SUPERLIGA SRBIJE: Zvezda slavila protiv Partizana, titula se vraća na Marakanu (VIDEO+FOTO)

14.04.2018. 18:13
Fudbalski Večiti derbi
Fudbalski Večiti derbi / Izvor: MN Press

Meč odigran na stadionu Rajko Mitić.

Crvena zvezda je pobedila Partizan 2:0 u 157. Večitom derbiju i tako praktično obezbedila titulu prvaka Srbije, pošto sad ima devet, a praktično deset bodova više od crno-belih. Zvezda je apsolutno zasluženo pobedila najljućeg rivala, prelomila je meč sa dva brza gola, dok je Partizan bio daleko ispod nivoa koji je potreban za Večiti derbi. Crveno-beli su pobedom prekinuli neugodni niz od čak sedam utakmica u oba takmičenja u kojima nisu savladali Partizan, kome posle gubitka titule ostaje da pokuša da odbrani pehar u Kupu.

RAŽESTIO SE PREDSEDNIK BUDUĆNOSTI: Evo šta je PORUČIO Čoviću i Zvezdi pred četvrti meč u Morači (FOTO)

PLEJ-OF SUPERLIGE: Radnički sa DVA igrača više pobedio Čukarički

A NEKADA SU BILI SAIGRAČI: Tores prelazi u Paunov Čikago?

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 2:1

STRELCI: Radonjić u 19. i Pešić u 21. za Crvenu zvezdu, a Ožegović u 90+8. minutu za Partizan.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Babić, Le Talek, Rodić, Krstičić, Jovičić, Srnić (od 90. Adžić), Ben (od 90+3. Milijaš), Radonjić (od 81. Donald), Pešić.

PARTIZAN: Stojković, Vulićvić, N R Miletić, Marković, N G Miletić, Zdjelar, Pantić, Đerlek (od 53. Tošić), Janković (od 88. Suma), Ožegović, Tavamba (od 81. Ivanović).

SUDIJA: Danilo Grujić. GLEDALACA: 35.131. ŽUTI KARTON: Radonjić, Babić, Borjan, Stojković, Donald i Pešić (Crvena zvezda), Ožegović, Janković i Pantić (Partizan). CRVENI KARTONI: Donald (Crvena zvezda) i Suma (Partizan) u 90+9. minutu.

TOK UTAKMICE

KRAJ!

Gužva posle gola, sudija Grujić isključuje Donalda i Sumu.

90+8. - GOOOOOL! Ožegović matira Borjana za konačnih 2:1.

90+7. penal za Partizan! Le Talek vuče za dres Ožegovića.

Igraće se šest minuta nadoknade.

87. minut - Tošić iz slobodnjaka sa 25 metara odlično šutira, ali Borjan čudesnom intervencijom sprečava gol.

86. minut - žuti kartoni zbog koškanja za Stojkovića i Jankovića.

83. minut - novi pokušaj Ožegovića glavom, ali pored gola.

81. minut - izmene na obe strane, ušli su Donald i Ivanović., izašli strelac Radonjić i neprimetni Tavamba.

78. minut - žuti karton za Pešića.

75. minut - šansa za Partizan, ali Ožegović sa desetak metara šutira visoko iznad gola.

Meč je nastavljen posle trominutne pauze.

66. minut - PREKID! - navijači Partizana su izazvali incident na zapadnoj tribini, pa je sudija Danilo Grujić privremeno prekinuo meč.

64. minut - Napad Partizana, ali Tavamba kasni sa dodavanjem.

57. minut - Babić faulira Ožegovića, sudija Danilo Grujić obojici pokazuje žute kartone.

53. minut - prva izmena na utakmici, iskusni Zoran Tošić menja Armina Đerleka.

48. minut - povreda levog beka Partizana Miletića, kom je ukazivana pomoć, ali se vratio u igru.

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minut - Šansa za Bena, posle polukontre, ali napadač sa Komora loše šutira sa ivice peterca.

39. minut - prvi ozbiljniji napad Partizana, Ožegović šutira iz mrtvog ugla, Borjan lako brani.

38. minut - apsolutna dominacija Zvezde, Partizan nije imao nijedan konkretan napad.

30. minut - Nova konfuzija u odbrani Partizana, na kraju korner za Crvenu zvezdu, posle kog Zvezda ima novu šansu, ali Stojković brani udarac Radonjića. .

23. minut - nova šansa za Zvezdu, ali Ben se ne snalazi na petercu i lopta se odbija u gol-aut.

Video file

21. minut - GOOOOOOOOOOOOL - 2:0 - Pešić! najbolji strelac Zvezde šalje loptu u praznu mrežu sa dva metra.

19. minut - GOOOOOOOOOOOOL - Radonjić matira Stojkovića majstorskim udarcem sa ivice šesanesterca.

ĐUKIĆ UJEO GROBARE ZA SRCE: Ovo nije SMEO da im URADI! (FOTO)

17. - minut - Zvezda je imala priliku, ali je Srnić vrlo loše reagovao. Babić je sa desne strane vratio glavom loptu u sredinu, tamo je ostao sam Srnić, ali nije uspeo da zahvati loptu kako je želeo. Stojković ju je bez problema pokupio...

9. minut - prvi napad Partizana, ali levi bek Miletić ne uspeva da centrira.

4. minut - prva akcija na meču, Ben centrira iskosa sa 25 metara iz slobodnog udarca, ali odbrana Partizana izbacuje loptu daleko od gola. Igrači Zvezde su reklamirali penal, tvrdeći da je mladi Marković igrao rukom.