ЗАВРШЕН ПЛЕЈ-АУТ СУПЕРЛИГЕ: Победе Новог Пазара, Младости и Металца

FK Mladost Lučani
ФК Младост Лучани / Извор: МН Press

Сада нас чека бараж.

Одиграна су преостала три меча последњег кола плеј-аута Суперлиге Србије.

ШПАНИЈА РУТИНСКИ СА БЕЛГИЈОМ: Познато шта је Србији довољно за пласман у четвтрфинале

ЛИЈЕСКИЋ СПАСИЛАЦ: Орлићи бољи од Турске, Србија на корак од четвртфинала ЕП

ПИКСИ САОПШТИО ШИРИ СПИСАК РЕПРЕЗЕНТАЦИЈРЕ: Два дебитанта и повратник Ђуричић

До победа су стигле екипе Младости, Новог Пазара и Металца.

Лучанци су до тријумфа стигли против Спартака, било је 2:1, а стрелац оба гола за домаћи тим је био Јојић.

Новосадски Пролетер је како је одиграо други део сезоне, одиграо и меч последње рунде. Поново су црвено-бели разочарали, поражени су на свом терену од Новог Пазара 2:0, Мустафа и Максимовић су погодили у завршници сусрета.

Фудбалери Радничког из Крагујевца су претпрели пораз на свом терену од Металца (2:1), иако су водили после првих 45. минута. Јоковић је постигао аутогол у 9. минуту за вођство тима Ненада Лалатовића, али су Крагујевчани у 45. минуту остали са играчем мање, па су гости из Горњег Милановца у другом делу головима Крајишника и Антонијевића остварили тријумф који им неће много значити, пошто су првенство завршили на претпоследњем месту.

Тако да коначан биланс плеј-аута домаћег првенства гласи:

Из лиге су испали Пролетер и Металац, док ће противнике у баражу за останак у елити чекати Нови Пазар и Раднички Крагујевац.

Радник, Младост, Спартак и Колубара су остали у лиги.

Да подсетимо, у баражу се састаје 13. пласирана екипа из Суперлиге са четвртим тимом Прве лиге Србије и 14. екипа елитног ранга са оним који заврши као трећи у другом рангу такмичења.

Победник двомеча ће се пласирати или остати у Суперлиги.

Мечеви се играју 25. и 29. маја, према тренутној ситуацији, пред последње коло Прве лиге Србије, парови би требало да изгледају овако: