PARTIZAN NEMOĆAN NA AZURNOJ OBALI: Nica nadigrala crno-bele uz diskutabilni OFSAJD!

27.10.2022. 18:13
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: FK Partizan

Komplikuje se situacija u grupi...

Fudbaleri Partizana poraženi su u Nici u meču petog kola grupe D Lige konferencija, rezultatom 2:1.

MAJSTORIJA: Mesijeva ”lepotica” najlepša u Evropi (VIDEO)

SIMEONE JASAN: Ne dam OSTAVKU dok ne osvojimo Ligu šampiona!

PRAVA ISTINA: Srpskog fudbalera tukli saigrači, on krvav otišao sa nožem kod trenera, a onda se umešao Albanac

Nica je brzo uspostavila terensku inicijativu, s obzirom da je večeras imala imperativ pobede posle velikog kiksa u prošlom kolu protiv Slovackog na svom terenu.

Imali su domaći znatno veći posed lopte tokom prvog poluvremena, a Partizan se opredelio da iz kontranapada ugrožava gol rivala. Umalo se crno-belima to i isplatilo u 16. minutu kada je Rikardov šut iskosa sa desne strane zaustavio golman Bulka, kao i tri minuta kasnije kada je Natho pronašao Meniga na levoj strani, a ovaj šutirao pored Dantea, ali i pored leve stative gola domaćih.

Crno-beli su u defanzivi dobro obavljali posao i nisu dozvoljavali rivalu neke ozbiljnije prilike za gol sve do 29. minuta, kada je Nikola Pepe savladao golmana Popovića. Sve se dogodilo posle centaršuta Brauimija sa leve strane, lopta je bila upućena ka Labordeu, ali je Vujačić uspeo da je izbije ka ivici kaznenog prostora, gde je Pepe brže reagovao od Fejse, uputio precizan šut u donji levi ugao gola nemoćnog Popovića - 1:0 za Nicu.

Mogli su domaći da dupliraju prednost u 39. minutu meča kada je Pepe sa leve strane poslao loptu ka Labordeu, koga je Urošević uspeo da omete da ne uputi bolji udarac ka Popoviću, a golman Partizana je na kraju tu loptu izbio u polje.

Tek što je počelo drugo poluvreme, nova velika opasnost po gol Partizana.

Labord je primio loptu u kaznenom prostoru crno-belih, opet je bio u duelu sa Vujačićem, ali je iz okreta uspeo da uputi udarac i pogodi desnu stativu gola crno-belih!

u 72. minutu Partizan je mogao da ugrozi gol domaćih, prva veća opasnost pred golom Nice, ali Rikardo i Pavlović su se spetljali na ivici kaznenog prostora, Pavlović je verovatno očekivao šut Rikarda, on je umesto toga odlučio na pas, i to pogrešan.

Ali, to je bila samo najava onoga što je usledilo već u 74. minutu! Urošević je sa leve strane poslao loptu na ivicu kaznenog prostora gde su opet delovali i Rikardo i Pavlović. Ovoga puta Pavlović asistira za Rikarda, a najbolji strelac crno-belih pogađa donji levi ugao gola golmana Bulke - 1:1!

Kratko je trajala radost Partizana, jer Nica samo tri minuta kasnije vraća rezultatsku prednost. Imali su domai i sreće u ovoj situaciji, jer je lopta pogodila Belića posle šuta Lemine iskosa sa leve strane i prevarila Popovića - 2:1.

Partizan je u nadoknadi vremena mogao i do penala, kada je Urošević oboren u kaznenom prostoru Nice, ali sudija je umesto penala dosudio ofsajd kapitena Partizana!

Dalje kalkulacije su stavljene na čekanje jer je drugi meč ove grupe između Slovackog i Kelna odložen zbog lošeg vremena.

Upravo sa češkim prestavnikom igraju fudbaleri Partizana narednog četvrtka, dok će Nica sa Kelnom odmeriti snage.

Detaljniji tok meča možete ispratiti u nastavku teksta.

NICA - PARTIZAN 2:1

Drugo poluvreme

KRAJ MEČA;
Ekipa Partizana poražena je u Nici rezultatom 2:1!
90+4
BRANI POPOVIĆ! Labort je probio sve do peterca, i šutirao iz mrtvog ugla, ali je mladi Popović ponovo sjajno intervenisao!
90+4
JAK UDARAC PRIMIO JE UROŠEVIĆ U KAZNENOM PROSTORU! Sudija se oglasio, ali ipak zbog ofsajda. Da li je Partizan oštećen?
90. Minut
Igraće se još 4 minuta!
86. Minut
Mladi fudbaler Partizana u igri umesto strelca jedinog gola Partizana Rikarda Gomeša. Sve je manje vremena da crno-beli urade nešto.
77. Minut
GOOL!! Dosta su dugo kombinovali igrači Nice u kaznenom prostoru Partizana, Lemina je iskosa šutirao, zakačila je ta lopta Belića, prevarila Popovića i završava u mrežu... 2:1 vode domaći
74. Minut
GOOOOL!!! Rikardo Gomeš poravnava rezultat! Nakon gužve u šesnaestercu gostiju, odbila se lopta do Gomeša koji šutira iz prve pravo u mrežu domaćina! 1:1
72. Minut
Lutovac i Terzić na terenu. Igru su napustili Menig i Dijabate.
64. Minut
TRAŽE PENAL IGRAČI NICE! Labort pada u kaznenom prostoru nakon intervencije Živkovića, ali sudija pokazuje da je to premalo za penal. Ofanziva domaćih se nastavlja, Partizan i dalje na svojoj polovini.
61. Minut
NOVA IZMENA U PARTIZANU! Traore napušta teren, u igru ulazi Strahinja Pavlović.
58. Minut
Bard je prihvatio odbitak odbrane Partizanax namestio se i šutirao sa oko 18 metara ali sjajno je intervenisao golman Partizana Aleksandar Popović! Ostaje 1:0 za Nicu.
56. Minut
Crno-beli o dalje u defanzivi. Brza igra domaćih, uglavnom bazirana na dva kontakta sa loptom i potom dodavanja doprinela je tome da su svu crno-beli fudbaleri već desetak minuta samo na svojoj polovini.

FK Partizan

47. Minut
STATIVA! Laport je iskosa šutirao, lopta pogađa desnu stativu i odlazi van terena.
46. Mimut
POČELO JE DRUGO POLUVREME! Igru je napustio Ljubomir Fejsa, a na terenu je Kristijan Belić.

Prvo poluvreme

45+1
KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Nica - Partizan 1:0
45. Minut
NOVA ŠANSA ZA NICU! Novi prodor domaćih ide preko Braimija koji je stigao do peterca Partizana, šutirao ali blokira to Marković.
39. Minut
POPOVIČ SPASAVA PARTIZAN! Brza kontra domaćih! Laport je uklizao na centaršut i tako zahvatio loptu, ali je golman Partizana uspeo da spreči damta lopta ode u gol.
35. Minut
Razigrali su se igrači Nice nakon postignutog prvog gola. Partizan je povučen u odbranu dok domaći kombinuju i kruže oko kaznenog prostora.
29. Minut
GOOOL!!!! Vodi ekipa Nice. Nakon centaršuta, Vujačić je nedovoljno dobro odbio tu loptu, Fejsa je zakasnio da rasčisti, lopta stiže do Nikolasa Pepea koji je šutom savlado golmana Popovića!
20. Minut
ODLIČNA ŠANSA PARTIZANA! Sjajna kontra crno-belih, lopta je došla do Meniga koji je uputio udarac, ali pored gola!
16. Minut
RIKARDO U ŠANSI! Dobio je napadač sa Zelenortskih ostrva nešto bržu loptu u prostor. Otišao je previše iskosa, ali ipak i iz te pozicije uspeo da šutira veoma dobro. Dobra je bila i reakcija Bulke na golu domaćina. Najbolja prilika za Partizan do sada.
13. Minut
PRVA ŠANSA PARTIZANA! Išlo je to po desnoj strani preko Dijabatea koji odigrava do Traorea. Vezni fudbaler Partizana je uputio udarac, ali je to bilo izuzetno traljavo i bezopasno za golamana Nice. Ništa ni od kornera, iako se isprva činilo da je lopta kačila nekoga od defanzivaca domaćina
06. Minut
ŠANSA ZA NICU! Dobro je odreagovao Laport na centaršut, zahvatio loptu glavom, ali ona odlazi pored gola Partizana.