ZAVRŠEN PLEJ-AUT SUPERLIGE: Pobede Novog Pazara, Mladosti i Metalca

FK Mladost Lučani
FK Mladost Lučani / Izvor: MN Press

Sada nas čeka baraž.

Odigrana su preostala tri meča poslednjeg kola plej-auta Superlige Srbije.

ŠPANIJA RUTINSKI SA BELGIJOM: Poznato šta je Srbiji dovoljno za plasman u četvtrfinale

LIJESKIĆ SPASILAC: Orlići bolji od Turske, Srbija na korak od četvrtfinala EP

PIKSI SAOPŠTIO ŠIRI SPISAK REPREZENTACIJRE: Dva debitanta i povratnik Đuričić

Do pobeda su stigle ekipe Mladosti, Novog Pazara i Metalca.

Lučanci su do trijumfa stigli protiv Spartaka, bilo je 2:1, a strelac oba gola za domaći tim je bio Jojić.

Novosadski Proleter je kako je odigrao drugi deo sezone, odigrao i meč poslednje runde. Ponovo su crveno-beli razočarali, poraženi su na svom terenu od Novog Pazara 2:0, Mustafa i Maksimović su pogodili u završnici susreta.

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca su pretpreli poraz na svom terenu od Metalca (2:1), iako su vodili posle prvih 45. minuta. Joković je postigao autogol u 9. minutu za vođstvo tima Nenada Lalatovića, ali su Kragujevčani u 45. minutu ostali sa igračem manje, pa su gosti iz Gornjeg Milanovca u drugom delu golovima Krajišnika i Antonijevića ostvarili trijumf koji im neće mnogo značiti, pošto su prvenstvo završili na pretposlednjem mestu.

Tako da konačan bilans plej-auta domaćeg prvenstva glasi:

Iz lige su ispali Proleter i Metalac, dok će protivnike u baražu za ostanak u eliti čekati Novi Pazar i Radnički Kragujevac.

Radnik, Mladost, Spartak i Kolubara su ostali u ligi.

Da podsetimo, u baražu se sastaje 13. plasirana ekipa iz Superlige sa četvrtim timom Prve lige Srbije i 14. ekipa elitnog ranga sa onim koji završi kao treći u drugom rangu takmičenja.

Pobednik dvomeča će se plasirati ili ostati u Superligi.

Mečevi se igraju 25. i 29. maja, prema trenutnoj situaciji, pred poslednje kolo Prve lige Srbije, parovi bi trebalo da izgledaju ovako: