МИНА ИЗ СУРДУЛИЦЕ: Радник поново шокирао Звезду

13.12.2021. 17:26
Mirko Ivanić
Мирко Иванић / Извор: МН Press

Меч је завршен резултатом 1:1.

Сурдулички Радник показао се као врло тврд орах за Црвену звезду ове сезоне пошто је после победе у мечу играном средином октобра тим са југа Србије успео да освоји бод у утакмици 20. кола играној на стадиону ''Рајко Митић. Звезда и Радник одиграли су 1:1 (1:0).

СНЕГ ПРАВИ ПРОБЛЕМЕ ПО СРБИЈИ: Видите како изгледа терен на Маракани неколико сати пред меч са Радником

ЖРЕБ ЗА ЛИГУ ЕВРОПЕ: Црвена звезда није била у БУБЊУ, али је сазнала шта је чека на пролеће

ОХИ ВЕЋ БАЦИО ЗВЕЗДАШЕ У ТРАНС: Долазим да ДАЈЕМ голове и ОСВАЈАМ трофеје! (ФОТО)

Одмах је Звзеда претила, па је Катаи у 3. и 5. минуту пропустио добре прилике за Звезду, да би Радник узвратио. Богдановски два пута у 11. и 16. и једном Јањић у 17. минуту су опробали удараце, али је Борјан био на месту. Голам гостију Ранђеловић одлично је бранио на овом мечу заустављајући ударце Бена и Канге, док је Иванић погодио спољни део мреже у 26. минуту. Међутим, у 36. минуту је Ранђеловић направио велику глупсот оборивши Ераковића коме је лопта бежала, а судија Максимовић је после провере ВАР-а досудио пенал који је искористио Катаи за вођство Звезде. Седам минута касније поново је Максимовић консултовао ВАР пошто је Бен добио ударац лактом и досудио још један пенал, али је Катаи овог пута био непрецизан, па су црвено-бели са минималним вођством отишли на велики одмор.

Кренула је Звезда офназивно и у другом полувремену. Канга је покушао у 47. минуту, али је Ранђеловић био на месту као и пет минута касније када је из слободног ударца покушао Бен. Катаи је у 55. минуту лукаво покушао да пласира лопту која је отишла тик поред стативе. Покушавала је Звезда да реши питање победника меча, али је пропуштала прилике као што је Станићева у 65. ичли Иванићева у 69. минуту. Радник је запретио преко Јањића у 70. минуту, да би у 83. гости казнили промађшаје домаћина и стигли до изједначења. Лукић је центрирао са десне стране, а Стаменковић био највиши у скоку и главом постигао леп гол за изједначење. Покушала је Звезда да ипак стигне до три бода у престалих десетак минута, али су гости успели да се одбране и остану несавладани у дуелима са црвено-белима ове сезоне.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - РАДНИК 1:1 (1:0)

СТАДИОН: Рајко Митић

СТРЕЛЦИ: Катаи 36пен - Стаменковић 83

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Драговић, Ераковић, Родић (од 58. Дегенек), Канга (од 73. Николић), Срнић, Бен (од 58. Фалко), Иванић, Катаи (од 73. Крстичић), Павков (од 58. Лазетић).

РАДНИК: Ранђеловић, Недељковић (од 73. Стаменковић), Радмановац, Орешчанин, Јокић, Медић (од 60. Бибер), Суботић (од 60. Бједов), Богдановски, Јањић (од 73. Петровић), Спасић, Миловановић (од 60. Лукић).

Фудбалери Црвене звезде од 18 часова дочекују на стадиону ''Рајко Митић'' у 18. колу Суперлиге Србије екипу Радника из Сурдулице, једини тим који је црвено-белима нанео пораз ове сезоне. Ово је последњи меч Звезде пред домаћим навијачима у јесењем делу сезоне, пошто ће у последњем колу гостовати ТСЦ-у.

Црвена звезда налази се тренутно на другом месту шампионата са три бода мање од Партизана и ово је прилика чети Дејана Станковића да остане у корак са Партизаном. Клуб из Љутице Богдана у добром расположењу чека меч против дужника, после пласмана у осмину финала Лиге Европе ремијем против Браге у Полртугалији.

Дејан Станковић ни на овом мечу неће моћи да рачуна на повређеног Секуа Санога док су под знаком питања Вељко Николић и Филипо Фалко. Луи Диони је, чини се, завршио свој боравак у Београду, а у протоколу за меч против Радника нема ни Ришаира Живковића.

90 3. минут
Крај меча, Радник је успео да остане непоражен у Београду.
89. минут
Шут Иванића је лако одбранио Ранђеловић.
83. минут
1:1!!! После сијасет пропуштених прилика Звезде, стигла је казна црвено-беле. Стаменковић је одлично реаговао на центаршут Лукића и савладао Борјана.
73. минут
Двострука измена у оба тима. У Звезди су Катаи и Канга изашли, а ушли Николић и Крстичић. У Раднику су изашли Јањић и Недељковић, а ушли су Петровић и Стаменковић.
70. минут
Први пут прети Радник у наставку. Јањић је шутирао поред гола.
69. минут
Иванић пропушта добру прилику, са 16 метара је шутирао, али није био прецизан.
65. минут
Лазетић је главом покушао, али је та лопта била лак плен за Ранђеловића.
60. минут
Трострука измена и у Раднику. Изашли су Медић, Суботић и Миловановић, а ушли су Бибер, Бједов и Лукић.
59. минут
Нова прилика за Звезду, Ивнаић је шутирао искоса са леве стране, алои је лопта отишла поред гола.
57. минут
Трострука измена у Звезди изашли су Павков, Родић и Бен, а ушли су Фалко, Дегенек и Лазетић.
55. минут
Катаи је покушао да пласира лопту са 16 метара, а лопта је завршила мало поред стативе.
52. минут
Поново је Бен покушао из слободног ударца, добро је шутирао, али је добро интервенисао Ранђеловић.
47. минут
Прва је Звезда запретила у другом полувремену преко Канге који је снажно шутирао право у Ранђеловића.
46. минут
Почело је друго полувреме.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 4. минут
Крај занимљивог првог полувремена.
43. минут
Имала је Црвена звезда још један пенал после фаула Јокића над Беном, који је досуђен после провере ВАР система, али је Катаи овог пута био непрецизан.
36. минут
1:0!!! Води Црвена звезда голом Катаија из пенала. Ранђеловић је направио велику глупост и непотребно оборио Ераковића, а судија Максимовић је после провере ВАР система досудио једанаестерац. Ранђеловић је прочитао у коју страну ће Катаи шутирати, али није могао да заустави његов шут.
28. минут
Канга је покушао у свом стилу, са скоро 20 метара, али још једном добро брани Ранђеловић.
26. минут
Одлична прилика за Звезду, Бен је упослио Иванића који је са 12 метара погодио спољни део мреже.
21. минут
Одличан покушај Бена из слободног ударца, али је фантастично одбранио Ранђеловић.
17. минут
Понов прети Радник, Јањић је шутирао, али право у Борјана.
16. минут
Добра прилика за Радник, поново је Богдановски шутирао оштро по земљи са 16 метра, а Борјан је лопту избацио у корнер.
11. минут
Први покушај Радника, Богдановски је шутирао са двадесетак метара, али је Борјан био на месту.
5. минут
Понов Катаи у доброј прилици, Драговић му је центрирао, али је Катаи главом лопту послао преко гола.
3. минут
Прва прилика за Звезду, Катаи је шутирао, али је Ранђеловић одлично интервенисао, да би Иванић у наставку акције шутирао преко гола.