СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Звезда славила против Партизана, титула се враћа на Маракану (ВИДЕО+ФОТО)

14.04.2018. 18:13
Fudbalski Večiti derbi
Фудбалски Вечити дерби / Извор: МН Press

Меч одигран на стадиону Рајко Митић.

Црвена звезда је победила Партизан 2:0 у 157. Вечитом дербију и тако практично обезбедила титулу првака Србије, пошто сад има девет, а практично десет бодова више од црно-белих. Звезда је апсолутно заслужено победила најљућег ривала, преломила је меч са два брза гола, док је Партизан био далеко испод нивоа који је потребан за Вечити дерби. Црвено-бели су победом прекинули неугодни низ од чак седам утакмица у оба такмичења у којима нису савладали Партизан, коме после губитка титуле остаје да покуша да одбрани пехар у Купу.

РАЖЕСТИО СЕ ПРЕДСЕДНИК БУДУЋНОСТИ: Ево шта је ПОРУЧИО Човићу и Звезди пред четврти меч у Морачи (ФОТО)

ПЛЕЈ-ОФ СУПЕРЛИГЕ: Раднички са ДВА играча више победио Чукарички

А НЕКАДА СУ БИЛИ САИГРАЧИ: Торес прелази у Паунов Чикаго?

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 2:1

СТРЕЛЦИ: Радоњић у 19. и Пешић у 21. за Црвену звезду, а Ожеговић у 90 8. минуту за Партизан.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Бабић, Ле Талек, Родић, Крстичић, Јовичић, Срнић (од 90. Аџић), Бен (од 90 3. Милијаш), Радоњић (од 81. Доналд), Пешић.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Вулићвић, Н Р Милетић, Марковић, Н Г Милетић, Здјелар, Пантић, Ђерлек (од 53. Тошић), Јанковић (од 88. Сума), Ожеговић, Тавамба (од 81. Ивановић).

СУДИЈА: Данило Грујић. ГЛЕДАЛАЦА: 35.131. ЖУТИ КАРТОН: Радоњић, Бабић, Борјан, Стојковић, Доналд и Пешић (Црвена звезда), Ожеговић, Јанковић и Пантић (Партизан). ЦРВЕНИ КАРТОНИ: Доналд (Црвена звезда) и Сума (Партизан) у 90 9. минуту.

ТОК УТАКМИЦЕ

КРАЈ!

Гужва после гола, судија Грујић искључује Доналда и Суму.

90 8. - ГОООООЛ! Ожеговић матира Борјана за коначних 2:1.

90 7. пенал за Партизан! Ле Талек вуче за дрес Ожеговића.

Играће се шест минута надокнаде.

87. минут - Тошић из слободњака са 25 метара одлично шутира, али Борјан чудесном интервенцијом спречава гол.

86. минут - жути картони због кошкања за Стојковића и Јанковића.

83. минут - нови покушај Ожеговића главом, али поред гола.

81. минут - измене на обе стране, ушли су Доналд и Ивановић., изашли стрелац Радоњић и неприметни Тавамба.

78. минут - жути картон за Пешића.

75. минут - шанса за Партизан, али Ожеговић са десетак метара шутира високо изнад гола.

Меч је настављен после троминутне паузе.

66. минут - ПРЕКИД! - навијачи Партизана су изазвали инцидент на западној трибини, па је судија Данило Грујић привремено прекинуо меч.

64. минут - Напад Партизана, али Тавамба касни са додавањем.

57. минут - Бабић фаулира Ожеговића, судија Данило Грујић обојици показује жуте картоне.

53. минут - прва измена на утакмици, искусни Зоран Тошић мења Армина Ђерлека.

48. минут - повреда левог бека Партизана Милетића, ком је указивана помоћ, али се вратио у игру.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

43. минут - Шанса за Бена, после полуконтре, али нападач са Комора лоше шутира са ивице петерца.

39. минут - први озбиљнији напад Партизана, Ожеговић шутира из мртвог угла, Борјан лако брани.

38. минут - апсолутна доминација Звезде, Партизан није имао ниједан конкретан напад.

30. минут - Нова конфузија у одбрани Партизана, на крају корнер за Црвену звезду, после ког Звезда има нову шансу, али Стојковић брани ударац Радоњића. .

23. минут - нова шанса за Звезду, али Бен се не сналази на петерцу и лопта се одбија у гол-аут.

Video file

21. минут - ГООООООООООООЛ - 2:0 - Пешић! најбољи стрелац Звезде шаље лопту у празну мрежу са два метра.

19. минут - ГООООООООООООЛ - Радоњић матира Стојковића мајсторским ударцем са ивице шесанестерца.

ЂУКИЋ УЈЕО ГРОБАРЕ ЗА СРЦЕ: Ово није СМЕО да им УРАДИ! (ФОТО)

17. - минут - Звезда је имала прилику, али је Срнић врло лоше реаговао. Бабић је са десне стране вратио главом лопту у средину, тамо је остао сам Срнић, али није успео да захвати лопту како је желео. Стојковић ју је без проблема покупио...

9. минут - први напад Партизана, али леви бек Милетић не успева да центрира.

4. минут - прва акција на мечу, Бен центрира искоса са 25 метара из слободног ударца, али одбрана Партизана избацује лопту далеко од гола. Играчи Звезде су рекламирали пенал, тврдећи да је млади Марковић играо руком.