VANJA PONOVO BRILJIRAO: Torino slavio u Firenci!

21.01.2023. 23:04
Vanja Milinković Savić
Vanja Milinković Savić / Izvor: Profimedia

Važna pobeda...

Fudbaleri Torina pobedili su Fiorentinu u gostima rezultatom 1:0 u 19. kolu italijanske Serije A.

NAPOLI GAZI KA SKUDETU: Južnjaci srušili i Salernitanu!

PREMIJER LIGA: Vest Hemu derbi začelja, goleada Lestera i Brajtona

NAVIJAČI JUVENTUSA SU OVO ŽELELI DA ČUJU: Posle oduzimanja 15 bodova, oglasio se Dušan Vlahović

Gol za pobedu postigao je Aleksej Mirančuk, a Torino sada 26 bodova na sedmoj poziciji na tabeli. Fiorentina je deveta sa tri boda manje.

U prvom poluvremenu otvorena borba i dinamičan fudbal u Firenci.

Imali su i jedni i drugi po nekoliko izglednih situacija. Gosti su prvi mogli do vođstva, a Demba Sek je pogodio prečku u 22. minutu, kada je gađao sa ruba šesnaesterca.

Fiorentina je kolosalnu šansu stvorila u 30. minutu. Šutirao je Kuame, a Vanja Milinković-Savić bravurozno intervenisao.

Torino je ovaj promašaj Kuamea kaznio već u 33. minutu. Amrabat je poslao očajan poprečni pas i pokrenuo ubitačnu akciju gostiju. Vojvoda je povukao loptu sa leve strane, odigrao desno za Alekseja Mirančuka, a Rus je napravio par koraka i prefinjenim udarcem levom nogom sa 15 metara postigao efektan pogodak, za 0:1.

U drugom poluvremenu je domaćin imao inicijativu, pokušavao je uglavnom dugim loptama, ali nije uspeo da nađe put do gola odličnog Milikovića-Savića.

Luka Jović je ima veliku šansu u 90. minutu, imao je prazan gol ispred sebe, posle jedine loše reakcije Milinkovića-Savića na meču, ali je oklevao sa udarcem, pa ga je Zima stigao i izblokirao.

Samo minut kasnije nova velika prilika za Fiorentinu. Jović je uposlio Baraka, čiji udarac iz idealne pozicije zaustavio Vanja.

Milenković je odigrao ceo meč za Fiorentinu, Terzić je ušao u 46. minutu, a Jović u 54.

Terzić je uputio nekoliko opasnih centaršuteva sa leve strane, ali ih njegovi saigrači nisu koristili.

Radonjić je utakmicu presedeo na klipu Torina, dok Lukić zbog povrede nije bio u protokolu.

BONUS GALERIJA: Pogledajte kako izgleda Nora Segura, bivša devojka Tima Hauarda