МУКЕ ПАРТИЗАНА И ДВЕ СПОРНЕ ОДЛУКЕ: Битна победа црно-белих у Ужицу, СВИ НЕЗАДОВОЉНИ СУЂЕЊЕМ (ВИДЕО)

20.09.2020. 20:57 20:58
Partizan
Партизан / Извор: Фото: ФК Партизан

У Ужицу се игра меч осмог кола домаћег првенства.

Фудбалери Партизана савладали су резултатом 0:1 Златибор у осмом колу Суперлиге Србије. Једини стрелац на мечу био је Бибарс Natho са пенала у 80. минуту.

Прво полувреме није било оличење фудбалске забаве, а убедљиво најбитнији детаљ био је гол Партизана који је поништен због наводног офсајда. Успорени снимци су показали да судија није био у праву и да Бојан Матић није био у недозвољеној позицији.

Нешто више шанси у наставку меча, међутим све је то изгледало прилично јалово док арбитар Широки није показао на белу тачку. Бунили су се фудбалери Златибора, али било је узалуд и Natho је мирно савладао Чупића.

До краја меча није било промене. Партизан је са овом победом стигао до 18 бодова у лиги и тренутно друге позиције. Златибор је остао претпоследњи.

КРАЈ МЕЧА! Партизан је славио 0:1 против Златибора.
80'
Снимак Партизановог поготка:
80'
ГООООООООООООООЛ! Бибарс Natho погађа са 11 метара, исто као у Молдавији. Један фудбалер Златибора је играо руком у казненом простору, а Natho у свом стилу миран са беле тачке.
74'
Покушао је Natho да проигра саиграче у казненом простору, међутим нису се разумели и види се све мање наде на лицима црно-белих фудбалера.

Lazar Marković
Лазар Марковић / Извор: Фото: ФК Партизан

65'
Пробао је Natho из слободног ударца. Лепо је ишла лопта, али закачила живи зид и само корнер.
60'
Покушао је Марковић искоса са леве стране, његов пројектил је завршио поред стативе.
57'
Миљковић је био у изгледној позицији, међутим јако слабо је шутирао.
51'
Асано је ушао у казнени, пуцао без гледања, али лопта је прошла поред стативе.

Почело је друго полувреме!

Крај првог полувремена. Фудбалери Златибора и Партизана одиграли су првих 45 минута без голова, а иако је више шанси имао Партизан, не може се рећи да и домаћи нису претили. Ипак, без голова, надамо се да ће их бити у наставку.
42'
Нова шанса за Партизан. Матић се окренуо у казненом, али је његов ударац отишао далеко преко пречке.
41'
Лазар Марковић је имао још једну шансу, али снашли су се дефанзивци Златибора. После тога је и Стојковић био у продору, али није ушао у прилику за ударац.
34'
Ђаковац је имао велику шансу за Златибор, али добра реакција Поповића. Фудбалер домаћих је пробао да "боцне" лопту, ипак спретан је био и голман црно-белих.
31'
Пречку погађа Стојковић после корнера! Директан ударац из угла, некако се снашао голман Чупић.
27'
Ово је била најбоља прилика на мечу. Марковић је опробао ударац са ивице казненог простора, одлично је лопту одбио голман домаћих.
24'
Марковић је покушао главом након центаршута Миљковића, али далеко преко гола је отишла лопта.
15'
Добра шанса за Асана. Добио је лопту иза леђа одбране, побегао чуварима, али је искоса са десне стране шутирао поред гола.
12'
Имао је Партизан слободан ударац са око 30 метара. Денис Стојковић је упутио центаршут, али Чупић опрезан. Засад без шанси на утакмици.
5'
Нешто конкретнији притисак на задњу линију Партизана. Црно-бели углавном држе лопту, нема озбиљнијих шанси.

19:00 Меч је почео!

Састави:

Златибор - Чупић (Г), Јездимировић, Анђелковић, Почек, Ђаковац, Глишовић, Вукић, Јањић, Владић, Крстић и Исламовић.

Резерве: Стаилковић (Г), Стаменковић, Бјелош, Ђокић, Петронијевић, Видић, Николов, Радовић, Миличић, Ђуровић.

Партизан - Поповић (Г), Миљковић, Урошевић, Витас, Бањак, Здјелар, Смиљанић, Стојковић, Марковић, Асано и Матић.

Резерве: Стевановић (Г), Вујачић, Natho, Садик, Павловић, Остојић, Штулић, Чолић, Стевановић, Лутовац.

Фудбалери Партизана гостују Златибору у осмом колу Суперлиге Србије, меч се игра од 19 часова у Ужицу.

Тренер фудбалера Партизана Александар Станојевић рекао је пре меча да ће против Златибора направити четири или пет промена у тиму и додао да се нада да ће до краја прелазног рока добити више од једног појачања.

FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

"Имали смо 120 минута (у квалификацијама за Лигу Европа), пут, играчи су мало уморнији... Идемо опет на пут и то нам мало ствара проблеме, али ово нам је много важна утакмица, тако се и припремамо", рекао је Станојевић у уводу конференције за новинаре на Спортском центру Телеоптик.

Партизан је у четвртак изборио пласман у треће коло квалификација за Лигу Европа пошто је у Кишињеву, после продужетака, победио екипу Сфинтула са 1:0.