ВАЊА ПОНОВО БРИЉИРАО: Торино славио у Фиренци!

21.01.2023. 23:04
Vanja Milinković Savić
Вања Милинковић Савић / Извор: Профимедиа

Важна победа...

Фудбалери Торина победили су Фиорентину у гостима резултатом 1:0 у 19. колу италијанске Серије А.

НАПОЛИ ГАЗИ КА СКУДЕТУ: Јужњаци срушили и Салернитану!

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Вест Хему дерби зачеља, голеада Лестера и Брајтона

НАВИЈАЧИ ЈУВЕНТУСА СУ ОВО ЖЕЛЕЛИ ДА ЧУЈУ: После одузимања 15 бодова, огласио се Душан Влаховић

Гол за победу постигао је Алексеј Миранчук, а Торино сада 26 бодова на седмој позицији на табели. Фиорентина је девета са три бода мање.

У првом полувремену отворена борба и динамичан фудбал у Фиренци.

Имали су и једни и други по неколико изгледних ситуација. Гости су први могли до вођства, а Демба Сек је погодио пречку у 22. минуту, када је гађао са руба шеснаестерца.

Фиорентина је колосалну шансу створила у 30. минуту. Шутирао је Куаме, а Вања Милинковић-Савић бравурозно интервенисао.

Торино је овај промашај Куамеа казнио већ у 33. минуту. Амрабат је послао очајан попречни пас и покренуо убитачну акцију гостију. Војвода је повукао лопту са леве стране, одиграо десно за Алексеја Миранчука, а Рус је направио пар корака и префињеним ударцем левом ногом са 15 метара постигао ефектан погодак, за 0:1.

У другом полувремену је домаћин имао иницијативу, покушавао је углавном дугим лоптама, али није успео да нађе пут до гола одличног Миликовића-Савића.

Лука Јовић је има велику шансу у 90. минуту, имао је празан гол испред себе, после једине лоше реакције Милинковића-Савића на мечу, али је оклевао са ударцем, па га је Зима стигао и изблокирао.

Само минут касније нова велика прилика за Фиорентину. Јовић је упослио Барака, чији ударац из идеалне позиције зауставио Вања.

Миленковић је одиграо цео меч за Фиорентину, Терзић је ушао у 46. минуту, а Јовић у 54.

Терзић је упутио неколико опасних центаршутева са леве стране, али их његови саиграчи нису користили.

Радоњић је утакмицу преседео на клипу Торина, док Лукић због повреде није био у протоколу.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа Нора Сегура, бивша девојка Тима Хауарда