MINA IZ SURDULICE: Radnik ponovo šokirao Zvezdu

13.12.2021. 17:26
Mirko Ivanić
Mirko Ivanić / Izvor: MN Press

Meč je završen rezultatom 1:1.

Surdulički Radnik pokazao se kao vrlo tvrd orah za Crvenu zvezdu ove sezone pošto je posle pobede u meču igranom sredinom oktobra tim sa juga Srbije uspeo da osvoji bod u utakmici 20. kola igranoj na stadionu ''Rajko Mitić. Zvezda i Radnik odigrali su 1:1 (1:0).

SNEG PRAVI PROBLEME PO SRBIJI: Vidite kako izgleda teren na Marakani nekoliko sati pred meč sa Radnikom

ŽREB ZA LIGU EVROPE: Crvena zvezda nije bila u BUBNJU, ali je saznala šta je čeka na proleće

OHI VEĆ BACIO ZVEZDAŠE U TRANS: Dolazim da DAJEM golove i OSVAJAM trofeje! (FOTO)

Odmah je Zvzeda pretila, pa je Katai u 3. i 5. minutu propustio dobre prilike za Zvezdu, da bi Radnik uzvratio. Bogdanovski dva puta u 11. i 16. i jednom Janjić u 17. minutu su oprobali udarace, ali je Borjan bio na mestu. Golam gostiju Ranđelović odlično je branio na ovom meču zaustavljajući udarce Bena i Kange, dok je Ivanić pogodio spoljni deo mreže u 26. minutu. Međutim, u 36. minutu je Ranđelović napravio veliku glupsot oborivši Erakovića kome je lopta bežala, a sudija Maksimović je posle provere VAR-a dosudio penal koji je iskoristio Katai za vođstvo Zvezde. Sedam minuta kasnije ponovo je Maksimović konsultovao VAR pošto je Ben dobio udarac laktom i dosudio još jedan penal, ali je Katai ovog puta bio neprecizan, pa su crveno-beli sa minimalnim vođstvom otišli na veliki odmor.

Krenula je Zvezda ofnazivno i u drugom poluvremenu. Kanga je pokušao u 47. minutu, ali je Ranđelović bio na mestu kao i pet minuta kasnije kada je iz slobodnog udarca pokušao Ben. Katai je u 55. minutu lukavo pokušao da plasira loptu koja je otišla tik pored stative. Pokušavala je Zvezda da reši pitanje pobednika meča, ali je propuštala prilike kao što je Stanićeva u 65. ičli Ivanićeva u 69. minutu. Radnik je zapretio preko Janjića u 70. minutu, da bi u 83. gosti kaznili promađšaje domaćina i stigli do izjednačenja. Lukić je centrirao sa desne strane, a Stamenković bio najviši u skoku i glavom postigao lep gol za izjednačenje. Pokušala je Zvezda da ipak stigne do tri boda u prestalih desetak minuta, ali su gosti uspeli da se odbrane i ostanu nesavladani u duelima sa crveno-belima ove sezone.

CRVENA ZVEZDA - RADNIK 1:1 (1:0)

STADION: Rajko Mitić

STRELCI: Katai 36pen - Stamenković 83

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Dragović, Eraković, Rodić (od 58. Degenek), Kanga (od 73. Nikolić), Srnić, Ben (od 58. Falko), Ivanić, Katai (od 73. Krstičić), Pavkov (od 58. Lazetić).

RADNIK: Ranđelović, Nedeljković (od 73. Stamenković), Radmanovac, Oreščanin, Jokić, Medić (od 60. Biber), Subotić (od 60. Bjedov), Bogdanovski, Janjić (od 73. Petrović), Spasić, Milovanović (od 60. Lukić).

Fudbaleri Crvene zvezde od 18 časova dočekuju na stadionu ''Rajko Mitić'' u 18. kolu Superlige Srbije ekipu Radnika iz Surdulice, jedini tim koji je crveno-belima naneo poraz ove sezone. Ovo je poslednji meč Zvezde pred domaćim navijačima u jesenjem delu sezone, pošto će u poslednjem kolu gostovati TSC-u.

Crvena zvezda nalazi se trenutno na drugom mestu šampionata sa tri boda manje od Partizana i ovo je prilika četi Dejana Stankovića da ostane u korak sa Partizanom. Klub iz Ljutice Bogdana u dobrom raspoloženju čeka meč protiv dužnika, posle plasmana u osminu finala Lige Evrope remijem protiv Brage u Polrtugaliji.

Dejan Stanković ni na ovom meču neće moći da računa na povređenog Sekua Sanoga dok su pod znakom pitanja Veljko Nikolić i Filipo Falko. Lui Dioni je, čini se, završio svoj boravak u Beogradu, a u protokolu za meč protiv Radnika nema ni Rišaira Živkovića.

90+3. minut
Kraj meča, Radnik je uspeo da ostane neporažen u Beogradu.
89. minut
Šut Ivanića je lako odbranio Ranđelović.
83. minut
1:1!!! Posle sijaset propuštenih prilika Zvezde, stigla je kazna crveno-bele. Stamenković je odlično reagovao na centaršut Lukića i savladao Borjana.
73. minut
Dvostruka izmena u oba tima. U Zvezdi su Katai i Kanga izašli, a ušli Nikolić i Krstičić. U Radniku su izašli Janjić i Nedeljković, a ušli su Petrović i Stamenković.
70. minut
Prvi put preti Radnik u nastavku. Janjić je šutirao pored gola.
69. minut
Ivanić propušta dobru priliku, sa 16 metara je šutirao, ali nije bio precizan.
65. minut
Lazetić je glavom pokušao, ali je ta lopta bila lak plen za Ranđelovića.
60. minut
Trostruka izmena i u Radniku. Izašli su Medić, Subotić i Milovanović, a ušli su Biber, Bjedov i Lukić.
59. minut
Nova prilika za Zvezdu, Ivnaić je šutirao iskosa sa leve strane, aloi je lopta otišla pored gola.
57. minut
Trostruka izmena u Zvezdi izašli su Pavkov, Rodić i Ben, a ušli su Falko, Degenek i Lazetić.
55. minut
Katai je pokušao da plasira loptu sa 16 metara, a lopta je završila malo pored stative.
52. minut
Ponovo je Ben pokušao iz slobodnog udarca, dobro je šutirao, ali je dobro intervenisao Ranđelović.
47. minut
Prva je Zvezda zapretila u drugom poluvremenu preko Kange koji je snažno šutirao pravo u Ranđelovića.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME

45+4. minut
Kraj zanimljivog prvog poluvremena.
43. minut
Imala je Crvena zvezda još jedan penal posle faula Jokića nad Benom, koji je dosuđen posle provere VAR sistema, ali je Katai ovog puta bio neprecizan.
36. minut
1:0!!! Vodi Crvena zvezda golom Kataija iz penala. Ranđelović je napravio veliku glupost i nepotrebno oborio Erakovića, a sudija Maksimović je posle provere VAR sistema dosudio jedanaesterac. Ranđelović je pročitao u koju stranu će Katai šutirati, ali nije mogao da zaustavi njegov šut.
28. minut
Kanga je pokušao u svom stilu, sa skoro 20 metara, ali još jednom dobro brani Ranđelović.
26. minut
Odlična prilika za Zvezdu, Ben je uposlio Ivanića koji je sa 12 metara pogodio spoljni deo mreže.
21. minut
Odličan pokušaj Bena iz slobodnog udarca, ali je fantastično odbranio Ranđelović.
17. minut
Ponov preti Radnik, Janjić je šutirao, ali pravo u Borjana.
16. minut
Dobra prilika za Radnik, ponovo je Bogdanovski šutirao oštro po zemlji sa 16 metra, a Borjan je loptu izbacio u korner.
11. minut
Prvi pokušaj Radnika, Bogdanovski je šutirao sa dvadesetak metara, ali je Borjan bio na mestu.
5. minut
Ponov Katai u dobroj prilici, Dragović mu je centrirao, ali je Katai glavom loptu poslao preko gola.
3. minut
Prva prilika za Zvezdu, Katai je šutirao, ali je Ranđelović odlično intervenisao, da bi Ivanić u nastavku akcije šutirao preko gola.