MUKE PARTIZANA I DVE SPORNE ODLUKE: Bitna pobeda crno-belih u Užicu, SVI NEZADOVOLJNI SUĐENJEM (VIDEO)

20.09.2020. 20:57 20:58
Partizan
Partizan / Izvor: Foto: FK Partizan
U Užicu se igra meč osmog kola domaćeg prvenstva.

Fudbaleri Partizana savladali su rezultatom 0:1 Zlatibor u osmom kolu Superlige Srbije. Jedini strelac na meču bio je Bibars Natho sa penala u 80. minutu.

Prvo poluvreme nije bilo oličenje fudbalske zabave, a ubedljivo najbitniji detalj bio je gol Partizana koji je poništen zbog navodnog ofsajda. Usporeni snimci su pokazali da sudija nije bio u pravu i da Bojan Matić nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

Nešto više šansi u nastavku meča, međutim sve je to izgledalo prilično jalovo dok arbitar Široki nije pokazao na belu tačku. Bunili su se fudbaleri Zlatibora, ali bilo je uzalud i Natho je mirno savladao Čupića.

Do kraja meča nije bilo promene. Partizan je sa ovom pobedom stigao do 18 bodova u ligi i trenutno druge pozicije. Zlatibor je ostao pretposlednji.

KRAJ MEČA! Partizan je slavio 0:1 protiv Zlatibora.
80'
Snimak Partizanovog pogotka:
80'
GOOOOOOOOOOOOOOL! Bibars Natho pogađa sa 11 metara, isto kao u Moldaviji. Jedan fudbaler Zlatibora je igrao rukom u kaznenom prostoru, a Natho u svom stilu miran sa bele tačke.
74'
Pokušao je Natho da proigra saigrače u kaznenom prostoru, međutim nisu se razumeli i vidi se sve manje nade na licima crno-belih fudbalera.

Lazar Marković
Lazar Marković / Izvor: Foto: FK Partizan

65'
Probao je Natho iz slobodnog udarca. Lepo je išla lopta, ali zakačila živi zid i samo korner.
60'
Pokušao je Marković iskosa sa leve strane, njegov projektil je završio pored stative.
57'
Miljković je bio u izglednoj poziciji, međutim jako slabo je šutirao.
51'
Asano je ušao u kazneni, pucao bez gledanja, ali lopta je prošla pored stative.

Počelo je drugo poluvreme!

Kraj prvog poluvremena. Fudbaleri Zlatibora i Partizana odigrali su prvih 45 minuta bez golova, a iako je više šansi imao Partizan, ne može se reći da i domaći nisu pretili. Ipak, bez golova, nadamo se da će ih biti u nastavku.
42'
Nova šansa za Partizan. Matić se okrenuo u kaznenom, ali je njegov udarac otišao daleko preko prečke.
41'
Lazar Marković je imao još jednu šansu, ali snašli su se defanzivci Zlatibora. Posle toga je i Stojković bio u prodoru, ali nije ušao u priliku za udarac.
34'
Đakovac je imao veliku šansu za Zlatibor, ali dobra reakcija Popovića. Fudbaler domaćih je probao da "bocne" loptu, ipak spretan je bio i golman crno-belih.
31'
Prečku pogađa Stojković posle kornera! Direktan udarac iz ugla, nekako se snašao golman Čupić.
27'
Ovo je bila najbolja prilika na meču. Marković je oprobao udarac sa ivice kaznenog prostora, odlično je loptu odbio golman domaćih.
24'
Marković je pokušao glavom nakon centaršuta Miljkovića, ali daleko preko gola je otišla lopta.
15'
Dobra šansa za Asana. Dobio je loptu iza leđa odbrane, pobegao čuvarima, ali je iskosa sa desne strane šutirao pored gola.
12'
Imao je Partizan slobodan udarac sa oko 30 metara. Denis Stojković je uputio centaršut, ali Čupić oprezan. Zasad bez šansi na utakmici.
5'
Nešto konkretniji pritisak na zadnju liniju Partizana. Crno-beli uglavnom drže loptu, nema ozbiljnijih šansi.

19:00 Meč je počeo!

Sastavi:

Zlatibor - Čupić (G), Jezdimirović, Anđelković, Poček, Đakovac, Glišović, Vukić, Janjić, Vladić, Krstić i Islamović.

Rezerve: Stailković (G), Stamenković, Bjeloš, Đokić, Petronijević, Vidić, Nikolov, Radović, Miličić, Đurović.

Partizan - Popović (G), Miljković, Urošević, Vitas, Banjak, Zdjelar, Smiljanić, Stojković, Marković, Asano i Matić.

Rezerve: Stevanović (G), Vujačić, Natho, Sadik, Pavlović, Ostojić, Štulić, Čolić, Stevanović, Lutovac.

Fudbaleri Partizana gostuju Zlatiboru u osmom kolu Superlige Srbije, meč se igra od 19 časova u Užicu.

Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević rekao je pre meča da će protiv Zlatibora napraviti četiri ili pet promena u timu i dodao da se nada da će do kraja prelaznog roka dobiti više od jednog pojačanja.

FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

"Imali smo 120 minuta (u kvalifikacijama za Ligu Evropa), put, igrači su malo umorniji... Idemo opet na put i to nam malo stvara probleme, ali ovo nam je mnogo važna utakmica, tako se i pripremamo", rekao je Stanojević u uvodu konferencije za novinare na Sportskom centru Teleoptik.

Partizan je u četvrtak izborio plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evropa pošto je u Kišinjevu, posle produžetaka, pobedio ekipu Sfintula sa 1:0.