

Уочи меча:

Са три пораза сезону су почели у Новом Пазару. Њих су редом надиграли Вождовац, Чукарички, а затим и Јавор, те је тим са југа Србије једини без и једног бода у националном првенству.

Партизан после три кола заузима четврто место, и већ заостаје четири бода за лидером, Црвеном Звездом. Иако је било говора о смени тренера Парног ваљка, Илије Столице, клуб је напустио спортски директор, Ивица Илиев.

Прошле сезоне, Партизан је оба пута савладао Нови Пазар, а на претпоследњем гостовању овом тиму, доживео је пораз, 5. августа 2020. године, када је изгубио са 3:2.

Најновије вести о ФК Партизан можете наћи ОВДЕ.